Piektdiena,
2021.gada
16.aprīlis
Valstī
115333

Valdība: "Klusais svētku laiks ir izdevība samazināt Covid-19 straujo izplatību"


Apskatīt komentārus (0)


23.12.2020

MK informācija

 

 

Otrdien, 15. decembrī, Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēdē tika izvērtēta Covid-19 pandēmijas izplatība Latvijā un veselības aprūpes sistēmas ierobežotās iespējas nodrošināt aprūpi pacientiem ar smagu slimības gaidu. Secināts, ka vīrusa izplatība rada tik lielu slogu ārstniecības iestādēm un tik lielu apdraudējumu sabiedrībai, ka tuvākajā laikā ir jāpapildina drošības pasākumi, kurus kopīgi ievērojot var strauji samazināt vīrusa izplatību, lai pēc iespējas tuvākā nākotnē varētu mazināt ierobežojumus.

 

 

 

Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēdē tikai uzklausīti dažādi rīcības scenāriji, kā Latvijas iedzīvotāji un uzņēmēji, saņemot nepieciešamo valsts atbalstu, var kopīgi cīnīties pret Covid-19, ievērojot ierastos principus – stingri izvērtēt riskus, nepulcēties un distancēties, sargāt sevi un līdzcilvēkus.

 

 

Diskusijās valdībā bija vienprātība, ka ikvienam jāprot gudri izmantot rāmo, kluso svētku laiku, atvaļinājumus un skolēnu brīvdienas, lai kopīgi spertu nozīmīgu soli ceļā uz uzvaru pār Covid-19. Tomēr pagaidām papildu drošības pasākumi netika apstiprināti. 

 

 

Par to, kāds tieši būs svētku laika režīms Latvijā, Ministru kabinetā ir paredzēts turpināt diskusijas. Līdz tam ekspertiem jāpielāgo vairākas normas, lai nodrošinātu iedzīvotājiem iespēju iegādāties nepieciešamākās preces un ikvienam būtu skaidrība, kā šos Ziemassvētkus un gadumiju svinēt droši, sasniedzot kopējo mērķi – stiprāka un veselāka Latvija nākamajā gadā. Sarunās nav plānots apsvērt pārvietošanās brīvības ierobežojumus. (Diemžēl tipogrāfijas darbu grafika dēļ lēmuma pieņemšanas brīdi avīze jau bija nodrukāta - red. piez.)

 

 

Tāpat Ministru kabinets apstiprināja līdzekļu piešķiršanu Covid-19 pandēmijas dēļ cietušajiem uzņēmumiem naudas plūsmas nodrošināšanai, lēšot, ka atbalsts būs nepieciešams aptuveni 70 miljonu eiro apmērā. Atbalsta maksājumus uzņēmumiem izmaksās Valsts ieņēmumu dienests tiem uzņēmumiem, kuri atbilstoši nosacījumiem tam pieteiksies.

 

 

Stiprinot Latvijas spēju sekmīgi kontrolēt Covid-19, Ministru kabinets apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu par akreditētas individuālo aizsardzības līdzekļu testēšanas laboratorijas izveidi Latvijā. Tās izveide izmaksās aptuveni divus miljonus eiro un laboratorija tiks veidota sasaistē ar Rīgas Tehniskās universitātes resursiem.

 

 

Ministru kabinets arī precizēja individuālo aizsardzības līdzekļu sagādes sistēmu, lai pēc 2021. gadā gan skolēniem, gan pedagogiem, atgriežoties skolā, būtu pieejamas daudzkārt lietojamās sejas maskas. Tās tiks iepirktas centralizēti un izglītības iestādēm piegādātas ar pašvaldību starpniecību.

Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt