Piektdiena,
2021.gada
16.aprīlis
Valstī
116011

Mazinoties saslimstībai, samazina ierobežojumus


Apskatīt komentārus (2)


25.02.2021

Valdība mazajiem uzņēmumiem ļaus ievilkt svaiga gaisa elpu

 

 

ZIŅU DIENESTS

 

 

Foto: Pexels

 

Atļauti manikīra, pedikīra, podologa, friziera pakalpojumi

 

 

23. februārī valdība atbalstīja Ekonomikas ministrijas piedāvātos grozījumus normatīvajos aktos, no šā gada 1. marta atļaujot sniegt manikīra, pedikīra, podologa un friziera pakalpojumus. Vienlaikus valdība noteica papildu drošības prasības skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas vietām un pakalpojumu sniedzējiem, kā arī pastiprinot to ievērošanas kontroli.

 

 

Drošas skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas koncepta mērķis ir radīt ilgtermiņā drošus apstākļus nozares pakalpojumu sniegšanai Covid-19 apstākļos. Līdz ar to drošas skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas koncepts Covid-19 apstākļos ietver:

- pastiprinātas drošības prasības klientu apkalpošanas organizēšanai;

- distancei pakalpojumu sniegšanas laikā;

- individuālo aizsardzības līdzekļu lietošanai pakalpojuma sniedzējam;

- dezinfekcijas līdzekļu lietošanai;

- telpu vēdināšanai;

- prasības darba piederumiem un aprīkojumam;

- prasību pakalpojumu sniedzējiem noteikt atbildīgo personu par epidemioloģisko prasību ievērošanas kontrolei.

 

 

Vienlaikus valdība noteica, ka aizliegts sniegt mobilos skaistumkopšanas pakalpojumus, izbraucot pie klienta, lai sniegtu pakalpojumus mājas apstākļos.

 

 

Pakalpojumu sniedzēju uzraudzību veiks Veselības inspekcija sadarbībā ar Patērētāju tiesību aizsardzības centru, Valsts policiju un pašvaldību policiju. 

 


Varēs organizēt individuālas fotosesijas ārtelpās

 

 

Pastiprinātos drošības apstākļos no š.g. 1. marta ļaus organizēt arī individuālas fotosesijas ārtelpās. 

 

 

Kā zināms, kopš pagājušā gada 6. novembra, t.i. visu ārkārtējas situācijas laiku, ir aizliegta fotopakalpojumu sniegšana klātienē, izņemot fotogrāfiju izgatavošanu dokumentiem. 

 

 

Ministru kabinets lēma no š.g. 1. marta būs atļauta individuālo fotopakalpojumu sniegšana fiziskām personām brīvā dabā, ievērojot valstī spēkā esošās epidemioloģiskās drošības prasības attiecībā uz distances ievērošanu un cilvēku skaitu.

 

 

Fotosesijas norises nosacījumi:

- pakalpojumu sniedz viens fotogrāfs;

- pakalpojumu sniedz vienai personai;

- pakalpojuma sniedzējam un saņēmējam jāievēro 2 metru distance.

 

 


Varēs organizēt bēru ceremonijas arī iekštelpās

 

 

Tāpat pastiprinātos drošības apstākļos no š.g. 1. marta ļaujot organizēt bēru ceremonijas iekštelpās. 

 

 

Šobrīd un vēl līdz martam bēru ceremonijas atļauts organizēt tikai ārtelpās, pulcējoties var ne vairāk kā 10 cilvēkiem vienlaikus (neskaitot personas, kas tieši saistītas ar bēru norises nodrošināšanu), bet ne vairāk kā no divām mājsaimniecībām. Ceremonijas laikā jālieto mutes un deguna aizsegi.

 

 

Ministru kabinets lēma, ka no š.g. 1. marta tiek atļauta bēru ceremonijas organizēšana arī iekštelpās, kur var piedalīties ierobežots cilvēku skaits un jānodrošina visu epidemioloģiskās drošības prasību ievērošana Covid-19 izplatības ierobežošanai. 

 

 

Līdz ar to bēru ceremonijās arī iekštelpās no 1. marta būs atļauts pulcēties ne vairāk kā 10 cilvēkiem vienlaikus (neskaitot personas, kas tieši saistītas ar bēru vai kristību norises nodrošināšanu), bet ne vairāk kā no divām mājsaimniecībām. 

 

 

Vienlaikus spēkā ir saimnieciskā pakalpojuma sniedzējiem noteiktais pienākums, ka pakalpojuma sniegšanas vietā, t.i. arī bēru ceremonijas vietā, vienam apmeklētājam jānodrošina ne mazāk kā 15 m2 no telpas platības; vietā, kur vienam apmeklētājam publiski pieejamā telpu platība ir mazāka par 15 m2, vienlaikus var atrasties tikai viens apmeklētājs. Tāpat arī bēru ceremonijās iekštelpās visiem apmeklētājiem jālieto mutes un deguna aizsegi.

 

 

Valdība atliek lēmuma pieņemšanu par mazo veikalu darbības atsākšanu pastiprinātos drošības apstākļos

 

 

Ministru kabineta š.g. 25. februāra sēdē valdība atlika lēmuma pieņemšanu par Ekonomikas ministrijas rosinātajiem grozījumiem Ministru kabineta 2020. gada 6. novembra rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, kas paredzēja, ka no š.g. 9. marta tirdzniecību pilnā apmērā, t.i. bez preču grupu ierobežojumiem, varētu sākt tirdzniecības vietas ar kopējo telpas platību līdz 300 m2, ja apmeklētājiem ir nodrošināta atsevišķa ārējā piekļuve (ārējā ieeja) tirdzniecības vietai un tās nav savienotas ar tirdzniecības centru. 

 

 

“Mazo veikalu atvēršanas jautājums šodien tika noņemts no valdības dienas kārtības, lai Veselības ministrija kopā arStarpinstitūciju koordinācijas vadības  grupu izstrādātu konkrētus, skaidrus, saprotamus un uzņēmējiem prognozējamus kritērijus, pie kādiem saimnieciskās darbības veicēji var plānot atsākt Covid-drošu darbu,” uzsver ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

 

 

Kā zināms, Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēdē otrdien, 23. februārī, valdība konceptuāli atbalstīja, ka pastiprinātos drošības apstākļos martā darbu pilnā apmērā varētu atsākt tirdzniecības vietas, kurām ir individuāla ieeja un kuru kopējā platība nepārsniedz 300 m2. Vienlaikus valdība uzdeva Ekonomikas ministrijai sagatavot attiecīgus grozījumus normatīvajos aktos, kurus skatīt nākamajā, t.i. 25. februāra, MK sēdē, vienlaikus lemjot par mazo veikalu darbības uzsākšanas datumu.

 

 

“Pakāpeniska pāreja uz Covid-drošu tirdzniecības modeli, atsevišķās tirdzniecības vietās atsakoties no preču sarakstiem, ir ieviesta kopš 8. februāra. Tirdzniecības nozares uzņēmēji ir ieviesuši jaunās prasības, rīkojas sociāli atbildīgi pret saviem klientiem, darbiniekiem un sabiedrību kopumā. Ieviestais modelis ir sevi attaisnojis, būtiski pārkāpumi šajā periodā tirdzniecības vietās nav konstatēti, arī sabiedrība ir mainījusi iepirkšanās paradumus. Jāpiebilst, ka katrs solis pakāpeniskai ierobežojumu atcelšanai pirms virzīšanas uz valdību tiek izdiskutēts arī Starpinstitūciju koordinācijas vadības grupā,” uzsver ministrs.

 

 

Ļaujot atsākt darbu mazajiem veikaliem, tiktu mazināts Covid-19 infekcijas izplatības risks tirdzniecības vietās, jo izkliedējam apmeklētāju plūsmu pa vairākām tirdzniecības vietām. Savukārt sabiedrībai būtu pieejamas ikdienas sadzīvei nepieciešamās preces visā Latvijas teritorijā, jo stingrie ierobežojumi ar preču sarakstiem ir spēkā jau divus mēnešus (kopš 19.decembra). Vienlaikus tiktu sniegta iespēja atsākt saimniecisko darbību daļai mazo un vidējo tirgotāju, tādējādi mazinot uzņēmumu maksātnespējas iestāšanās risku un veicinot godīgāku konkurenci tirdzniecības nozarē. 

 

 

Sabiedrības veselības un dzīvības drošības dēļ valdība jau iepriekš lēma par pakāpenisku drošas tirdzniecības modeļaieviešanu tirdzniecības nozarē, ļaujot to īslaicīgi notestēt daļā tirdzniecības vietu. No š.g. 8. februāra mazumtirdzniecības pakalpojumus klātienē bez preču grupu pārdošanas ierobežojumiem drīkst sniegt aptiekas, tajā skaitā veterinārās aptiekas, optikas veikali un degvielas uzpildes stacijas, grāmatnīcas, kā arī veikali, kuros tirgo pārtiku un higiēnas preces ne mazāk kā 70 % apmērā no preču sortimenta. Tirdzniecības vietām ikdienas darbībā jāievēro visas iepriekš noteiktās drošas tirdzniecības prasības. Ar drošas tirdzniecības nosacījumiem var iepazīties EM tīmekļa vietnē.

 

 

Izvērtējot situāciju nozarē, secināts, ka ieviestais drošas tirdzniecības princips tirdzniecības vietās ir sevi attaisnojis. Tirdzniecības nozares uzņēmēji ar izpratni attiecas pret visiem valdības lēmumiem un rīkojas sociāli atbildīgi pret saviem klientiem, darbiniekiem un sabiedrību kopumā. Uzraudzības iestādes ir veikušas rūpīgu uzraudzības darbu, bet būtiskus pārkāpumus nav konstatējušas. Tāpat nav pieaugusi arī iedzīvotāju mobilitāte, vērtējot pēc sabiedriskā transporta datiem.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt