Piektdiena,
2021.gada
16.aprīlis
Valstī
115869

Līdz vasaras beigām plānots vakcinēt 70% pieaugušo Latvijas iedzīvotāju


Apskatīt komentārus (2)


12.02.2021

Vakcinācija ir brīvprātīga, un tai ir jāpiesakās; seniorus vakcinēs vienus no pirmajiem

 

 

Veselības ministrijas informācija

 

 

Foto: Unsplash 

 


Līdz vasaras beigām plānots vakcinēt līdz 70% Latvijas iedzīvotāju, paredz Veselības ministrijas informatīvais ziņojums "Par  Covid-19 vakcinācijas plānu". Veselības ministrs Daniels Pavļuts: “Vakcinācijas plāns, kuru apstiprinājām valdībā, ir detalizēts, digitāls un elastīgs. Nenoteiktība ir šī laika vienīgā noteiktība, tagad mēs būsim gatavi rīkoties dažādās situācijās. Gan tad, ja vakcīnu piegādes kavēsies, gan tad, kad to būs ļoti daudz.”

 

 

Vakcinācijas process tiek organizēts centralizēti. Ņemot vērā to, ka vakcinēšanās ir ikviena iedzīvotāja brīvprātīga izvēle, iedzīvotāji var pieteikties rindā vairākos veidos - elektronisku pieteikšanās vietni manavakcina.lv, pa telefonu 8989, gan arī caur ģimenes ārstiem vai kolektīviem darba vietās. 

 

 

Saņemtie vakcinējamo pieteikumi veidos sarakstu, kas pārtaps rindā, kura tiks apkalpota secīgi paustajai gribai vakcinēties. Brīdī, kad vakcīnas sasniedz Latviju, visas vakcīnas tiek sadalītas, pamatojoties uz saņemtajiem pieteikumiem vakcinēties un norādītajām vēlamajām vakcinēšanās vietām.

 

 

Prioritārās vakcinējamo grupas nemainīsies. Februārī turpinās veselības aprūpes darbinieku vakcinēšana, bet papildu uzsāks arī sociālās aprūpes dienestu darbinieku un to klientu vakcinēšanu, kā arī daļu senioru. No aprīļa plānots uzsākt citu prioritāro grupu iedzīvotāju vakcinēšana, savukārt no jūnija varētu uzsākt visu pārējo iedzīvotāju vakcinēšanu. 

 

 

Vakcinācijas veikšana sastāvēs no vairākiem posmiem, kas paredz gan anketas aizpildīšanu, gan ārsta konsultāciju par veselības stāvokli.

 

 

Veselības ministrija aicina iedzīvotājus reģistrēties savai vakcīnai. Agrīnā pieteikšanās ir svarīga divu būtisku iemeslu dēļ: pirmkārt, piesakoties iedzīvotājs sniedz nepārprotamu piekrišanu vēlmei vakcinēties, un, otrkārt, tiek nodrošināti vakcinācijas procesam nepieciešamie iedzīvotāju aktuālie kontakti, lai nosūtītu uzaicinājumu ar vietu un laiku savas vakcīnas saņemšanai. 

 


Kas ir prioritārās grupas un kas tajās ietilpst

 

 

Vakcinācijas secība tiks plānota pēc prioritāro grupu principa.  Sākumā vakcinēties aicinās tos, kuru dzīvība vai veselība Covid-19 vīrusa dēļ ir visvairāk apdraudēta. 

 

 

Prioritārās grupas ir šādas: 

 • veselības aprūpes darbinieki;
 • ilgstošas sociālās aprūpes centru darbinieki un to klienti;
 • cilvēki virs 60 gadu vecuma;
 • cilvēki ar hroniskām slimībām;
 • cilvēki, kuri dzīvo vienā mājsaimniecībā ar bērniem, kuriem ir hroniskas saslimšanas un imūnsupresējošas slimības;
 • cilvēki, kas mājās aprūpē smagi slimus cilvēkus;
 • izglītības iestāžu darbinieki;
 • operatīvo dienestu darbinieki;
 • nozaru identificētie kritiskie darbinieki, uzņēmumu darbinieki, kas saskaras ar lielu skaitu cilvēku un kur darbavietā nevar ievērot 2 metru distanci;
 • pārējā sabiedrība.

 

 

Piesakoties vietnē www.manavakcina.lv, visas šīs prioritārās grupas ir minētas (izvēlni “Personas virs 60 gadiem” redzēs tikai tie, kas ir sasnieguši šo vecumu). 

 

 

Lūdzam godprātīgi norādīt piederību kādai no prioritārajām grupām. Šie dati tiks salīdzināti ar veselības vai citos reģistros esošo informāciju.

 


Kā tiks organizēts vakcinācijas process

 

 

Pēc reģistrācijas ikviens pēc saņems paziņojumu par vakcinēšanās piedāvāto laiku un vietu: 

 • īsziņu formātā, 
 • e-pastos, 
 • kā arī noteiktām iedzīvotāju grupām - pa tālruni.

 

 

Norādītajā laikā un vietā cilvēks tiks gaidīts uz savu vakcīnas saņemšanu.

 

 

Plāns paredz, ka vakcināciju veiks ģimenes ārsti, ārstniecības iestādes – gan publiskās, gan privātās, tiks nodrošināta iespēja veikt izbraukuma vakcināciju un pie lieliem vakcīnu piegādes apjomiem arī veidoti nacionāla mēroga vakcinācijas kompleksi. 

 

 

Vakcinācijas plāns paredz, ka pie pašreizējās vakcinācijas veicēju jaudas Latvijā var nodrošināt 100000-150000 vakcināciju nedēļā. Ir aplēsti arī papildu resursi vakcinēšanas kapacitātes nodrošināšanai. 

 


Vakcinācijai var pieteikties pa tālruni 8989

 

 

No 10. februāra vakcinācijai var pieteikties pa bezmaksas tālruni 8989. Tālruņa līnija izveidota ar mērķi vienkāršot pieteikšanos tiem Latvijas iedzīvotājiem, kas objektīvu iemeslu dēļ nevar izmantot pieteikšanās vietni www.manavakcina.lv.

Tālruņa līnijas darba laiks ir katru darba dienu no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00. Tālruņa līnija izmantojama tikai un vienīgi, lai nodrošinātu iedzīvotāju reģistrēšanu vakcīnas saņemšanai. Jebkādus jautājumus par veselību iedzīvotāji tiek aicināti uzdot savam ģimenes ārstam.

 

 

Iedzīvotājiem reģistrējoties būs jānosauc:

 • savs personas kods;
 • vārds un uzvārds;
 • savs tālruņa numurs un/vai e-pasta adrese.

 

 

Iedzīvotāji varēs norādīt arī otru – kāda tuva cilvēka – tālruņa numuru, uz kuru zvanīt, lai justos droši, ka patiešām būs sasniedzami brīdī, kad pienāks vakcinācijas laiks.

 


Vakcinācijai var reģistrēties arī internetā

 

 

No 5.februāra uzsākta agrīnās pieteikšanās vakcīnai pret Covid-19 vietnes www.manavakcina.lv darbība

 

 

Veselības ministrija aicina iedzīvotājus rūpīgi un akurāti ievadīt savu kontaktinformāciju – tālruņa numuru un e-pasta adresi – vietnē www.manavakcina.lv pēc autentifikācijas veikšanas ar latvija.lv Tieši vietnē norādītie dati tiks izmantoti gan veiktā pieteikuma apstiprinājuma izsūtīšanai, gan arī saziņai brīdī, kad jāierodas uz vakcīnas saņemšanu. 

 

 

Aktuālie jautājumi un atbildes par vietnes www.manavakcina.lv darbību atrodamas šajā saitē: https://www.spkc.gov.lv/lv/manavakcinalv.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt