Trešdiena,
2020.gada
15.jūlijs
Valstī
105839

“Brexit”: apbusējs bezvīzu režīms ES un Apvienotās Karalistes pilsoņiem


Apskatīt komentārus (0)


12.04.2019

Kamēr Lielbritānijas parlaments un valdība nekādā veidā nevar vienoties par izstāšanās noteikumiem no Eiropas Savienības (ES), Eiropas parlaments informē, ka Apvienotās Karalistes pilsoņiem nebūs nepieciešama vīza ieceļošanai ES ar nosacījumu, ka tai jānodrošina tādi paši nosacījumi ES pilsoņiem. Noteikumi stāsies spēkā, Apvienotajai Karalistei izstājoties no ES.

 

 

ZIŅU DIENESTS


 

 

Foto no JV arhīva

 

 

Eiropas Parlaments šādu priekšlikumu ceturtdien atbalstīja ar 502 balsīm pret 81, 29 deputātiem atturoties.

 

 

Noteikumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc “Brexit”. Apvienotās Karalistes pilsoņi bez vīzas varēs uzturēties ES 90 dienas jebkurā 180 dienu laikposmā.

 

 

Apvienotā Karaliste tiks iekļauta to vairāk nekā 60 trešo valstu sarakstā, kuru pilsoņi ES var ieceļot bez vīzas. Lai noteikumi stātos spēkā, Apvienotajai Karalistei identisks regulējums jāpieņem attiecībā uz ES valstu pilsoņiem.

 

 

ES bezvīzu režīmu noteiks vienpusēji, taču ņemot vērā savstarpīguma principu. Ja Apvienotā Karaliste noteiks prasību pēc vīzām kādas no ES dalībvalstu pilsoņiem, vīzu režīms varētu tikt piemērots arī Apvienotās Karalistes pilsoņiem.

 

 

EP ziņotājs Sergejs Staniševs (S&D, Bulgārija): “Šis ir svarīgs solis, lai garantētu ceļošanu bez vīzām pēc “Brexit”, īpaši gadījumā, ja netiks panākta vienošanās par izstāšanos.”

 

 

Nākamie soļi: Likumprojekts tagad formāli jāapstiprina ES valstu ministriem. Tas jāpublicē ES Oficiālajā Vēstnesī vēl pirms 12. aprīļa, lai sagatavotos iespējamam “Brexit” bez vienošanās.

 

 

Bezvīzu režīms attieksies uz visām ES dalībvalstīm (izņemot Īriju, kam ir savi noteikumi), kā arī Islandi, Lihtenšteinu, Norvēģiju un Šveici. Īrijai un Apvienotajai Karalistei ir atsevišķa divpusēja vienošanās, kas nosaka bezvīzu režīmu starp abām valstīm.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

  

 

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt