Piektdiena,
2021.gada
16.aprīlis
Valstī
115805

Ārkārtas stāvoklis pagarināts vēl uz diviem mēnešiem


Apskatīt komentārus (0)


05.02.2021

No pirmdienas paplašinās preču pieejamību klātienē, frizieru pagaidām nebūs

 

 

Sagatavots pēc EM un MK informācijas

 

 

Foto: Unsplash 

 

 

Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēdē otrdien, 2. februārī, valdība konceptuāli atbalstīja Ekonomikas ministrijas piedāvāto drošas tirdzniecības modeli un no nākamās pirmdienas, 8. februāra, uzsākt pakāpenisku pāreju uz to – paplašināt preču pieejamību klātienē, vienlaikus nosakot papildu drošības prasības tirdzniecības vietām un pastiprinot to kontroli. Precīzus grozījumus normatīvajos aktos plānots pieņemt ceturtdienas, 4. februāra valdības sēdē.

 


 “Šodienas valdības lēmums ir pārejas periods un nozīmīgs solis pareizā virzienā, lai dotu iespēju pakāpeniski pāriet uz ilgtermiņa risinājumu drošai tirdzniecībai bez “preču sarakstiem”, lentēm un ierobežojošām barjerām veikalos.  Mana vēlme ir ļaut atsākt strādāt visiem komersantiem” uzsver ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.


 

“Pārejai uz jauno, vēl drošāko tirdzniecības modeli ir jābūt samērīgai, lai neatkārtotos "decembra veikalu sastrēgumi". Šim regulējumam nav iecietības perioda, bet apņemšanās visiem to ievērot. Stingrākas drošības prasības, atbildība un uzraudzība nodrošinās gan iedzīvotājiem pieeju nepieciešamajām precēm, gan komersantiem iespēju strādāt. Mūsu visu atbildīgai rīcībai ir liela nozīme, lai iespējami ātrāk varētu atgriezties atpakaļ pie ierastā ritma,” pauž ministrs.


 

Drošākas tirdzniecības nosacījumi ietver šādas jaunas prasības:

  • visās tirdzniecības vietās jānodrošina efektīvāka apmeklētāju plūsmas kontrole un ļoti stingras fiziskās distancēšanās prasības, t.sk. tirdzniecības zālēs (veikalos), pie tirdzniecības vietu ieejām/izejām un atsevišķas prasības tirdzniecības centros
  • pastiprināta tirgotāju atbildība un pienākumi apmeklētāju plūsmas kontrolei, nosakot atbildīgo personu un ieviešot iekšējās kontroles sistēmu epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanai tirdzniecības vietās vai tirdzniecības centros;
  • mārketinga aktivitāšu aizliegums, kas veicina cilvēku pulcēšanos tirdzniecības vietās; 
  • pastiprināta kontrole un noteikta atbildība par epidemioloģiskās drošības pasākumu neievērošanu. 

 


Tāpat valdība konceptuāli atbalstīja, ka no 8. februāra tirdzniecību klātienē ar visu preču sortimentu varētu nodrošināt arī:

  • veikali, kur tirgo pārtiku ne mazāk kā 70% no preču sortimenta; 
  • veikali, kur tirgo higiēnas preces ne mazāk kā 70% no preču sortimenta; 
  • kā arī grāmatnīcas. 

 


Atgādinām, ka klātienes tirdzniecība pilnā apmērā šobrīd notiek aptiekās, tajā skaitā veterinārajās aptiekās, optikas veikalos un degvielas uzpildes stacijās; pārējās tirdzniecības vietās klātienē tirgojamo preču klāsts ir ierobežots nolūkā mazināt cilvēku pulcēšanos un uzturēšanos veikalos, tirgos, utt.

 

 

Ārkārtas stāvoklis pagarināts līdz 6. aprīlim. Ir noteikts ceļošanas aizliegums uz un no Lielbritānijas, Portugāles un Īrijas. Diemžēl šobrīd palicis nenokārtots jautā


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt