Trešdiena,
2021.gada
3.marts
Pilsētā
44945

Vaivaru pamatskola atzīta par sekmīgu iekļaujošās izglītības skolu


Apskatīt komentārus (0)


09.05.2014

Vaivaru pamatskolas direktore Inese Kārkliņa. Gunas Vilnītes foto

 

 

Ziņu dienests

 

Pagājušajā nedēļā Vaivaru pamatskolā strādāja skolu akreditācijas komisijas eksperti, kas izvērtēja skolas un pedagogu darbu. Skolu novērtēja kā sevišķi sekmīgu iekļaujošās izglītības skolu Latvijā.

 

Kā akreditācijas komisijai un viesiem no Jūrmalas domes – deputātiem J. Lediņam, L. Maziņai un D. Riņķei, kā arī Izglītības nodaļas vadītājai A. Paiparei pastāstīja skolas direktore Inese Kārkliņa, tad iekļaujošās izglītības modelis ir īpaši populārs un veiksmīgs Skandināvijas valstīs. Iekļaujošā izglītība nozīmē, ka vienā skolā kopā mācās visi bērni – arī bērni ar īpašām vajadzībām.

 

Iekļaujošajā skolā, kāda ir Vaivaru pamatskola, akcents tiek likts nevis uz bērna diagnozi, bet gan uz izglītojamā individuālo potenču izpēti. Tas liek atrast katra skolēna talantus un tos attīstīt, likt lietā. Skolotājiem nepieciešama izpratne, ka katrs bērns mācās citādi, tāpēc nepieciešama individuāla pieeja, atbilstoša bērna uztveres modelim un spējām. Visiem pieaugušajiem – vecākiem, pedagogiem, skolas atbalsta personālam - skolas vidē ir jāsadarbojas, lai sasniegtu pēc iespējas labākus rezultātus: bērns atraisītos, skolā justos labi un varētu mācīties ar pilnu atdevi. Kā pastāstīja I. Kārkliņa, šī pieeja sevi attaisno, ļaujot katram bērnam skolā justies drošam, piederīgam skolas kolektīvam, vienlaikus veicinot bērna pašapziņu un motivāciju apgūt zināšanas.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt