2021. gada 16. oktobris, sestdiena

Русский

Uzvar ticība rītdienai no vakardienas pieredzes

Jūn 10, 2021 | Komentāri

Vēlēšanas pierādīja, ka domes uzsāktais darbs sociālajā un pilsētas attīstības jautājumos jāturpina

Jānis Vilnītis

Aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās Jūrmalā pārliecinoši uzvarējusi “Zaļo un zemnieku savienība”, kas saņēmusi 50,56% vēlētāju balsu, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija.

Otrajā vietā ierindojas Nacionālā apvienība, par kuru nobalsojuši 11,67% vēlētāju, bet trešo vietu ieņem “Saskaņa” — 9,72%. Ceturtā vietā ir “Tev, Jūrmalai”, par kuru nobalsoja 9,32% vēlētāju, bet domē iekļuvošo partiju loku noslēdz “Par” un “Jaunā Vienotība” apvienotais saraksts, kas saņēmis 5,21% vēlētāju atbalstu.

Pēc provizoriskiem datiem, domē no ZZS saraksta ievēlēti jau esošie Jūrmalas domes deputāti Gatis Truksnis, Rita Sproģe, Jānis Lediņš, Dace Riņķe, Irēna Kausiniece un Anita Adijāne, kā arī Jūrmalas Valsts ģimnāzija direktore Ieva Taranda un Vaivaru pamatskola direktore Inese Kārkliņa.

No Nacionālās apvienības ievēlēti Jūrmalas domes deputāti Andris Čuda un Rolands Parasigs-Parasiņš. “Saskaņu” pašvaldībā pārstāvēs pašreizējā deputāte Larisa Loskutova, kā arī Jūrmalas pilsētas domes pilsētplanošanas nodaļas konsultants Andrejs Morozovs.

No partijas “Tev, Jūrmalai” Jūrmalas domē ievēlēti līdzšinējie deputāti Mārtiņš Stulpiņš un Uldis Kronblūms.

Apvienoto “Jaunās Vienotības”/”Kustības “Par!”” sarakstu kūrortpilsētas pašvaldībā pārstāvēs finanšu ministra Jāņa Reira (JV) padomnieks Ints Dālderis.

Diemžēl šoreiz nevar veikt nopietnu analīzi par to, kāds ir noskaņojums katrā no pilsētas rajoniem, jo, kā zināms, tad pilsētā deklarētais iedzīvotājs balsot varēja jebkurā Jūrmalas iecirknī. 

ZZS – stabilitāte

Lai arī lielie mediji (tai skaitā tā saucamie sabiedriskie mediji Latvijas TV un Latvijas Radio) ZZS pārliecinošo uzvaru pasniedz vai nu kā pārsteigumu, vai rezultātu reklāmas kampaņai, uzdrīkstēšos paust, ka nepiekrītu nevienam no šiem punktiem.

Pirmkārt. ZZS un mērs Gatis Truksnis pēdējos gados ir pierādījis, ka pilda savus solījumus. Latvijas politikai tas ir diezgan neraksturīgi (maigi izsakoties). Tāpēc iedzīvotāji zināmā mērā pat baidījās, ka pie varas Jūrmalā varētu nākt kāds no valstī šobrīd valdošajiem politiskajiem spēkiem, kuri ne tikai nepilda solīto, bet īsteno politiku, kas ir klaji pret parasto iedzīvotāju, mazo un vidējo uzņēmēju. Nedod, Dievs, tādas partijas vēl pie varas Jūrmalā…

Otrkārt. Reklāma uz reklāmas stabiem un autobusiem ZZS ir ierasta lieta. Tās ir bijušas visās pēdējās vēlēšanās. Līdz ar to nekāds negaidīti liels reklāmas spiediens nemaz nav bijis. Kā smejot atzina kādas citas pašvaldības vadītājs, tad, caurbraucot Jūrmalai, viņš konstatējis, ka vēlēšanās piedalās trīs politiskie spēki – ZZS ar Gati Truksni, Nacionālā apvienība ar Andri Čudu un sociāldemokrātiskā partija ar vairākiem cilvēkiem, kurus nav izdevies, braucot nofiksēt: “Un, jā, vēl bija Dālderis, kuru vizināja ar auto.”

Nacionālā apvienība uzlabo pozīcijas procentos

Arī Nacionālās apvienības sarakstam procentuāli ir vērojams atbalstītāju pieaugums – ja 2017. gadā bija 10,61%, tad šogad ir 11,67%. Taču tas, atšķirībā no ZZS, ir tikai procentuālajā jomā, jo reāli iedzīvotāji šogad ir nobalsojuši mazāk – šogad tās ir 1692 balsis, bet 2017. gadā bija 1879 balsis. Pieminētajiem ZZS šogad bija 7327 vēlētāji, bet 2017. gadā – 5451.

Taču viens ir skaidrs – savu elektorātu jeb atbalstītāju loku Nacionālā apvienība kopumā nav zaudējusi.

Pārsteigums – “Saskaņas” zaudētā viena vieta

Tiem, kuri nezināja socioloģisko aptauju rezultātus, liels pārsteigums varētu būt sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņas” rezultāts – ievēlēti tikai divi deputāti, un aiz strīpas palika gan līdzšinējais vicemērs Ņikita Ņikiforovs, gan deputāte Elizabete Krivcova.

Šādu rezultātu varētu skaidrot tikai ar mazo deputātu aktivitāti, kā arī kļūdām priekšvēlēšanu kampaņā. Kā redakcijai apliecināja vairāki cilvēki, tad Kauguros krieviski runājošās seniores pie vēlēšanu iecirkņiem pat visai skaļi paudušas atbalstu tieši mēram Gatim Truksnim, nevis “Saskaņas” deputātiem. Bet neieslīgšu priekšvēlēšanu kampaņas analīzē – to lai dara pati partija.

“Tev, Jūrmalai” – mīnus divi

Taču vēl lielāks kritums atbalstītāju vidū vērojams partijai “Tev, Jūrmalai”, kas šogad startēja vieni, bez “Jaunās konservatīvās partijas” (tā startēja atsevišķi un savāca vien 195 balsis).

Šāds rezultāts tika arī prognozēts, jo pēdējos vismaz astoņos gados tā ir sēdējusi lepnā opozīcijā, jo izvēlētās papildus personas no tā saucamās Jūrmalas aizsardzības biedrības (Guntis Grūba un Uldis Kronblūms) neļāva iekļauties normālā domes deputātu darbā. Tā teikt: kāda jēga balsot par tiem, kuri tāpat nekā nedara.

Tagad ir ievēlēts Mārtiņš Stulpiņš un atkal jau vien “aizsardzībnieks” – Uldis Kronblūms. Tas liek domāt, ka šim sarakstam draud vēl četri gadi tukšā opozīcijā. Visticamāk, ka M. Stulpiņš labprāt iesaistītos kopējā darbā pilsētas labā, bet U. Kronblūms gan pats būs pret, gan ZZS diezin vai spētu tādam deputātam uzticēties. Es nespētu.

Vai I. Dālderis būs katru dienu domē?!

Jūrmalas domē ir atgriezusies “Vienotība”. Šogad tā kandidēja apvienībā zem nosaukuma “Jaunā Vienotība, Kustība “Par”” un par līderi izvēlējusies politiķu rindās labi zināmo klarnetes meistaru Intu Dālderi, kurš ieņem vairākus politiskos amatus Rīgā. Tā kā gandrīz visa oficiālā reklāmas kampaņa bija vērsta tikai viņa personai, tad nav brīnums, ka viņš apsteidza Jūrmalā visiem zināmo kādreizējo deputāti Ivetu Blauu. Vai no šāda rezultāta Vienotība tagad kaut ko iegūs, mani māc šaubas. Jo diezin vai Ints Dālderis spēs izpildīt kaut vai vienu, savu pašu vienkāršāko solījumu, – ievēlēšanas gadījumā katru darba dienu būt Jūrmalas domē.

Tā kā pie domes ir vairākas videonovērošanas kameras, tad varētu palūgt domi, lai publisko katru reizi, kad I. Dālderis tomēr izpilda savu solījumu.

Ļautiņi, kas nemāk zaudēt

Sociālajos tīklos pēc vēlēšanām parādījušies bariņš kandidātu un viņu atbalstītāju, kuri pieskaitāmi zaudētājiem. Tad nu daži no viņiem iznesās, kā nu prot, zākājot uzvarētājus. Pats pievienojos tiem, kuri pauž prieku, ka Jūrmalā kaut vai opozīcijā nav nonākuši homoseksuāļu un citu, manuprāt, seksuālo noviržu marksisti/komunisti “Progresīvie”. Nē, nu vienas puses jau būtu interesanti, ka nedēļas nogalēs Jomas iela pārvērstos par Argentīnas tipa izpriecu vietu. Kaut kādus šāda veida tipāžus no ārzemēm kā tūristus tas noteikti pievilktu, bet kā no šī vājprāta pasargāt bērnus, man nav zināms. Tāpēc ir labi tā, kā ir.

Citu sarakstu rezultāti liecina, ka par viņiem ir balsojuši paši deputātu kandidāti un viņu ģimenes locekļi. Dažos gadījumos šķiet, ka pat ne visi tuvinieki.

Visdīvainākie man šķiet ļauži, kuri nemaz nav jūrmalnieki, bet Latvijas “sabiedriskajos” medijos laikam jau apzināti ir uzaicināti izteikties par Jūrmalas vēlēšanu rezultātiem. Tad nu visādas, piemēram, mājsaimnieces/advokātkundzes un citi mēģina sacensties gānīšanās prasmē.

Nobeigumā apveicu visus jūrmalniekus ar šiem rezultātiem, jo tas liecina, ka pilsētā vismaz uz nākamajiem četriem gadiem ir prognozējama stabilitāte. Tas mūsu valstī ir daudz.

Plus divas tabulas: https://pv2021.cvk.lv/pub/jurmala/velesanu-rezultati

Partijas “Tev, Jūrmalai” ievēlētais deputāts Mārtiņš Stulpiņš: “Uzvar stiprākie, un apsveicu uzvarētājus! Paldies visiem, kuri atbalstīja partiju “Tev, Jūrmalai” un mani! 

Iveta Blaua startēja vēlēšanās no partijas “Jaunā Vienotība”, bet netika ievēlēta, jo palika otrajā vietā: “Gribu pateikt lielu un sirsnīgu paldies visiem, kuri atbalstīja mani vēlēšanās gan domās, gan darbos! 
Bez jūsu atbalsta man neceltos rokas turpināt iesākto!
Runa ir par darbošanos savas dzimtās pilsētas – Jūrmalas labā! Un to var darīt ikviens, jo kopā tas mums noteikti izdosies! 

Pārdomas pēc vēlēšanām ir rosinošas jauniem darbiem!”

Pietiek.com publicē daļu no “arestētā” romāna

Pietiek.com publicē daļu no “arestētā” romāna

Ja Lato Lapsas kratīšanas pasūtītāji guvuši iespēju sākt lasīt romānu "Nāve", to ir pelnījuši arī PIETIEK lasītāji Tā kā pret Lato Lapsu sāktā kriminālprocesa un tā ietvaros aizvakar notikušās kratīšanas pasūtītāji ir guvuši iespēju jau sākt iepazīties ar topošā...

Pietiek.com publicē daļu no “arestētā” romāna

Uz vairākām stundām aiztur publicistu Lato Lapsu

Lato Lapsa: Egil Levit, aizturēšanas un kratīšanas nepalīdzēs - grāmatu "Valstgribis" un "Nāve" ("Bailes 4") pabeigšanu un izdošanu nekas neapturēs Otrdien, 10. augustā, tiesībsargāšanas iestāžu darbinieki uz vairākām stundām aizturēja publicistu un žurnālistu Lato...

Par mammu un tēti, un bērniem – par ģimeni

Par mammu un tēti, un bērniem – par ģimeni

Ir sākusies parakstu vākšana par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmē! Paraksties un DALIES - https://latvija.lv/pv "110. Valsts aizsargā un atbalsta laulību - savienību starp vīrieti un sievieti - un ģimeni, kuras pamatā ir laulība, asinsradniecība vai adopcija....

Sveiki, uzticamie “Jūrmalas Vārda” lasītāji!

Sveiki, uzticamie “Jūrmalas Vārda” lasītāji!

Kopš pirmā "Jūrmalas Vārda" numura, kas iznāca 2013. gada janvārī, ir iznākuši 385 laikraksta numuri. Šodien, 17. jūnijā, iznācis pēdējais numurs - esam pieņēmuši lēmumu uz nenoteiktu laiku apturēt laikraksta "Jūrmalas Vārds" izdošanu. Guna Vilnīte, izdevēja Šis laiks...

Pilsētas autobusu saraksts