Trešdiena,
2021.gada
21.aprīlis
Sports
107452

Nikita Lijcs pierāda sevi lieliskā cīņā par Eiropas čempiona titulu F2 klasē


Apskatīt komentārus (0)


01.08.2019

20.-21. jūlijā Eiropas labākie sportisti cīnījās par Eiropas čempiona titulu Formulā 2 Zarasai pilsētā, Lietuvā

 


Kristīne Urbacāne

 

 

Nikita Lijcs ar komandas biedriem, ģimeni un līdzjutējiem. PUBLICITĀTES FOTO

 


Formulas 2 klasē divas dienas par titulu cīnījās 13 braucēji no visas Eiropas. Laikapstākļi bija labvēlīgi un to novērtēja arī skatītāji un atbalstītāji, kas ļoti kuplā skaitā bija ieradušies no Latvijas, Lietuvas un tālākām valstīm. Zarasai ezers ir īpašs, jo atrodas pakalnu ielokā, tādejādi radot nelīdzenu ūdens virsmu un lielāku vēja pretestību. To ļoti labi varēja novērtēt taisnajos posmos, kur laivas nereti pacēlās no ūdens virsmas.
Nikita Lijcs, aizvadot kvalifikāciju, tika Q3, kur viņš uzstādīja 7. labāko laiku, tādēļ startēja no 7.pozīcijas. Sportistam pirmajā sacensību posmā izdevās labs starts un aiz pirmā līkuma viņš ierindojās pirmajā pieciniekā, tomēr tad avarēja Norvēģas sportists Frode Sundsdal, un tika pieņemts lēmums startu atkārtot. Atkārtotais starts Nikitam atkal izdevās labs un viņš godam finišēja piektajā pozīcijā. Otro sacensību posmu to Nikita noslēdza sestajā vietā.

 


Svētdienas sacensībās Nikita parādīja ļoti labu cīņu ar stabilu rezultātu - 5.pozīciju, kuru izdevās uzlabot ceturtajā braucienā, kurā Nikita sacentās jau ar sacensību līderi, lietuvieti Edgaru Riabko, kurš sacensībās izcīnija kārtējo Eiropas čempiona titulu. Ceturtajā, noslēdzošajā braucienā no sacensībām tehnisku ķibeļu deļ izstājās Uvis Slakteris, un Nikita finišēja ceturtais.

 


Eiropas čempionāta kopvērtējumā Nikita Lijcs ieņem 5.vietu, ar ko ir ļoti apmierināts. ''Mums, latviešiem, šīs bija lieliskas sacensības, jo Uvis Slakteris kļuvis par Eiropas vicečempionu un Ieva Millere FR1000 klases 2.posmā ieguvusi čempiones titulu! Mums ir ar ko lepoties!''

 


2.-4. augustā Norvēģijā, Tronsbergā, notiks Formula 2 pasaules čempionāta posms. 


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt