Ceturtdiena,
2021.gada
22.aprīlis
Sports
107756

Mūsu Lauva neliek vilties


Apskatīt komentārus (0)


29.08.2019

Aleksasndrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš Jūrmalā izcīna zeltu

 


ZIŅU DIENESTS

 

 

FOTO: TATJANA LEJIŅA

 


Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš kļuvuši par Pasaules tūres trīs zvaigžņu posma uzvarētājiem. Jūrmalā notikušajās sacensībās viņi uzvarēja visās sešās spēlēs, nezaudējot nevienā setā, un izņēmums nebija arī finālspēle pret Igaunijas sportistiem Kusti Nelvaku un Martu Tisāru (23:21 un 21:14).

 


Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš Jūrmalas turnīra finālā ieradās ar pamatīgu uzvaru sērijā. Viņi bija uzvarējuši iepriekšējā nedēļā Maskavas četru zvaigžņu turnīrā, bet šonedēļ Jūrmalā tikuši pie vēl piecām uzvarām, turklāt Jūrmalas turnīrā nezaudējot nevienā setā. Jūrmalas turnīrā viņiem izdevās savu uzvaru sēriju pagarināt līdz desmit panākumiem pēc kārtas.

 


Te gan jāatzīst, ka pirmā seta galotne finālspēlē prasīja nervus gan spēlētājiem, gan skatītājiem, jo vienubrīd šķita, ka sets jau ir zaudēts – 17:20. Taču tad, kad visi skatītāji jau bija piecēlušies kājās setbumbas gaidās, igauņu uzvaru tā arī nesagaidīja – Samoilovs pielika punktu ar 23:21. Otrā setā mūsējie vairs likteni neizaicināja, un meistarība ar pieredzi ņēma virsroku pār jaunības degsmi un apbrīnojamo igauņu mieru un smaidu uz lūpām pie jebkura punktu salikuma.

 


Samoilovam un Šmēdiņam šī ir otrā reize karjerā, kad izdevies uzvarēt divos Pasaules tūres līmeņa posmos pēc kārtas – 2015. gadā pēc triumfa Brazīlijā viņiem izdevās būt pirmajā vietā arī sekojošajā Soču posmā.

 


Par uzvaru Jūrmalas posmā Samoilovs un Šmēdiņš nopelnījuši galveno naudas balvu (10 tūkstošus dolāru), kā arī tikuši pie 600 olimpiskā ranga punktiem, kas palīdzēs būtiski uzlabot savas cerības kvalificēties Tokijas olimpiskajām spēlēm. Igauņu pāris saņēma 8000 dolāru balvu.
Interesanta spēle bija arī par bronzu, kur tikās Dollinger A./Stadie no Vācijas un Dziadkou/Piatrushka no Baltkrievijas. Uzvaru un naudas balvu 5000 dolāru apmērā izcīnīja mūsu dienvidu kaimiņi.

 


Oficiāli šajā turnīrā piedalījās četri latviešu pāri, taču var teikt, ka realitātē mūsējo bija četrarpus pāri, jo ASV komandā startēja Čeiss Badingers, kura vectēvs nāk no Latvijas. Kā jau gan tas ierasts, Amerikas pārstāvis latviski nav iemācījies runāt, tomēr bijis laimīgs, ka var apmeklēt senču zemi.

 


Pēc mačiem mūsu volejbola galvenie runasvīri atzina, ka ar spēļu norisi ir apmierināti ne tikai sportisti un skatītāji, bet arī pasaules līmeņa pludmales volejbola funkcionāri. Tas dod cerību, ka ja ne nākamajā gadā, kad vasaras sākumā noslēdzas olimpiskās atlases ranga punktu gūšana, tad vismaz 2021. gadā Latvijā varētu notikt vismaz vēl viens 3-zvaigžņu turnīrs. Šoreiz, iespējams, ne tikai kungiem, bet arī dāmām. Tāpat tiek pieļauts, ka nākamais turnīrs varētu notikt gan Jūrmalā, gan Rīgā.

 


Pirms šī turnīra bija neliels uztraukums, jo pasaules līmeņa sacensības pie mums Jūrmalā notika pirmo reizi (iepriekšējie mači bija Eiropas līmenī), un FIVB funkcionāri pirms sacensībām, protams, pieprasīja mūsu pludmales smilšu paraugu. Te nu sākās gandrīz vai ķibele – viņiem mūsu smiltis šķita pārāk smalkas un, viņuprāt, sausā laikā būšot lieli putekļi. Mēļo, ka funkcionāri prasījuši, vai sacensību vietās nevarot atjaukt ar kādu rupjāku frakciju, kas arī esot apsolīts.

 


Te jau atkal jāpiebilst, ka dāmas uzspēlēja arī šajā turnīrā. Sacensību pēdējā dienā notika paraugspēle - Eiropas čempiones Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka centās demonstrēt klasi, taču tas nebija viegli, jo pretī stājās pasaules skeletona superzvaigzne Martins Dukurs un mūsu renes sportistu fiziskās sagatavotības treneris Mihails Arhipovs. Sev neierastajā spēlē ziemas sporta speciālisti rādīja pārsteidzoši labu sniegumu, taču spraigā cīņā pludmales dāmas guva panākumu.

 


Ja skatāmies nākotnē, tad nedaudz uztrauc mūsu smilšu lauvas veselība. Kā informē sportacentrs.com, tad Aleksandrs Samoilovs visu Jūrmalā notikušo Pasaules kausa posmu aizvadījis ar pretsāpju zālēm un pagaidām situācija ar pleca traumu neuzlabojas.

 


"Bija ļoti svarīgi uzvarēt divos setos, lai ir pārliecība, turklāt dienas pirmajā spēlē ļoti nosēdāmies fiziski - smagi elpojām pēc katras garās izspēles," pēc fināla Samoilovs žurnālistiem atzina, ka ļoti svarīgi bija fināla pirmajā setā atspēlēties no rezultāta 17:20. Viņš tieši šo nosauca to par neaizmirstamāko brīdi turnīrā. "Pēc pirmās spēles aizgājām uz pusstundu pagulēt, atjaunojāmies un finālā jau bija vairāk spēka. Tomēr tāpat bija ļoti svarīgi izvilkt pirmo setu. Pārsteidza, ka igauņi tika līdz finālam, tomēr zinājām, ja viņi tik tālu tikuši, spēlēs labi."

 


Kopumā Latvija pie tituliem tika trešo nedēļu pēc kārtas, jo vēl pirms tam Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka Maskavā triumfēja Eiropas čempionātā. "Meitenes pēc Eiropas čempionāta nevarēja otro nedēļu pēc kārtas labi nospēlēt un es arī viņām teicu, ka tas karjeras sākumā ir visgrūtākais - savākt kopā emocijas, kaut fiziskajā ziņā esi uz pacēluma viļņa. Man karjeras sākumā bija tas pats - nospēlēju vienu labu turnīru un tad nākamajā uzreiz bija bedre. Zinājām, ka šonedēļ fiziski būs grūtāk, jo ir liels nogurums, spēlēju uz pretsāpju līdzekļiem, tāpēc svarīgākais bija emocionāli noskaņoties un pirms katra mača saņemties."

 


"Pret jebkuru pretinieku vismaz vienu setu cīnījāmies. Nebija tā, ka visus apspēlējām vienos vārtos, katrā mačā viens sets mums bija grūts," Samoilovs saka, ka, ja turnīram ir nedaudz zemāka kategorija, tas nenozīmē, ka tas būs viegls. "Komandas, kas bija šeit, ne tik daudz spēlē lielajos turnīros, tāpēc viņi varbūt bija svaigāki un vairāk gatavojās tieši šim turnīram - viņiem bija svarīgi izcīnīt punktus, lai tiktu pie lielajiem turnīriem. Tāpēc zinājām, ka katra komanda pret mums ies uz pilnu atdevi kā uz pēdējo spēli."

 


"Slikti ir," Samoilovs komentēja sava iekaisušā pleca stāvokli. "Katru dienu uzreiz pēc spēlēm eju uz stundu uz masāžām, smērēju smēres, pagājušajā nedēļā piecas reizes biju pie fizioterapeita."

 


Nākamajā nedēļā Doma laukumā gaidāmi Rīgas pludmales volejbola svētki, kuru ietvaros 30. augustā plāno spēlēt visi vadošie Latvijas pludmales volejbolisti, bet no 4. līdz 8. septembrim Romā notiks Pasaules kausa finālposms, kurš Samoilovam un Šmēdiņam būs jāsāk no kvalifikācijas.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt