Ceturtdiena,
2021.gada
22.aprīlis
Sports
108153

Kravčenoka/Graudiņa finišē vareni un Latvijai sarūpē olimpisko kvotu


Apskatīt komentārus (0)


27.09.2019

Latvijas pludmales volejbolistēm Tīnai Graudiņai un Anastasijai Kravčenokai pirmoreiz būs iespēja spēlēt olimpiskajās spēlēs

 

 

ZIŅU DIENESTS

 

 

FOTO: TATJANA LEJIŅA 

 

 


Ķīnas austrumu pilsētā Haijanā noslēdzies olimpiskās kvalifikācijas turnīrs pludmales volejbolā. Izšķirošajā mačā Eiropas čempiones Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka pieveica čehietes (2-1) un pirmoreiz izcīnīja sieviešu olimpisko kvotu Latvijai.

 

 

Kā jau ziņots, šajā kvalifikācijas turnīrā nevar nopelnīt ne punktus, ne naudas balvas, taču bija iespējams izcīnīt olimpisko kvotu. Daudzpakāpju izspēles kārtība (četras fāzes) ļāva noteikt finālistus un finālistes, kam vairs nebūs tik ļoti jānopūlas ar punktu krāšanu, lai kvalificētos pēc olimpiskās atlases ranga. Mūsu sportistes aizcīnījās līdz izšķirošajam mačam par olimpisko kvotu, sportacentrs.com raksta Gatis Druvietis.

 

 

OKT pēdējā mačā pasaules ranga 21. numura īpašniecēm pretī stājās čehietes Barbora Hermanova/Marketa Slukova (#13), pret kurām līdz šim nebija spēlēts. Pasaules čempionātā viņas nokļuva mūsu grupā, taču Slukovas savainojuma dēļ dalība tika atsaukta.

 

 

Pirmā seta sākumā Hermanovai bloks (1:3), bet Kravčenokai divi eisi - 5:4. Graudiņai divi bloki - 12:10 un 13:11. Čehiete sita pāri laukumam (14:11) un pieprasīja pauzi. Pēc atpūtas čehietes tika tuvāk (15:14). Graudiņa paņēma virs tīkla, bet Kravčenoka noformēja 19:16. Ilga izspēle noslēdzās ar Hermanovas bloku (20:18), taču mūsējās lūdza noskaidrot, vai minētā pretiniece nepieskārās tīklam: izrādījās, ka bija kontakts - 21:17.

 

 

Nākamā seta sākumā Kravčenoka savu cēlienu pārvērta par sitienu pretinieču nepiesegtajā teritorijā - 2:1. Hermanovai bloks (2:4), Slukovai eiss (2:5), bet turpinājumā jau 3:7. Graudiņa ar rotaļīgu sitienu noformēja 5:8. Hermanovas eiss ar tīkla palīdzību (11:16), arī nākamais punkts pretiniecēm - 11:17. Graudiņas eiss ar tīkla palīdzību (13:17), bet tad divas ilgas izspēles sekmīgi noslēdza čehietes (13:19). Līdz ar to otrajā setā nācās piekāpties - 15:21.

 

 

Trešā seta sākumā mūsējās nonāca iedzinējos (3:6), bet Kravčenoka savu cēlienu pārvērta precīzā sitienā - 4:6. Slukovai divi eisi pēc kārtas (7:12), savukārt Kravčenokai arī divi eisi pēc kārtas (10:12). Čehietes pieprasīja pauzi. Pēc atelpas Kravčenokai atkal eiss - 11:12. Daugavpilietei vēl viena laba serve, taču izspēle noslēdzās ar Hermanovas bloku - 11:13. Pēc nākamās epizodes mūsējās pieprasīja pārbaudīt, vai Hermanova neskāra tīklu: izrādījās, ka pieskārās (12:13). Graudiņa nobloķēja (13:13) un trāpīja labi - 14:14. Hermanova izsita autā, taču prasīja noskaidrot, vai bumba neskāra latvietes bloku: izrādījās, ka punkts čehietēm (14:15). Graudiņa panāca arī 15:15 un noformēja eisu (16:15). Jūrmalnieces eiss - 17:15.

 

 

OKT pirmajā fāzē grupā bija jāieņem vismaz trešā vieta (kopumā 12 dueti tika tālāk), otrajā fāzē vajadzēja iegūt vismaz otro vietu (kopumā 8 tika tālāk), trešajā fāzē bija jāierindojas vismaz otrajā vietā (kopumā 4 tika tālāk), savukārt ceturtajā fāzē jeb turnīra pusfinālos tika izspēlētas olimpiskās ceļazīmes.

 

 

Latvijas pludmales volejbolistēm pirmoreiz būs iespēja spēlēt olimpiskajās spēlēs. Līdz šim vistuvāk bija tikušas Inese Jursone un Inguna Minusa, cīnoties par 2008. gada Pekinas olimpiādes kvotu.

 

 

Arī Latvijas pludmales volejbola vadošais pāris Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs garantēja Latvijai vienu vietu Tokijas OS pludmales volejbola vīriešu sacensībās.

 

 

2020. gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra trešās fāzes izšķirošajā cīņās Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs vispirms atguvās pēc neveiksmīgiem setu ievadiem un 2-0 (21:17, 21:16) apspēlēja Brazīlijas duetu Andrē un Džordži, bet pēc tam saņēmās pēc smagi zaudēta pirmā seta cīņā pret krieviem Semjonovu un Leškovu, uzvarot ar 12:21, 22:20 un 15:8 . 

 

 

Reālas izredzes kvalificēties olimpiādei ir arī pēc ranga, kurā Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš šobrīd ir 14. vietā.

Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt