Ceturtdiena,
2021.gada
22.aprīlis
Sports
107320

Jūrmalas paraburātāji pasaules arēnā


Apskatīt komentārus (0)


23.07.2019

Burāšanas sporta vienības “Collatis Viribus” komanda mēroja garu ceļu cauri visai Eiropai, lai 1. jūlijā varētu startēt Pasaules čempionātā burāšanā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Spānijā, Puerto Cherry.  

 

 

Guntars Eistreiķis

 

 

Komanda dažādu iemeslu dēļ neaizbrauca stiprākā sastāvā un jūrmalniece Līga Liepiņa Hansa 303 grupā nepretendēja uz augstu vietu, toties izcēlās ar cīņas sparu un vēlmi apgūt šo sporta veidu. Pats laivas konstruktors Kriss Mičels no Austrālijas veselu nedēļu strādāja ar mums, lai laivu pielāgotu Līgai, un apdāvināja ar papildus inventāru. Lai uzlabotu viņas tehniskās prasmes, individuāli ar sportisti strādāja viens no vadošajiem World Sailing treneriem Robs Holdens, ar kuru mums jau ir trīs gadu sadarbība. Iemaņas, ko guvām, ir nesamaksājamas vērtības.

 

 

Pasaules Čempionāta laikā World Sailing Development Disabled ģenerālsekretāra Massimo Dighe vadītajā konferencē tika apstiprināts, ka burātāji ar intelektuāliem traucējumiem tiek iekļauti World Sailing atbalsta programmās un jau šogad tiek plānotas dažādas aktivitātes. Tas ir liels ieguvums Jūrmalas pilsētas pamatskolas burāšanas pulciņam, jo grupā ir vairāki audzēkņi ar šīm problēmām.

 

 

Jau 13.- 14. jūlijā Jūrmalas pilsētas pamatskolas audzēknis Alekss Kiršteins un Līga Liepiņa kopā ar treneri un pavadošajiem piedalījās apmācības programmā “Nāc pamēģini burāt” un pirmajās Baltijas mēroga sacensībās burāšanā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Tallinā. Nodarbības vadīja grieķu izlases trenneris Lakovas Kikianis. Līga Liepiņa ieguva 3. vietu, un ar visu Spānijas brauciena sagurumu vienā iebraucienā cīnījās pat par 1. vietu.

 

 

Nākamajā gadā šāds vai pat lielāks pasākums paredzēts Latvijā, un Jūrmala varētu pat pretendēt uz tā organizēšanu. Vēlam veiksmi!
Pateicamies Jūrmalas pilsētas domei, SIA “Jūrmalas Mežaparki”, Jūrmalas pilsētas pamatskolai un visiem, kas mūs atbalsta.

Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt