Piektdiena,
2021.gada
16.aprīlis
Sports
112275

Jau 1. augustā varētu atsākties starptautiski volejbola turnīri ar skatītājiem


Apskatīt komentārus (0)


26.05.2020

Saeimas deputāts: saņemti mājieni par sacensību atsākšanos tuvākā mēneša laikā

 

 

ZIŅU DIENESTS

 


“Starptautiskajā volejbola sabiedrībā, ar kuru uzturam ciešu kontaktu ir signāli, ka jau no 1. augusta varētu atsākties starptautiski publiski sporta pasākumi, pat ar skatītājiem,” sarunā ar portālu Sportacentrs.com atklāja Latvijas Volejbola federācijas (LVF) ģenerālsekretārs Kaspars Timermanis.

 

 

LVF vadītājs neslēpj gandarījumu par valdības lēmumu no 12. maija atļaut treniņus gan iekštelpās, gan ārpus telpām līdz 25 personām vienā grupā, ievērojot distancēšanās un citus norādījumus. “Volejbols un pludmales volejbols nav kontaktu sports, līdz ar to saprotam, ka trenēties un spēlēt mūsu sportisti drīkst, vienīgi treniņu epizodēs ir uz doto brīdi jāizslēdz epizodes pie tīkla, lai ievērotu šo divu metru distancēšanās noteikumu,” saka Kaspars Timermanis.

 

 

Tāpat viņš stāsta, ka jau aizvakar vakarā un vakar federācija saņēmusi neskaitāmus zvanus un e-pastus no treneriem, sporta skolām ar lūgumu precizēt, kā organizēt treniņprocesu. “Redzam, ka nākošais solis tuvāko nedēļu laikā būtu pieļaut arī epizodes pie tīkla un ļaut sportistiem nedomāt par divu metru distances ievērošanu treniņu laikā. Jau šobrīd mūsu sportisti nevar sagaidīt pilnvērtīgu treniņu un turnīru atsākšanos. Labais laiks ārā noteikti nemudina cilvēkus sēdēt mājās, kur nu vēl tos, kuri pieraduši būt kustībā. Nepacietīgākie jau tagad mēģina atrast klusākus stūrīšus, kur uzspēlēt, un riskē ar kārtības sargu iejaukšanos,” atklāj Timermanis.

 

 

“Saprotam, ka visi ierobežojumi un to atvieglojumi ir cieši saistīti ar vīrusa statistiku, gan Latvijā, gan Eiropā, kā redzam citās Eiropas valstīs, kur situācija bijusi daudz kritiskāka, ierobežojumi nopietnāki, tagad atvieglojumi tiek ieviesti raitāk. Gribētu aicināt sekot līdzi starptautiskajai praksei un no jūnija sākuma ļaut organizēt turnīrus un sacensības. Starptautiskajā volejbola sabiedrībā, ar kuru uzturam ciešu kontaktu ir signāli, ka jau no 1. augusta varētu pat atsākties starptautiski publiski sporta pasākumi ar skatītājiem,” gandrīz neticamo stāsta LVF vadītājs.

 

 

Latvijas čempionāts pludmales volejbolā ierasti tiek sākts maija otrajā pusē. Jau vēstīts, ka šajā nedēļas nogalē Jūrmalas smiltīs plānotais Pasaules tūres seriāla posms koronavīrusa izplatības dēļ no sākuma tika atlikts uz nenoteiktu laiku. Šobrīd tiek vēstīts, ka tas varētu norisināties 2021. gada jūnijā.

 

 

Savukārt Latvijas Republikas Saeimas deputāts Sandis Riekstiņš, kurš ir Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs, sarunā ar portālu Sportacentrs.com izteicās, ka pie pašreizējiem ierobežojumiem sporta sacensību rīkošana joprojām nav iespējama. Taču viņš sacīja, ka saņemti mājieni par sacensību atsākšanos tuvākā mēneša laikā.

 

 

"Jā, sporta sacensības pēc vakardienas lēmumiem vēl nav atļautas, bet strādājam pie tā, lai tās tiktu atļautas. Skaidrs, ka bez skatītāju klātbūtnes – tas nebūtu iespējams nekādā scenārijā. Šobrīd pie 25 cilvēku ierobežojuma īsti neko nav iespējams sarīkot, vismaz Latvijas čempionāta mērogā ne. Laukumā ir ne tikai sportisti, bet arī tiesneši, apkalpojošais personāls un citi cilvēki. Nākamais solis būtu ierobežojumi līdz 50 cilvēkiem. Visam jānotiek pakāpeniski, un šādi lēmumi nav atkarīgi no mums – vairāk no Veselības ministrijas. Mēs iesniedzam priekšlikumus, un tad viņi skatās un apgraiza to, kas neder," sacīja Sandis Riekstiņš.

 

 

Portāla Sportacentrs.com rīcībā esošā informācija liecina, ka zaļo gaismu sportam Latvijā grasās dot jūnija sākumā, bet jau maija otrajā pusē varētu tikt atļauti kontakttreniņi. Viss iepriekš minētais varētu notikt gadījumā, ja citu valstu piemēri būs pozitīvi un tur ar koronavīrusu saslimušo skaits pēc sporta sacensību atsākšanās nepalielināsies.

 

 

"Ir doti mājieni, ka maija beigās vai jūnija sākumā sporta sacensības varētu saņemt zaļo gaismu. Tomēr neviens precīzi neko nevar pateikt. Situācija tiek vērota no nedēļas uz nedēļu. Jāskatās, kādi valstī ir situācija ar saslimušajiem, un tad arī tiek pieņemts tālākais plāns. Lomu spēlē arī jautājums par robežām – tas attiecas uz lielākām sacensībām. Varam atļaut Latvijā aizvadīt Eiropas rallija vai pasaules motokrosa posmus, bet robežas tāpat ir ciet, un beigās tas tāpat būs Latvijas čempionāts. Katrā sēdē situācija ir mainījusies. Mēs strādājam, lai maija beigās jau būtu iespējams aizvadīt sacensības. Iesaistot federācijas, Olimpisko komiteju, Izglītības un zinātnes ministriju, kopā tiek salikti priekšlikumi."

 

 

Viņš gan izteicās kritiski par atbildīgo sporta organizāciju iesaistīšanos priekšlikumu radīšanā. "Kopš gaidām ieteikumus, ir pagājušas trīs nedēļas. Tikai tagad pie manis privāti sāk nākt ar idejām. Esmu skarbs – kad jādara, tad nav neviens, kad jānes baļķis, tad sarodas visi. Tagad visi ir pamodušies un kaut ko dara, bet tas nāk mēnesi par vēlu. Ja jumta organizācija nespēj nodot informāciju tālāk, tad tā nav mana vai ministrijas problēma. Pašiem ir jātiek galā ar savu kolhozu," sacīja Saeimas deputāts.

 

 

"Sekojam līdzi arī tam, kas notiek mums blakus. Ienāca informācija, ka Lietuvā 30. maijā paredzēts motokrosa čempionāta posms. Ļoti interesanti. Pieļauju, ka ielikuši kalendārā ar cerību, ka varēs aizvadīt. Ja robežas būs vaļā, mūsu sportisti 30. datumā var aizbraukt uz Lietuvas čempionātu – viņiem to nevarētu aizliegt. Skatāmies, ko un kā. Sekojam, bet nav iespējams paņemt un pārkopēt viņu plānus, jo tomēr mentalitātes un skatījums atšķiras."


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt