Ceturtdiena,
2021.gada
22.aprīlis
Sports
109716

Gada sportisti Tīna Laura Graudiņa un Nikita Lijcs


Apskatīt komentārus (0)


23.12.2019

Lauzta astoņus gadus ilgā tradīcija sportistu apbalvošanā

 


ZIŅU DIENESTS

 

 

PUBLICITĀTES FOTO ARTIS VEIGURS, NO JŪRMALAS DOMES ARHĪVA

 Ceturtdien, 12. decembrī, Jūrmalā apbalvoti 2019. gada labākie sportisti. Jūrmalas “Gada sportistu” balvas saņēma pludmales volejboliste Tīna Laura Graudiņa un ūdens motosportists Nikita Lijcs. Kopumā tika apbalvoti sporta laureāti 14 nominācijās.
Kā pirmo un savā ziņā nozīmīgāko balvu pasniedza balvu “Par mūža ieguldījumu Jūrmalas sporta attīstībā”, kuru no mēra Gata Trukšņa rokām saņēma galda tenisists un sporta veterāns Andris Balbieris.

 Uzrunājot visus klātesošos, Gatis Truksnis pauda: "Labvakar, mīļie jūrmalnieki, labvakar sportisti, sporta draugi, sporta līdzjutēji, treneri, sporta funkcionāri, sporta dzīves veidotāji. Šodien ir jūsu svētki, šodien mēs atzīmējam jūsu panākumus, jūsu iedvesmojošās lietas, ko esat sadarījuši šogad.

 


Jāsaka,  sports - tas ir veids, tas ir līdzeklis, kā jūs padarāt labāku un pilvērtīgāku - pirmkārt jau savu dzīvi, bet ne tikai savu. Jūs kalpojat kā piemērs bērniem, jauniešiem, lai padarītu labāku arī viņu dzīvi. Kopumā - visas pilsētas, visas valsts dzīvi labāku un saturīgāku. Jūs jau tagad ikdienā - kāds to ir sācis nesen, kāds ar to darbojas kādu laiku, bet kāds ar to darbojas visu mūžu. Kāds atdevis tam visu savu mūžu un atstājis aiz sevis tādus sasniegumus, par ko mums visiem šodien ir prieks."

 


Andris Balbieris: "Paldies par jauko balvu, bet mans mūžs vēl nav galā (zāle smiekli). Jau apmēram 60 gadus es dzenāju šo balto bumbiņu, kas saucas galda teniss, un ceru vēl vismaz piecus gadus ar to padaraboties.

 


Man ir iznācis sadarboties gandrīz ar visiem tiem Jūrmalas sporta dzīves vadītājiem, sākot ar Borisu, un tagad ar Jāni Rāfeldu. Bet vissirsnīgākās ir manas atmiņas par divām jaukām dāmām - par Anitu Getauti, kas vadīja Jūrmalas sporta dzīvi, un Indru Brinkmani.
Mūs, galda tenisistu, Jūrmalā nav daudz. It sevišķi veterāni - mēs esam kādi 20 cilvēki, bet mēs pedalāmis arī Latvijas čempionātā -  ne tikai veterānu čempionātā, bet arī īstajā Latvijas čempionātā. Glada tenisam ir tāda privilēģija, ka vecākā vecuma grupa, kura var spēlēt, ir 90 gadi. Latvijā gan nav tik vecu galda tenisistu, - es vienu tikai zinu savā mūžā - tas ir virs 90 gadiem bijis, viņam nebija pretinieku. Viņš atnāca uz sacensībām un ieguva medaļu (zālē smiekli).

 


Paldies! Centīšos arī turpmāk dot kādu labumu Jūrmalas sportam, ne vien kā spēlētājs, bet arī kā tiesnesis un sacensību organizētājs. Paldies!”
Galda tenisu Andris Balbieris spēlē vairāk nekā 50 gadus. Bijis viens no Latvijas jaunatnes un pieaugušo izlases dalībniekiem. Andris Balbieris vēl joprojām aktīvi trenējas un senioru sporta biedrības “Jūrmala” komandas sastāvā piedalās sporta veterānu sacensībās Baltijā, Eiropā un pasaulē. Vairākas medaļas izcīnītas Latvijas un Baltijas veterānu čempionātos. Jau vairāk nekā 30 gadus Andris Balbieris organizē un vada galda tenisa sacensības Jūrmalā.

 


Par “Gada sportisti Jūrmalā” atzīta pludmales volejboliste Tīna Laura Graudiņa, kas pārī ar Anastasiju Kravčenoku šogad izcīnījušas 1. vietu Eiropas čempionātā, 1. vietu Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) olimpiskās kvalifikācijas turnīrā un 9. vietu Pasaules čempionātā, kā arī 1. vietu Latvijas čempionātā. Pludmales volejbolistes atzītas par aizvadītās sezonas progresējošāko pāri FIVB Pasaules tūrē. Jūrmalniece šobrīd ir FIVB pasaules čempionāta desmit labāko bloķētāju sarakstā. Sezonu volejbolistes noslēdza ar kvalificēšanos Tokijas olimpiskajām spēlēm.

 Tituls “Gada sportists Jūrmalā” piešķirts ūdens motosportistam Nikitam Lijcam. Sportists Pasaules čempionātā kopvērtējumā Formula 4 klasē ātrumlaivām izcīnījis sudraba medaļu, Eiropas čempionātā –5. vietu F2 un F4 laivu klasē, 2. vietu F2 Baltijas čempionātā,1. vietu F4 Baltkrievijas čempionātā, kā arī guvis uzvaras un arī 2. vietu Latvijas čempionātos.

 


“Gada trenera” balvu saņēma pludmales volejbola treneris Genādijs Samoilovs, kas izaudzinājis augstas klases pludmales volejbolistus: Tīnu Lauru Graudiņu un Anastasiju Kravčenoku, Aleksandru Samoilovu, Jāni Šmēdiņu, Mihailu Samoilovu.

 


Par “Gada komandu” atzīts basketbola klubs “Jūrmala”, kas trenera Mārtiņa Gulbja vadībā izcīnījis 4. vietu Latvijas Basketbola līgas iepriekšējā sezonā.

 


Nominācijā “Gada labākā komanda individuālajos sporta veidos” apbalvoti pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs, kas pārī ar Jāni Šmēdiņu izcīnījuši 1. vietu Pasaules tūres četru zvaigžņu posmā Maskavā un 1. vietu Pasaules tūres trīs zvaigžņu posmā Jūrmalā.

 


Nominācijā “Gada sporta klubs” apbalvots “Jāņa Roviča boksa klubs”. Kluba sportisti Vitauts Ulis, Ralfs Kalniņš un Teodors Zariņš sezonas laikā izcīnījuši augstas vietas gan Latvijas, gan starptautiska mēroga sacensībās. Nominācijā “Gada sporta skolotājs” apbalvots sākumskolas “Taurenītis” sporta skolotājs Mārtiņš Liepa.

 


“Gada sporta senioru” titulu šogad saņēma veterānu handbola komanda “Jūrmalas sports”, kas izcīnījuši 4. vietu Eiropas čempionātā veterāniem Austrijā un pirmās vietas Baltijas čempionātos.

 


Par “Gada uzlecošo zvaigzni” Jūrmalas sportā atzītas mākslas vingrotāju junioru klases komanda, kas izcīnījusi 1. vietu Latvijas čempionātā un VIII Latvijas Jaunatnes olimpiādē.

 


Par “Gada sporta notikumu Jūrmalā” atzīts Starptautiskā volejbola federācijas Pasaules tūres trīs zvaigžņu posms pludmales volejbolā vīriešiem, kas Majoros vienkopus pulcēja 52 vīriešu pludmales volejbola pārus no 27 valstīm.

 


Kartingists un autosportists Valters Zviedris tika atzīts par labāko nominācijā “Gada sportists tehniskajos sporta veidos”. 2019. gadā kļuvis par Latvijas vicečempionu kartingā, kā arī izcīnījis vairākas augstas vietas autošosejas sacensībās.

 


Ratiņtenisiste Žaneta Vasaraudze atzīta par “Gada sportisti paraolimpiskajos sporta veidos”. Viņa ar panākumiem startējusi gan Baltijas, gan starptautiskā mērogā.

 


Par “Gada publisko sporta pasākumu pilsētā” atzīts ielu vingrošanas Pasaules kausa posms, kas Majoru pludmalē norisinājās jau piekto reizi.
Jūrmalas Gada balva sportā kūrortpilsētā tiek piešķirta jau 21. gadu, lai godinātu sportistus par panākumiem un pateiktos tiem, kuri veicinājuši veselīgu un sportisku dzīvesveidu jūrmalnieku vidū.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt