Piektdiena,
2021.gada
16.aprīlis
Sports
113604

Duets Graudiņa/ Kravčenko atsauc savu dalību Eiropas čempionātā pludmales volejbolā


Apskatīt komentārus (0)


11.09.2020

LVF ir spiesta paziņot, ka sportiste Tīna Graudiņa duetā ar Anastasiju Kravčenoku septembra vidū Jūrmalā nevarēs cīnīties par Eiropas čempioņu titula aizstāvēšanu. Piektdien saņemtās Covid-19 analīzes Graudiņai ir izrādījušās pozitīvas un tas nozīmē, ka viņas Eiropas pludmales volejbola čempionātā piedalīties nedrīkstēs. 

 

 

Latvijas Volejbola federācijas informācija

 

 

FOTO NO “JV” ARHĪVA, TATJANA LEJIŅA

 

 

Sportistes pāriniecei Kravčenokai un viņu trenerim Andrim Krūmiņam, kas arī ir veikuši testus un ir bijuši cieši saistīti ar Graudiņu treniņprocesā, analīžu rezultāti ir Covid-19 negatīvi. Tomēr tā kā šīs personas ir atzītas par tiešajām kontaktpersonām, arī viņām jāievēro divu nedēļu karantīna, jānovēro sava veselība un jāveic tests atkārtoti. 

 

 

Latvijas Volejbola federācija šobrīd cieši sadarbojas ar Slimību profilakses kontroles centra epidemiologiem, ir precizējusi visu uz šo brīdi pieejamo informāciju un apzinājusi riskus. SPKC apzin visas tiešās kontaktpersonas, kuras ar Tīnu kontaktējušas sākot ar 29. augustu. Par tiešajām tiek uzskatītas tās personas, kuras bijušas ar Tīnu ciešā kontaktā vairāk nekā 15 minūtes. Ņemot vērā iepriekš minēto, Eiropas čempionāta izlozes pasākums 26. augustā un LVF organizētais 100+ draugi volejbolam pasākums netiek uzskatīti kā riska grupā iekļaujamiem. Par tiešām kontaktpersonām atzītas, jau minētā Anastasija Kravčenoka, treneris Krūmiņš un Tīnas ģimenes locekļi. Pārējiem iepriekš minēto pasākumu apmeklētājiem pēc SPKC teiktā, jānovēro sava veselība un, ja parādās slimības simptomi, jāveic analīzes. Citas preventīvās darbības minēto pasākumu apmeklētājiem nav prasība veikt. 

 

 

“Šādu situācijas pavērsienu neviens no volejbola sabiedrības nebija gaidījis, tomēr diemžēl laiks tagad ir tāds, ka neviens no mums nav pasargāts no saslimšanas ar Covid-19. Sargāsim sevi un citus, rīkosimies atbildīgi, mazgāsim rokas un ievērosim distanci. Vēlam Tīnai Graudiņai drīzu atveseļošanos,” komentē LVF Ģenerālsekretāre Gunta Aizporiete.

 

 

Apmeklētāju un sportistu drošība ir Eiropas pludmales volejbola čempionāta prioritāte. Lai izvairītos saslimšanas gadījumiem plānotā čempionāta laikā, ir izveidota speciāla Covid-19 risku novēršanas komanda, kas jau vairāk nekā mēnesi kopā ar Eiropas volejbola konfederācijas (CEV) pārstāvjiem strādā pie dažādu pasākumu un kārtību ieviešanas un iespējamo risku novēršanas. Spēlētājiem un skatītājiem jārēķinās, ka prasības būs ļoti stingras un daudz vairāk pārsniegs valstī noteiktos ierobežojumus.

 

 

Šīs nedēļas sākumā gan parādijās informācija, ka svētdien un otrdien nodotie testi Tīnai Graudiņai bijuši COVID-19 negatīvi. Līdz ar to pilnīgi iespējams, ka viņai nevar liegt piedalīties čempionātā. Problēmas tagad var rasties partnerei Kravčenokai, jo viņai kā kontaktpersonai ir jāievēro karantīna. Te vietā teikt: ir skaidrs, ka uz avīzes maketēšanas brīdi nekas nav skaidrs.

 

 

"Cenšamies no Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) saprast tālāko rīcību, jo Eiropas prakse ir tāda, ka ar diviem šādiem testiem pietiek, lai cilvēks varētu atgriezties ierastajās gaitās. Tas pats attiecas uz Nastju, kurai šobrīd jāsēž pašizolācijā. Skaidrojam, kā viņas varētu spēlēt Eiropas čempionātā," sarunā ar Sportacentrs.com teica Latvijas Volejbola federācijas (LVF) valdes loceklis Kaspars Timermanis, atklājot, ka šobrīd situācija izveidojusies paradoksāla, jo Graudiņai dota atļauja doties sabiedrībā, bet Kravčenokai ne. Tomēr federācija cer drīzumā to atrisināt.

 

 

"Skaidrs, ka uz "King of the Court" turnīru viņas nebrauc, skatīsimies kādas ir iespējas spēlēt Eiropas čempionātā. Arī Eiropas Volejbola konfederācija (CEV) vēlas, lai viņas spēlē. Jāatceras, ka vispārēja prasība ir, ka visi dalībnieki pie mums brauc tikai un vienīgi ar negatīvām Covid-19 analīzēm. Tas attiecas arī uz vietējiem spēlētājiem, līdz ar to Graudiņai un Kravčenokai pirms turnīra tāpat vēl būs jāpārbaudās," atzīmē Timermanis.

 

 

"King of the Court" (latviski - "Laukuma Karalis") turnīrs no 9. līdz 12. septembrim risināsies Nīderlandes pilsētā Utrehtā. Tajā piedalīsies abi spēcīgākie Latvijas vīru pāri. Tikmēr Eiropas čempionāts Jūrmalā gaidāms no 15. līdz 20. septembrim.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt