2021. gada 17. septembris, piektdiena

Русский

Raimonds Pauls: Noņemiet, lūdzu, to jubileju nost

Jūl 23, 2021 | Pilsētā

No 27. līdz 31. jūlijam ar pieciem izciliem koncertiem Dzintaru koncertzāle klausītājus klātienē priecēs ar “Jūrmalas festivālu”.  Par godu festivālam preses konferencē žurnālistiem bija gods tiktie ar daudziem šo koncertu māksliniekiem. Protams, arī ar Maestro.

Raimonds Pauls: Noņemiet, lūdzu, to jubileju nost, jo te par jubileju neies runa. Te ies runa vienkārši par izklaidi. Mans mērķis šogad bija savākt visus savus draugus un dziedātājus, mūziķus programmā, kur man bija viens noteikums, kad es aicināju dziedātājus: tu dziedāsi to dziesmu, kuru tu esi visvairāk kādreiz dziedājis, un kas tev visvairāk krīt uz nerviem. Tā piezvanot Siksnam vai Rutulim, vai Dinārai un tā tālāk, savācās ļoti interesants viss tas repertuārs. Tā būs vistīrākā improvizācija, tās dziesmiņas visas jau dzirdētas, bet mēs viņas mēģināsim pasniegt kaut kā citādi – ar vieglu smaidu, tā kā nekas nopietns nebūs. Arī pats nosaukums “Ceturtais vilnis” ir vienkārši tāpēc, lai varbūt ar tiem viļņiem saistās visādas nepatīkamas lietas, slimība. Pasmaidīsim par to, un paldies Dievam, vēl es esmu dzīvs. Tātad uz redzēšanos! Ceru, ka jūs dziedāsiet daudz kam līdzi, un priecāsimies, ka mēs esam dzīvi.

Jautājums Dinārai Rudānei: kā tas ir – būt par vienu no Maestro dīvām?

Es jūtos tiešām kā izredzēts cilvēks, ka man ir iespēja uzstāties ar Maestro. Es to nekad neesmu slēpusi, ka es viņu ļoti mīlu kā mūzikas autoru, kā personību, kā… Es tiešām esmu ar visu sirdi  – jūs jau zināt… Es esmu laimīga, ka man ir tāda iespēja gan jūsu mūziku, gan vēl vairāk – ar jums. Nespēju noticēt, ka es joprojām to daru. Liels paldies par šo notikumu! Mēs viennozīmīgi būsim satraukti un šis ir milzīgs notikums mūziķiem – uzstāties pēc tik ilga laika, par ko mēs, protams, no sirds pateicamies.

Maestro aicinājis solistus izvēlēties tās dziesmas, ko viņi visvairāk dziedājuši un kas viņiem vairāk krīt uz nerviem. Kas ir tā dziesma, ko jūs izpildīsiet?

Šoreiz Maestro izvēlējās manu dziesmu, man pat nebija tāda iespēja. Jo viņš zina – ko viņš teiks, to es arī darīšu (smejas).

Žurnālistes jautājums Raimondam Paulam: kaut kur izlasīju, un tie noteikti ir meli, ka Maestro ir apnicis koncertēt un ka viņš gribot teikt, ka nu tagad nodarbosies ar citām lietām, un varbūt kaut ko ierakstīsiet, bet negribat vairs spēlēt lielajai publikai. Cerams, ka tā nav taisnība?

Daļēji tomēr ir. Es negribu tā, kā daži mani kolēģi: atvadās, atvadās, un tad atkal nāk… (smiekli) Ar to nevajag spekulēt, bet pašam ir jājūt, kad ir jāpaiet malā. Man liekas, ka tā jaunā situācija, kas tagad izveidosies ar publiku, daudziem liks padomāt, kā tos koncertus organizēt un cik viņus slēgt, jo ir pirmie signāli – teiksim, tādiem teātriem nemaz tik spīdošas tās lietas nav. Vajag būt ļoti uzmanīgiem un pārdomāt visas tās lietas.

Spekulēt es ar to negribu, bet es jūtu… Spēlējot es kādreiz atslēdzos, un tad es saprotu, ka neorientējos vairs, ko es daru, un nospēlēt tā, kā Agnese, es vairs nevaru, es ar skaudību uz viņu skatījos. Kad Agnese spēlē, tad man visvairāk bail, vai viņa nenokritīs kādreiz no tā krēsla. (skaļi smiekli) Viņa tik efektīgi strādā… Ar to nespekulēsim. Mums katram pašam ir jāsaprot, kad ir jānovelk tā robeža un jāsāk vilkt siltās čības un skatīties seriālus. To es arī daru, es nupat noskatījos seriālu – 77 sērijas: “Melnais saraksts”. Super filma!

Maestro, kura dziesma jums pašam visvairāk krīt uz nerviem?

Es labprāt spēlēju citus autorus un citus komponistus. Ziniet, ar tām vieglām dziesmiņām ir tā, ka tās ir tādas sezonas lietas. Nu parādās tāda dziesmiņa, teiksim, paliek populāra, nu ir bijis tā.  Piezvanīju Siksnam, viņš uzreiz atbildēja: “Muļķe sirds”, to viņš ir nodziedājis kādus 30 gadus. Rutulis? “Cāļus skaita rudenī”. Nopietnie mūziķi nopietni nepieņem šito, bet nu mēs no tā dzīvojam un pelnām savu naudiņu ar tiem šlāgerīšiem.

Tur būs Fomins arī, dziedās to dziesmu, ar ko viņš uzvarēja Jūrmalas pirmajā festivālā, vēl padomju laikā. Busulis būs.

Nē, nu kas tur mīļākā? Sezonu nospēlē, apnīk, spēlē kaut ko citu. Ir viens meldiņš, kas ir klasisks un kas man ir vistuvākais koncertos, arī tam meldiņam vienmēr ir vislielākie panākumi.  Daudz neko nevajag, es tikai nospēlēju trīs, četras notis un ir ovācijas. Un tas meldiņā ir: sol, do, sol, … “Uz to mums atkal jāiedzer”. Un viss ir kārtībā. Latviešu tauta kaifo un aplaudē. Nu tā tas ir tai dzīvē. Galvenais, lai labs štimmungs. Vairāk par festivāla koncertiem: www.dzintarukoncertzale.lv/

Atklāts atjaunotais Ķemeru vēsturiskais parks

Atklāts atjaunotais Ķemeru vēsturiskais parks

Piektdien, 13. augustā, atklāts atjaunotais un pārbūvētais Ķemeru vēsturiskais parks – valsts nozīmes kultūras un arhitektūras piemineklis. Atjaunošanas darbi veikti vairāk nekā 20 hektāru platībā, saglabājot parka kultūrvēsturiskās un ainaviskās...

Dzimtsarakstu nodaļā (09.08. – 15.08.) reģistrēti:

Dzimtsarakstu nodaļā (09.08. – 15.08.) reģistrēti:

12 bērni – 8 meitenes (Adele, Alisa, Amanda, Amelia, Amēlija, 2 Emmas, Olivia) un 4 zēni (Adrians, Kirills, Mirons, Samuels) 12 laulības.11 mirušie - Mihails Bogopriimecs (1935), Velta Buivida (1933), Leokādija Fedosejeva (1931), Zigrīda Indriksone (1943), Varvara...

Latviešu mākslinieku darbi izstādē Meža mājā Ķemeros

Latviešu mākslinieku darbi izstādē Meža mājā Ķemeros

Borisa Bērziņa, Rūdolfa Piņņa, Vijas Maldupes, Helēnas Heinrihsones un citu izcilu latviešu mākslinieku jūras iedvesmoti darbi izstādē Meža mājā Ķemeros Šogad 3.starptautiskā jūras tematikai veltītās biennāles “Marīna 2021” ietvaros atklājam jaunu izstāžu galamērķi –...

Ūdenssaimniecības attīstības plānotie darbi šonedēļ

Ūdenssaimniecības attīstības plānotie darbi šonedēļ

Plānotie darbi no 09.08. līdz 14.08. Visu informāciju par aktuālajiem darbiem var uzzināt arī uzņēmuma mājaslapā www.jurmalasudens.lv , kā arī Facebook un Twitter. Jautājumus, kas ir saistīti ar būvdarbiem, varat uzdot darbu vadītājiem, kas ir norādīti virs konkrēto...

Pilsētas autobusu saraksts