Piektdiena,
2020.gada
7.augusts
Pilsētā
45358

Meklē viesģimenes visā Latvijā 15 ārzemju skolēniem


Apskatīt komentārus (0)


23.05.2014

Publicitātes foto.

 

 

Zinu dienests

 


Jau šīs vasaras beigās YFU programmas (Youth For Understanding) ietvaros Latvijā iebrauks 15 apmaiņas skolēni no dažādām pasaules valstīm
– Vācijas, Taizemes un Argentīnas. Latvijā viņi pavadīs vienu mācību gadu, lai iepazītu mūsu zemes kultūru, sabiedrību, kā arī apgūtu latviešu vai krievu valodu.


Tā kā apmaiņas skolēni apmaiņas gada ietvaros dzīvo vietējās ģimenēs, ir izsludināta jaunu viesģimeņu meklēšana visā Latvijā. Potenciālās viesģimenes dzimtā valoda varbūt gan latviešu, gan krievu.


“Šobrīd meklējam ģimenes, kas ir gatavas savā lokā uz gadu uzņemt 15–18 gadus jaunu skolēnu no ārzemēm,” stāsta YFU Latvija programmu koordinatore Baiba Ezeriņa. “Viesģimenes uzdevums ir palīdzēt jaunietim iepazīt mūsu valsti, apgūt latviešu valodu, kā arī atbalstīt ikdienā.”“Viesģimenes nozīme apmaiņas skolēna dzīvē ir neaprakstāma – tā ir iespēja ne tikai gūt starptautisku pieredzi, iepazīt apmaiņas skolēna dzimtās zemes kultūru, bet arī uzlabot savas svešvalodu zināšanas, saprašanās prasmes, paplašināt savu redzesloku,” viesģimenes ieguvumus uzsver YFU Latvija programmu koordinatore Baiba Ezeriņa.


Par viesģimeni var kļūt ikviena ģimene, kas vēlas gūt šādu starptautisku pieredzi un kurai ir iespējas  savās mājās izmitināt apmaiņas skolēnu uz vienu gadu. Apmaiņas skolēniem nav nepieciešami grezni apartamenti, bet gan draudzība un gultasvieta, istabu var dalīt ar viesbrāli vai viesmāsu no Latvijas. Bez ēdienreizēm, kuras apmaiņas skolēns pavada kopā ar vies ģimeni, pārejos ikdienas tēriņus sedz apmaiņas skolnieka īstā ģimene. Lai kļūtu par viesģimeni, jāsazinās ar YFU Latvija –zvanot: 67 212 025 vairakstot: baiba@yfu.lv.Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

  

 

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt