Piektdiena,
2020.gada
7.augusts
Pilsētā
45168

Meklē inovatīvus risinājumus pilsētas labiekārtošanai


Apskatīt komentārus (0)


16.05.2014

Šogad izstādē „IFAT 2014” lielāko daļu ekspozīcijas aizņēma komunālo pakalpojumu tehnikas jaunumi. Foto no privāta arhīva

 

 

 

Minhenē notikušajā izstādē „IFAT 2014” deputāti raduši daudz ideju, ko ieviest Jūrmalā

 

 

Jānis Vilnītis

 

Atkritumu apsaimniekošana un pārstrāde, plūdu kontroles un krastu aizsardzības tehnoloģijas, autoceļu kopšana un apstrāde ziemas apstākļos - tās ir tikai dažas no tēmām, kas sevišķi ieinteresēja Jūrmalas domes delegāciju pasaulē vadošā ūdens un notekūdeņu saimniecības un atkritumu pārstrādes izstādē „IFAT 2014”.

 

Ar saukli „Tīrs dzeramais ūdens, efektīva otrreizējā  pārstrāde un apzinīga resursu izmantošana”  starptautiskā vides  tehnoloģiju un inovāciju izstāde „IFAT 2014” maija sākumā norisinājās Minhenē.  Nozīmīga vieta „IFAT 2014” forumā bija veltīta gudrai un pareizai pilsētvides  plānošanai. Ekspozīcijas bija 17 hallēs un četrās brīvdabas teritorijās un, lai izprastu apjomu - kopējā teritorija bija 1,5 x 1,5 km liela.


No Jūrmalas domes uz izstādi bija devušies deputāti Ligita Maziņa(Attīstības un vides jautājumu komitejas priekšsēdētāja), Jānis Lediņš (Transporta un komunālo lietu komitejas priekšsēdētājs), kā arī Zanda  Sapronova (Pilsētsaimniecības un labiekārtošanas nodaļas vadītāja p.i.).

 

 

Atkritumi - lēts kurināmais

 

„Kas tiešām bija interesanti - atkritumu konteineri ar čipiem. Pirmkārt, tie noder daudzdzīvokļu mājām, lai svešie nemet atkritumus mājas konteineros un mājās iedzīvotājiem par to jāmaksā, tad katram mājas iedzīvotājam tiek izsniegts speciāls čips, ar ko var atvērt konteineru. Otrkārt, arī savācēji uzliek čipu un uzreiz nosaka, - savācām atkritumus ar tādu un tādu svaru. Automātiski iedzīvotājiem būs precīzāk noteikta samaksa,” izstādes iespaidos dalās J. Lediņš. Viņš gan piebilda, ka šobrīd ir jāizvērtē, cik tas ir dārgi, un kā to ieviest. Visticamāk, ka čipu sistēma tikt iekļauta kā viena no prasībām nākamā atkritumu savākšanas pakalpojuma iepirkuma nosacījumos.