Ceturtdiena,
2021.gada
22.aprīlis
KOMERC -
PIEDAVĀJUMI
59278

Kvalitatīvs lēciens vēnu ārstēšanā!


30.06.2015

Vēnu operācijas vasarā!

Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā notiek gadskārtējā akcija Vēnu vasara!

 

«Šis pasākums ir veiksmīgs un mēs secinām, ka tamlīdzīgu akciju rīkošana ir pamatota, jo cilvēki tās labprāt izmanto,» atzīst klīnikas vadītājs, ķirurgs flebologs, medicīnas doktors Uldis Mauriņš (foto). «Tāpat kā pagājušajā gadā, Vēnu pavasarim seko arī vasaras akcija, kurā ar ievērojamām atlaidēm veiksim vēnu lāzeroperācijas pēc mūsu klīnikā izveidotās, uz mūsu veiktajiem pētījumiem balstītās metodikas.»

 

Sabiedrībā joprojām dzīvs uzskats, ka vēnu operācija un vasara nav savienojamas lietas. Vai tas būtu jāmaina?

Galvenais iemesls, kas attur cilvēkus no vēnu lāzeroperācijas vasarā, ir nevēlēšanas valkāt kompresijas zeķes. Mēs savā pētījumā pierādījām, ka varam veikt šīs operācijas, neliekot pacientam pēc tām valkāt kompresijas zeķes. Līdz ar to esam izdarījuši kārtējo kvalitatīvo lēcienu fleboloģijā.

 

Kāds bija iepriekšējais kvalitatīvais lēciens?

 

Pateicoties mūsdienīgām tehnoloģijām, vēnu ķirurģija no lielajiem stacionāriem ir pārcēlusies uz specializētiem centriem, kur ambulatori var saņemt viskvalitatīvāko  ārstēšanu. Pat mūsu ekonomiski sarežģītajos apstākļos, kad tādas operācijas netiek finansētas par valsts budžeta līdzekļiem, daudzi pacienti nolemj par tām maksāt paši, jo viņi redz, ka ir būtiski labāka kvalitāte.Ķirurgu asociācijas pagājušā gada dati rāda, ka Latvijā šobrīd jau 85% no visām vēnu operācijām notiek endovazāli – iedarbojoties tikai uz slimo asinsvadu, pamatā ar lāzertehnoloģijām. Mūsu klīnikas kontā gada laikā ir ap 3000 šādu operāciju, kas ir vairāk nekā 60% no visām Latvijā veiktajām vēnu operācijām. Vismaz vēnu saslimšanu ārstēšanā mēs Latvijā esam pietuvojušies ASV rādītājiem, kur 95% no visām vēnu operācijām tiek veiktas ambulatori, lietojot dažādas endovazālas tehnoloģijas.

 

 

Kādas priekšrocības dod jūsu jaunizveidotā metodika?

 

Vispirms jāpaskaidro, ka problēmas būtība parasti nav meklējama paplašinātajos vēnu atzarojumos, kas redzami uz kājām, bet vainīga ir slimā stumbra vēna, kas atrodas dziļāk, jo tieši tā ir atbildīga par nepareizo asinsriti.  Likvidējot šo slimo stumbra vēnu, redzamie atzarojumi samazinās tik tālu, ka vairs nerada nekādas problēmas, kājas nesāp un nepietūkst, gaita atgūst vieglumu un samazinās ādas izmaiņas. Turklāt pēc šīs operācijas var iztikt bez kompresijas zeķēm, kas būtiski atvieglo ārstēšanu cienījama vecuma cilvēkiem, kuriem tās grūti uzvilkt. Tagad varam palīdzēt arī tiem pacientiem, kuriem kompresijas zeķes liegts valkāt slimo artēriju dēļ. Atviegloti jūtas arī jaunāki cilvēki, kuri domā, ka kompresijas zeķes varētu kaitēt dzīves kvalitātei un izskatam. Vidēji populācijā vēnu slimības ir 30% cilvēku, bet 60 gadu vecumā – vairāk nekā 60%. Gadu skaitam pieaugot, biežāk ir arī dažādas citas veselības problēmas: sirds un asinsvadu, kaulu un locītavu slimības, diabēts, liekais svars u.c. Ar mūsdienīgām tehnoloģijām varam ārstēt vēnas arī tiem, kuriem ir šīs blakusslimības. 

Pērn vasaras akcijas laikā trīs mēnešos veicām vairāk nekā 1000 operāciju, izmantojot šo jauno metodi, un rezultāti patiešām bija ļoti labi.Pastāv dažādas modernas tehnoloģijas vēnu ārstēšanai, kurās pacientam nav viegli orientēties.

 

Kā izvērtēt ārstniecības iestādes un to piedāvājumus?

 

Pirmkārt, ieteicams izvēlēties klīnikas, kur šādu ārstēšanu gadā veic nevis dažiem, bet daudziem pacientiem, līdz ar to  personāls ir labi izglītots un ieguvis pieredzi. Arī tehnoloģiju pareiza izvēle ir ārkārtīgi būtisks faktors. Tehnoloģiju ir ļoti daudz, vienmēr ir  jaunas idejas, bet beigās izkristalizējas viena, galvenā, vislabākā kādas konkrētas slimības ārstēšanai. Mēs  attīstām lāzertehnoloģijas, jo pierādījies, ka tieši tās ļauj panākt vislabāko rezultātu vēnu ārstēšanā.

 

Arī ārstēšanās izmaksām ir liela nozīme. Kādas atlaides gaidāmas šovasar un kurš varēs uz tām pretendēt?

 

Atlaides šovasar attieksies tikai uz operācijām, kurās ar lāzeru apstrādā stumbra vēnas, neveicot sānu zaru izņemšanu. Šobrīd tās mūsu klīnikā ir visbiežāk veiktās – aptuveni 80% no visām. Atlaides tiks piešķirtas divām pacientu grupām – cilvēkiem pensijas vecumā un mūsu klīnikas Privilēģiju kartes īpašniekiem. Seniori mūsu valstī finansiāli nonākuši diezgan neapskaužamā situācijā, viņiem vēnu saslimšanas ir divreiz biežāk sastopamas nekā vidēji populācijā un bieži grūti atvēlēt līdzekļus vēnu ārstēšanai, kaut arī problēmas ir ielaistas. Lai saņemtu atlaidi, jāuzrāda pensijas apliecība. Savukārt  Privilēģiju karti var iegūt, aizpildot pieteikuma formu mūsu klīnikas mājaslapā. Karte tiek nosūtīta pacientam divu nedēļu laikā.  Jūnijā minētajām operācijām jūlijā – 15% atlaide. Parastā cena šādai operācijai ir 700 eiro vienai kājai, tātad jūlijā būs jāmaksā  595 eiro.

 

Dzirdētas labas atsauksmes  no pacientiem, kuri piekrituši ārstēšanai bez maksas klīnikas rīkoto meistarklašu ietvaros. Vai tādas notiks atkal?

 

Jā, 31. jūlijā un 1. augustā mēs rīkosim kārtējo meistarklasi, uz kuru atbrauks ārsti gan no Baltijas valstīm, gan no Japānas, Austrālijas, Krievijas, Ukrainas, Zviedrijas, Bulgārijas, Brazīlijas.  Ir ļoti liela starptautiska interese par mūsu pieredzi vēnu ārstēšanā bez kompresijas zeķēm, it īpaši tajās valstīs, kur augu gadu ir diezgan karsts. Meistarklases ietvaros 1. augustā 30 pacientus ārstēsim bez maksas, tostarp 18 pacientiem veiksim lāzeroperāciju un sešiem pacientiem – stumbra putu skleroterapiju. Meistarklasē savu metodi demonstrēs arī starptautiski pazīstamais eksperts estētiskajā medicīnā Kazuo Mijake (Kasuo Miyake) no Sanpaulu Brazīlijā. Tā ļauj ārstēt kosmētiskus vēnu defektus bez kompresijas zeķēm, lāzertehnoloģija tiek kombinēta ar skleroterapiju īpašā formā. Pacientiem, kuriem ir vēlēšanās saņemt bezmaksas ārstēšanu meistarklases ietvaros un nav iebildumu, ka procesu vēros arī citi ārsti, iesaku pasteigties un nākt uz konsultāciju, lai noskaidrotu, vai viņu problēma atbilst meistarklases nolūkiem. No ārstu viedokļa interesants būs arī otrs mūsu viesis, leģendāra personība fleboloģijā – asinsvadu ķirurgs Bo Eklofs (Bo Eklof) no Zviedrijas, kurš strādājis dažādās valstīs, bijis Amerikas Vēnu foruma vadītājs, šobrīd ir viens no Eiropas Vēnu foruma vadošajiem ārstiem. Viņš visu laiku ir bijis ne vien praktizējošs ārsts, bet arī stratēģis, kurš veicinājis  tehnoloģiju attīstību, piedalījies daudzu medicīnisku vadlīniju sagatavošanā un pētījumos. Kolēģi var daudz mācīties no šādiem cilvēkiem ar ārkārtīgi lielu pieredzi un plašu skatījumu. Ārsti, tāpat kā citi cilvēki, vēlas ar kaut ko atšķirties, bet, lai varētu plānot savu attīstību, ir svarīgi saprast, kuras tehnoloģijas būs perspektīvas.

 

Medijos tika ziņots arī par jūsu klīnikā veikto pētījumu, kas veltīts venozo trofisko čūlu ārstēšanai, ko arī var saņemt bez maksas. Kā veicas šajā jomā? 

 

Mums ir ļoti labi rezultāti gan pacientiem kontrolgrupā, kuri saņem tikai kompresijas terapiju, gan  medikamentu grupā, kur paralēli tiek lietots pētāmais medikaments. Četru mēnešu laikā sadzīst vairāk nekā 70% čūlu medikamentu grupā un vairāk nekā 50% čūlu kompresijas terapijas grupā. Tās ir čūlas, kuras ļoti ilgi nav dzijušas.

 

Vai šim pētījumam vēl var pieteikties?

 

Jā, dažas vietas vēl atlikušas. Pētījumā var piedalīties tikai tie pacienti, kuriem ir venozas čūlas apakšstilbos (ne uz pēdām), čūlas minimālais laukums ir četri kvadrātcentimetru, bet maksimālais – 60 kvadrātcentimetru, turklāt šī čūla uz kājas nav sadzijusi vismaz astoņas nedēļas vai ilgāk. Noteiktus kritērijus izvirzām arī pētījuma dalībnieku vispārējai veselībai, kam jāatbilst zināmiem vidējiem rādītājiem, lai varētu salīdzināt rezultātu, bet konkrētāk to visu skaidrojam konsultācijā. Tie, kuri pētījumam piekrita, ar rezultātu ir ļoti apmierināti, turklāt līdzdalība pētījumos ir arī  iespēja sniegt savu ieguldījumu medicīnas attīstībā, palīdzēt ne tikai sev, bet arī citiem.

 

 

Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt