Otrdiena,
2021.gada
20.aprīlis
Komentāri
112700

Viltvārdis jeb prezidents


Apskatīt komentārus (1)


10.07.2020

Grāmatā publicētais un dokumentu kopijas ir šokējošas

 

 

Jānis Vilnītis

 

 


Viņš melo par savu pilsonību, vecākiem, vecvecākiem, vecvecvecākiem: grāmata "Viltvārdis" par Egilu Levitu – jau pie lasītājiem. Apgāda „Mantojums” izdotā L. Lapsas un K. Bormanes grāmata „Viltvārdis”, kas veltīta pašreizējā valsts prezidenta Egila Levita biogrāfijai un sākas ar vārdiem: „Mums ir valsts vadītājs – viltvārdis. Cilvēks, kurš uzdodas par citu. Cilvēks, kurš sabiedrībai melo apzināti, ciniski un nekaunīgi”, šobrīd, visticamāk, jau ir izpirkta. Tiem, kuri to vēlas iegūt savā īpašumā, jācer uz papildtirāžu.

 

 

Pēc izlasīšanas biju šokā. Tā teikt, var jau muldēt, melot, pūst pīlītes utt., bet visam tak ir savas robežas. Nē, nu labi, varbūt es to tagad rakstu tikai tāpēc, ka man skauž, ka es tā nemāku muldēt. Iespējams, ka arī Lato Lapsam tas skauž. Žēl tikai, ka Egils Levits savu talantu neliek lietā un neraksta grāmatas – Žils Verns arī varētu iet atpūsties. 

 

 

Bet labāk par Lato Lapsu grāmatu nepieteikt: “Viņš melo par savu pilsonību. Viņš melo par saviem vecākiem. Viņš melo par saviem vecvecākiem. Viņš melo pat par saviem vecvecvecākiem. Kāpēc Egils Levits melo? Par ko vēl mums nezināmu viņš melo? Kā šādam patoloģiskam melim ir iedota pielaide valsts noslēpumiem? Un ko viņš ar šiem noslēpumiem dara? Atbildes uz šiem jautājumiem var satricināt visu valsti,” – šādu „Viltvārža” satura raksturojumu sniedz grāmatas priekšvārds.

 

 

Šī grāmata lasītājiem pastāstīs par to, kā pašreizējais valsts prezidents kā klasisks viltvārdis sev ir “izdomājis” ideoloģiski pareizu tēvu un vecvecākus, kā savus īstos vecvecākus “pārkvalificējis” par vecvecvecākiem, kā gadu desmitiem melojis par viņiem, par savu bērnību un jaunību, par savu pilsonību, par... un tā tālāk, un tā tālāk.

 

 

Uz apjomīga arhīvu dokumentu pamata „Viltvārdis” pārliecinoši parāda, kā pašreizējais valsts galva ir darījis visu iespējamo, lai uzdotos par - vismaz daļēji - citu cilvēku, liekot pamatoti šaubīties, kam no viņa publiski stāstītā vispār var ticēt.

 

 

„Šādam cilvēkam nonākot valsts pirmās personas krēslā, patiešām pilnīgi pamatots ir jautājums – kāda ir tā patiesība, ko viņš slēpj un nomaskē ar pamazām izčākstošiem meliem? Kā tā var ietekmēt valsti un līdz ar to mūs visus? Viena lieta ir mainīt baltu kreklu četras reizes dienā, kā to patiešām mēdzot darīt šīs grāmatas galvenais varonis, bet pavisam cita – jautājums, vai viņš tāpat nerīkojas arī ar sirdsapziņu? Un ar ko vēl?” – tā „Viltvārža” priekšvārdā raksta grāmatas autori.

 

 

„Viltvārdis” ir pirmā daļa autoru iecerētajam divsējumu pētījumam „Viltvārdis valstsgribis” ar apakšnosaukumu „Skeleti Egila Levita skapjos”. Domājams, ka otrā daļa ar nosaukumu „Valstsgribis” nāks klajā šā gada nogalē vai nākamā gada sākumā.

 

 

„Viltvārža” pirmais metiens ir 4000 eksemplāru. Grāmatas vāka autore ir talantīgā čehu māksliniece Terēza Kolarikova (Tereza Koláříková). Grāmatā izmantoti dokumenti un informācija no Latvijas Nacionālā arhīva (Tukuma zonālā Valsts arhīva, Personāla dokumentu valsts arhīva), Latvijas Kara muzeja, mormoņu baznīcas datubāzēm.

 

 

Plašāka informācija par jauno grāmatu atrodama interneta vietnē www.viltvardis.com

 

 

Lai kā neriebtos Aldis Gobzems, šoreiz man viņam jāpiekrīt: “Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas.

 

 

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas tēvam, minimums, ir jāatkāpjas. Interesanti, kāpēc tik ļoti ir bail atklāt izglītības vai pilsonības dokumentus? Un tad ir jāuzdod daži tieši jautājumi par mūsu drošības dienestiem. Savukārt, ja tā nav taisnība, tad ir jābūt notiesājošam spriedumam par apmelošanu. Viens no diviem. Taču mana sajūta saka, ka būs kā ierasts, nebūs nekas.

 

 

2. JKP solījumi Rīgai ir jauna līmeņa “3x500 un miljons koki”. Jo Jūs uzskata par pilnīgiem debīliķiem. Proti, programma “Pirmais mājoklis Rīgā”, kas paredzēs nodrošināt 1500 dzīvokļus gadā jaunajām ģimenēm. Lai Jūs saprastu. Lai nodrošinātu 1500 dzīvokļus, ir jāuzbūvē vismaz 30 mājas ar 50 dzīvokļiem katrā. Gadā! Kur tās 30 mājas gadā būvēs? Par kādu naudu? Tie ir simtiem miljonu. Kur tos simtus miljonus ņems? Nav svarīgi! Miljons koki jeb 700 futbola laukumi ar priedēm Rīgas centrā, 1500 dzīvokļi gadā un 3x500. Balsojiet!

 

 

3. Mediķu organizācijas neapmierinātas, ka neesot algas pielikums. Bet, mīļie draugi, kad Jūs beidzot sapratīsiet, ka, koķetējot ar Vienotību, Jūs vienmēr aptīs ap pirkstu? Par savām tiesībām ir jāpastāv līdz galam.

 

 

4. Latvijas “demokrāti” tagad glābs Krieviju un Baltkrieviju. Tur pie varas aizsēdējušies Putins un Lukašenko. Pagaidiet. Tas, ka mums 20 gadus ir Vienotība (no tiem virs 10 gadiem premjers un finanšu ministrs), turklāt vispār bez jebkāda tautas mandāta prezidentam un premjeram, tas ir normāli. Tad aizsēdējušies nav.

 

 

5. Levits - tautai nevar uzticēt vēlēt prezidentu. Skaidrs, jo tad Levitu neievēlētu. Bet šis arguments, ko pauž Nācijas tēvs, ir trula demagoģija. Tauta esot pārāk stulba, ievēlēšot nepareizo. Pirmkārt, tauta var ievēlēt, kuru vēlas. Un, ja vēlas nepareizo, tad tā arī ir tautas izvēle un tiesības. Jo vara pieder tautai. It kā. Otrkārt, partijas karteli kad tautai jāvēl, tad ir viss pilnīgā kārtībā. Jo zina, ka uztaisīta sistēma, lai Vienotība ar karteli būtu mūžīgi varā. Kā Putins vai Lukašenko. Neredzu atšķirību.”

 

 


184 lpp. - Levits stāstījis, ka mamma padomju gados esot bijusi laikrakstu redaktore/korektore, taču ar paša roku rakstītajā iesniegumā izbraukšanas atļaujas saņemšanai, raksta, ka viņai bijusi vien 5. klašu izglītība.192 lpp. - Tā saucamais prezidents žurnālam “Ieva” iedevis fotogrāfiju ar “vecvecākiem” pēc atbraukšanas no Sibīrijas. Grāmatā publicētie dokumenti liecina, ka labākajā gadījumā attēlā redzamais sirmais vīrs varētu būt viņa mātesmāsas vīrs Jānis Ermansons.

 

 

205 lpp - Ja izvēlas kādu falšu vectēvu, tad vajadzētu rūpīgāk papētīt viņa biogrāfiju – izrādās, ka viltus vectēvs pat no Sibīrijas iemanījās stučīt par saviem kaimiņiem.

 

 


216. lpp - Izskatās, ka E.Levits sev tīkamus “vecvecākus” piemeklējis jau pirms  1991.gada, kad represēto sarakstam iesniedzis savu paziņojumu. Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt