Piektdiena,
2021.gada
16.aprīlis
Komentāri
115539

Reāli solījumi - gan ZZS pluss, gan posts


Apskatīt komentārus (0)


14.01.2021

Edgars Tavars: SKDS aptaujā gandrīz 60% jūrmalnieku atbalsta Gati Truksni arī kā nākamo mēru

 

 

Jānis Vilnītis

 

 

Publicitātes foto

 

 

"Gatim Truksnim jātupina darbs Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja amatā, jo Trukšņa komandai ir visaugstākais uzticības mandāts no jūrmalniekiem. SKDS aptaujā gandrīz 60% aptaujāto jūrmalnieku uz jautājumu, vai Gatim Truksnim jāpaliek amatā, atbild ar "jā". Plus arī Zaļo un Zemnieku savienība ir šīs aptaujas līderis. Es uzskatu, ka līdzšinējais Trukšņa kunga veikums ir pierādījums tam, ka arī tas, ko viņš solīs uz nākamajām vēlēšanām, arī tas tiks izpildīts. Es domāju, ka tāpēc jūrmalnieki viņa darbu novērtē. Paskatoties Jūrmalas budžetā, es jūrmalniekus ļoti labi saprotu," tā SKDS veikto aptauju laikrakstam komentē Zaļo un zamnieku savienības valdes priekšsēdētājs un Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

 


- ZZS jau parasti nesola to, ko nevar izpildīt, nemētājas ar populistiskiem solījumiem.

 

 

Tas ir gan ZZS pluss, gan posts. Ko nozīmē "populistisks solījums"? Tas ir neizpildāms solījums. Populists ir tas, kurš sola neizpildāmas lietas. Un, ja mēs runājam par citām partijām, tad... Nu piemēram, Rīgas domē ievēlēja Staķi. Kāds var pateikt kaut vienu solījumu, ko viņš teica? Populistisku vai ne-populistisku? Kaut vienu? Viņam bija tikai sauklis - "Restartēsim Rīgu!". Nu, norestartēja, un paliks viss pa vecam. Viņi jau nesolīja neko. Mēs savus solījumus visus centāmies pamatot ar skaitļiem - kur dabūt resursus, kā lai varētu samaksāt cienījamu bērna piedzimšanas pabalstu, kā lai varētu saremontēt brūkošās mājas. Es pats pirms vēlēšanām staigāju pa Āgenskalnu, biju blakus Mazajai Nometņu ielai, kur tā māja uzsprāga - tur ir daudz māju kritiskā stāvoklī. Un tā tālāk. 

 

 

Bet viņi jau neko nesolīja. Ko viņi tagad dara? Viņi uzzīmē Čaka ielā velojoslu, un tas ir viss. Dies pasarg' tādus politiķus likt pilsētu vadībā! Es domāju, ka Rīgai viss šis pasākums varētu beigties ar ārkārtas vēlēšanām. Pirmais, kotik tiešām izdarīja vēlēšanu uzvarētāja partija - sašķēlās. 

 


- Nu tas zināmā mērā šobrīd notiek arī valdībā. 

 

 

Man trūkst pieklājīgu vārdu, lai noraksturotu to, kas šobrīd notiek valdībā. Kariņš šobrīd acīmredzami pakāpjas uz Viņķeles, - nogrūž Viņķeli gar zemi un pakāpjas uz viņas, lai parādītu, ka es te esmu, es, es! Kariņš ir valdības komandas kapteinis. Kariņš ir galva. Un, ja zivs sāk pūt, tad tā sāk pūt no galvas, nevis no astes.

 


- Ja atgriežamies pie Trukšņa un Jūrmalas saistībā ar Kariņa gājieniem, tad Truksnis vienmēr ir uzsvēris, ka nevis viņš viens, bet komanda: viņš un komanda. Un te ir tā lielā starpība. 

 

 

Tā ir liela starpība. Un būsim atklāti, pašvaldību funkcijas ir pilnīgi citas, bet te ir runa par saimnieka attieksmi, saimnieka vērienu un par stabilitāti. Kad vajag reaģēt, tad reaģē operatīvi,  jautājumus, kas ir rūpīgi jāizsver, tos izsver, un nepakļaujas kaut kādu atsevišķu interešu grupu, kaut kādu skaļu kliedzēju spiedienam. Tas ko mēs redzama valdībā - ka daži pakļaujas kaut kādu grupu spiedienam. Tai pašā laikā varbūt ir kāda cita grupa, kas, iespējams, ir daudz lielāka, bet viņi tik skaļi nebļauj - tāpēc viņus nevis aizstāv, bet brīžiem mēģina pat kaut kā pazemot. 

 

 

Bet par Jūrmalu un Gati Truksni. Es pats nenožēloju nevienu brīdi, ka savā laikā nepakļāvos spiedienam, tai skaitā partijas iekšienē - kā tik nesaukājās. Beigās izrādās, ka visas apsūdzības bijušas viens liels feiks, viltojums no politisko konkurentu puses. Trakākais, ka kaut kādā brīdī tas diskreditē visu tiesisko procesu. Eiropeiskās valstīs procesus ierosina tikai tad, kad tiešām kaut kas ir, ir savāktas liecības, pierādījumi. Pie mums dažreiz procesus ierosina tikai ierosināšanas pēc. Tu tur tiesājies n-tos gadus, un mēs tevi varam saukt par "apsūdzēto" vai "kriminālnoziegumos apsūdzēto", vai kaut kā tamlīdzīgi, kas pats par sevi ir ar ļoti negatīvu nokrāsu, un saņem sabiedrības nosodījumu.

 

 

Trukšņa kungu pats esmu bieži saticis, redzu, kādā viņš ir formā, un viņa asais prāts ir Latvijas mērogā nenovērtēts. Es priecājos, ka jūrmalnieki viņu tiešām novērtē. 

 

 

Ja jūrmalniekiem liekas, ka ārpus Jūrmalas varbūt dzīvot ir labāk - esmu rīdzinieks, dzimis un audzis Rīgā. Tagad dzīvoju vietā, kur pēc 500 metriem beidzas Rīga, sākas Mārupe. Dažreiz mani ģimenes locekļi saka - kā būtu, ja mēs dzīvotu vienu kvartālu tālāk  - mēs dzīvotu Mārupē, kuru arī vada Zaļo un Zemnieku savienība,  mums būtu beidzot normāla infrastruktūra, mums būtu bērniem pulciņi, mums būtu pilnīgi cita attieksme no pašvaldības. Tur tu redzi, kur tie tavi nodokļi aiziet. Rīgā tas ir vienkārši vājprāts! Un visi pārmet Ušakovam, pārmet Burovam, - iespējams, pilnīgi patiesi - bet kas ir paši? Ko paši dara? Caurlaidi paņēmuši pa kluso, un tad vēl melo. Ar administrācijas caurlaidi braukājuši.... Kas tik tur nelien ārā! Pareizi - neko jau jauno veidot nesolīja, tikai restartēt. Norestartē, un ar tām pašām programmām, ar to pašu pelīti un klaviatūru strādā tālāk. 

 

 

Ko es jūrmalniekiem novēlu - stabilitāti, spriestspēju, gudrību, saglabāt savā pilsētā mieru un neļauties ierauties tai vājprātā, kas brīžiem valda galvaspilsētā. Bet esmu pārliecināts, ka arī galvaspilsētā agrāk vai vēlāk būs viss kārtībā. Šobrīd gan nekas par to neliecina.

 

 

Es redzu, kā Jūrmalas dome aicina krīzes skartos iedzīvotājus pieteikties palīdzības pakām, un cenšas šajās pakās iekļaut pēc iespējas vairāk Latvijā ražotus produktus, lai nauda paliktu Latvijā, Latvijas ekonomikā. Protams, ne visu ražo Latvijā, bet lielāko daļu var atrast. Tas, ko es redzu, ir divas dažādas attieksmes. Ir tas labais teiciens, ka attieksme veido attieksmi - redzot jūrmalnieku viedokli par Gati Truksni, redzu, ka tā tiešām notiek. 


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt