Sestdiena,
2021.gada
19.jūnijs
Komentāri
116567

Redakcijas komentārs: Pašreizējiem deputātiem ļoti nav jābaidās


Apskatīt komentārus (2)


16.04.2021

Daudzas partijas sarakstus iesniegušas tikai finansiālo limitu dēļ

 

 

Jānis Vilnītis

 

 

Foto no JV arhīva 

 

 

Jau iepriekšējā laikraksta numurā ieskicējām šī gada pašvaldību vēlēšanu jaunumus Jūrmalā. Šoreiz nedaudz pakavēšos pie sarakstu kandidātiem. Ne tikai pirmajiem numuriem, bet vispār - jo, kā zināms, tad nevis kārtas numurs, bet gan vēlētāju plusi un mīnusi ir tie, kas nosaka, kuri kandidāti kļūs par deputātiem. Partijas skatīsim sarakstu iesniegšanas kārtībā, jo Jūrmalā vēl nav izlozēti vēlēšanu listes numuri.

 

 

Pirmā tad nu ir Nacionālā apvienība. Redzams, ka partijas nodaļa ir teikusi pilnīgu un galīgu "atā" vecajiem bukiem un uzsvaru liek uz jaunajiem kadriem. Kā pirmie ir pašreizējie deputāti Andris Čuda un Rolands Parasigs-Parasiņš. Atkārtošos ar četru gadu nobīdi un paudīšu, ka pirmais nākotnē varētu izveidoties par nopietnu politiķi, bet otrajam tomēr labāk ir ļaut vingrot gan vienam, gan kopā ar bērniem - tas viņam iznāk labāk. Pat priekšvēlēšanu teksti sociālajos tīklos liecina, ka pat deputāta krēslā četrus gadus sēžot, viņš nav iepazinies ar pašvaldības un tās uzņēmumu darbiem un uzdevumiem. Uzrakstīju, un jau palika žēl, ka tik daudz vietas un laika esmu viņam veltījis. Ja nu balsojiet par šo sarakstu, tad plusiņu ieteiktu pievilkt nr. 11 Madim Bietem - kurš ir zemessargs, un līdz šim ir atstājis godavīra iespaidu.

 

 

Partija "Tev, Jūrmalai" jēdzīgāko kandidātu un arī pašreizējo deputātu Mārtiņu Stulpiņu ir ielikuši tikai ar trešo numuru. Laikam cer, ka tā ievilks domē vēl kādu. Lai no M. Stulpiņa darba domē būtu kāda jēga, ieteiktu izsvītrot Uldi Kronblūmu, jo jau viņš jau ir pierādījis, ka neko vairāk kā jaukt gaisu neinteresē. Sliktākais, ka Kronblūms šai bezjēdzīgajai nodarbei līdzi pavelk arī M. Stulpiņu un citus. Labi vēl, ka no saraksta izmetuši manu draugu Perimetru. Ja ļoti gribas pievilkt vēl kādu plusiņu, ieteiktu Gintu Sūnu, kurš ir Jūrmalas arhitekts. Ar uzsvaru arī uz "Jūrmalas", jo, spriežot pēc darbiem, labi izprot mūsu pilsētas arhitektūras nozīmīgākās iezīmes.

 

 

Jaunā Konservatīvā partija, šķiet, Jūrmalā nekādus plānus nelolo. Kaut vai fakts, ka, manuprāt, tur no 13 kandidātiem nopietni darba darītāji ir tikai pieci, vien jau kaut ko izsaka. Ja nu ticība vai uzskati liek balsot par šo sarakstu, tad man nav īsti ko ieteikt. Visticamāk, ka labi cilvēki, bet tas arī viss.

 

 

Sociāldemokrātiskā partija "Saskaņa" pirmās trīs vietas sarakstā atvēlējusi tagadējiem deputātiem - mēra vietniekam Ņikitam Ņikiforovam, Elizabetei Krivcovai un Larisai Loskutovai, bet ceturto - SIA "Jūrmalas ūdens" pārstāvei Inesei Pelsei-Ilsjānei. Ne ko pielikt, ne atņemt. Manuprāt - pārdomāts saraksts ar lielu varbūtību ne tikai tikt ievēlētam, bet būt starp koalīcijas partijām.

 

 

Tad nāk, manuprāt, mazie meža dīvainīši, "Progresīvie", kuru vidū ir viena deputātkandidāte ar atbilstošām zināšanām un pieredzi - Gunta Liepiņa. Spriežot pēc pārējā saraksta, arī viņi nekādas lielās cerības nākamajā Jūrmalas domē nelolo, un sarakstu šeit iesnieguši, lai varētu Jūrmalas priekšvēlēšanu naudiņas kvotu izlietot citur.

 

 

Latvijas Krievu savienība ir identiskā situācijā. Viņi pat nav pacentušies savākt pilnu kandidātu sarakstu. Izskatās, ka kaut ko sarakstīja, lai tikai būtu, un miers. Pirmais kandidāts ir Ždanokas palīgs, bet tas ir arī viss, ar ko izcelties.

 

 

Par Jauno Vienotību, Kustību Par jau izteicos iepriekš - ieliek kā mēra kandidātu klarnetistu (iespējams, ka labu), bet kā finanšu ministra padomnieks ir izcēlies tikai vienreiz, kad vienīgajam Nacionālās apvienības tik tiešām nopietnajam ekonomistam Robertam Zīlem televīzijā paziņoja, ka tas fundamentāli nesaprotot, kur rodas budžeta līdzekļi. Laikam gribēja atklāt noslēpumu, ka naudu drukā Finanšu ministrija, nevis to iemaksā nodokļos. Ja nopietni, tad vienīgā vērā ņemamā kandidāte ir Iveta Blaua un, manuprāt, arī nr.11 - Sandis Bērziņš. Ir teorētiska iespēja jaunajā domē dabūt vienu deputāta vietu, ja visi šīs katastrofālās valdības koalīcijas partiju atbalstītāji nesadalīsies n-to sarakstu atbalstīšanā. Būtu nu labāk taisījuši vienu sarakstu visi kopā, tad būtu lielākas cerības.

 

 

Arī Politiskā partija "Latvijas Reģionu Apvienība", spriežot pēc kandidātu saraksta, Jūrmalā neko sasniegt neplāno. Kārtējā partija, kas Jūrmalas priekšvēlēšanu naudas kvotas izmantos, piemēram, Liepājā.

 

 

Zaļo un Zemnieku savienības saraksts, kā vienmēr, ir spēcīgs. Gatis Truksnis ir pierādījis, ka kopā ar savu komandu domā ne tikai par jūrmalnieku sociālo aizsardzību, bet arī par pilsētas attīstību. Priecē, ka sarakstā bez jau zināmiem uzvārdiem ir arī jauni. Piemēram, Irēna Romanovska un Gundars Ūķis. Prognozēju, ka arī šajās vēlēšanās viņi būs uzvarētāji, jo kuram gan gribas pazaudēt 90% nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi un citus nu jau ierastos labumus.

 

 

Lai nebūtu garlaicīgi lasīt kandidātu sarakstus, protams, arī šogad ir tādi saraksti kā Politiskā partija "Stabilitātei!" ar septiņiem kandidātiem. Tas ir labi - tāpēc, ka ir cilvēki, kas mēģina veidot savas partijas. Tas nekas, ka mums to jau ir gaužām daudz.

 

 

Lai neapvainojas "Latvijas attīstībai" biedri (starp viņiem ir daudz godavīru), bet arī šis saraksts man šķiet vairāk no tiem, kas iesniegts, lai tikai partijai būtu vairāk naudas citu pašvaldību vēlēšanu izdevumiem. Pirmais numurs, Gatis Zamurs, vispār šķiet pilnīgi aptracis - kaut kādā veidā ticis Saeimā, bet tagad grib to mainīt pret Jūrmalas domi!!! Bet laikam jau negrib - savu vārdu pirmajā ailītē ielicis, lai būtu skanīgāk.

 

 

Nākamā ir vecum vecā Jūrmalas partija "Jūrmala - mūsu mājas". Man tā asociējas ar kādreizējo mēru Raimondu Munkevicu un vīriem, kuri 8. martā uz ielas dāmām dāvā ziedus. Skatoties kandidātu sarakstu, jaušams, ka talkā nav pieaicināts neviens nopietns politologs, kurš būtu spējis sarindot kandidātus tā, lai radītu lielāku vēlmi par viņiem balsot. Taču tā kā viņiem ir gadu gadiem sena vēsture, tad, iespējams, viņi var pacīnīties par vienu vietu domē.

 

 

Pēdējie sarakstu iesnieguši partija "Jaunā Saskaņa". Ja godīgi, tad nesaprotu, kā viņus reģistrēja pārāk līdzīgā nosaukuma dēļ. Man 1992. gadā Tieslietu ministrija atteica Muļķu partijas reģistrāciju tikai tāpēc, ka partijas abreviatūra (LRMP) bija pārāk līdzīga tā laika Ministru Padomes saīsinājumam (LR MP). Bet, tā kā šīs partijas kandidātu saraksta līderis ir Jānis Kuzins, tad viss ir skaidrs - viņam ne tādi cunduri vien galvā rodas. Viņš ir slavens ar to, ka pie Brīvības pieminekļa savulaik 16. martā paspēja dabūt zilu aci, sen, sen bija pat domes deputāts, bet tagad ilgus gadus vada "Radio Jūrmalai". Šajā sarakstā zinātāju uzmanību piesaistīs arī pēdējie divi kandidāti - Jurijs Žuravļovs un Tatjana Kargina. Bet vai ar to būs gana, lai šis saraksts tiktu pārstāvēts nākamajā domē? Grūti teikt. Drīzāk nē.

 

 

Līdz ar to kandidātu virspusējais apskats ir noslēdzies. Ja vadās pēc tā, tad nākamajā domē varētu iekļūt, maksimums, piecu partiju pārstāvji. Kā jau iepriekšējā laikrakstā rakstīju, tad lielāku uzmanību veltīšu tiem, kuriem ir iespēja iekļūt. Taču, ja kāda partija sāks masīvu priekšvēlēšanu kampaņu, tad viss vēl var mainīties.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt