Ceturtdiena,
2020.gada
4.jūnijs
Komentāri
108990

Jūrmala nebūt nav rekordiste


Apskatīt komentārus (0)


21.11.2019

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija Jūrmalas pilsētas domē organizēja iedzīvotāju uzklausīšanas sanāksmi, kura, kā jau bija cerēts, pulcēja gana daudz apmeklētāju. Tikai neredzēja nevienu no tiem, kas iepriekš sociālajos tīklos bija itin gudri izrunājušies. Vai nu netika, vai nebija vairs ko teikt, vai arī zināja, ka iepriekš paustais tomēr neatbilst realitātei.

 

 

Guna Vilnīte

 


Uz sanāksmi atnākušajiem cilvēkiem, atšķirībā no domes tā saucamajiem opozicionāriem, bija konkrētas pretenzijas un ierosinājumi.

 

 

Tā kādai sievietei Dubultos, daudzdzīvokļu mājā esot sliktas kvalitātes, sarkans, neatdzelžots ūdens. Lai arī šis jautājums nebija saistīts ar tarifiem kā tādiem, SIA "Jūrmalas ūdens" pārstāvji izteica varbūtību, ka šajā gadījumā uzmanību vajadzētu pievērst mājas iekšējiem tīkliem, kuri mēdz "aizaugt" ar ūdens nogulsnēm, samazinās to caurlaidība un, mainoties ūdens spiedienam, ūdens šīs nogulsnes aizrauj līdzi. Taču šis gadījums ieinteresēja SIA "Jūrmalas ūdens" speciālistus, un viņi pauda, ka aizbrauks uz konkrēto adresi, paņems ūdens paraugus pie pievada mājā, no ūdenskrāna vairākos dzīvokļos un ar analīžu rezultātiem noteiks, kur ir problēma.

 

 

“Jūrmalas ūdens” pārstāvji arī informēja, ka ūdens atdzelžošanas stacijas darbojas Priedainē, Jaundubultos, Dzintaros, Kauguros un Ķemeros. Tāpat Pārtikas veterinārais dienests regulāri kontrolē ūdens kvalitāti, un "Jūrmalas ūdens" piegādātais ūdens atbilst normām.

 

 

Pavisam Jūrmalā ir 13 dažādas ūdens sagatavošanas stacijas, to  skaitā piecas atdzelžošanas stacijas, četras jonu apmaiņas un četras nanotehnoloģiju iekārtas, kas attīra ūdeni gandrīz līdz destilēta ūdens līmenim, un, lai to varētu dzert, tam ir jāpievieno mazāk attīrīts ūdens, kas satur minerālvielas un ir veselīgāks lietošanai pārtikā.

 

 

Cits jūrmalnieks atsaucās uz sezonalitātes radītajām problēmām un ieteica atgriezties pie abonentu maksas: “Ziemā pabrauciet pa tām ielām, kas ir pirmajā līnijā gar jūru: tās mājas visas stāv tukšas. Vajag ieviest abonentu maksu un pazemināt tarifu.”

 

 

SIA  "Jūrmalas ūdens" informēja, ka par to  tiek domāts, bet tad Regulatoram ir jāizstrādā vienota sistēma šim dalītajam maksājumam visā Latvijā.

 

 

Tiem jūrmalniekiem, kuriem interesē jautājumi par Ūdenssaimniecības attīstības IV kārtas gaitu, tika ieteikts vērsties pie uzņēmuma Projekta ieviešanas vienības speciālistiem “Jūrmalas ūdens” birojā, Promenādes ielā 1A vai zvanot uz tālruņa numuru 67811384.

 

 

Vēl kādu jūrmalnieku interesēja: “Vai drīkstam pievienoties tikai kanalizācijas tīklam?”

 

 

Uz šo jautājumu tika atbildēts, ka pilsētas saistošie noteikumi nosaka, ka ir jāpieslēdzas pilsētas centralizētajiem tīkliem, ja tie ir izbūvēti kvartāla robežās. Realizējot šo projektu, tīkli faktiski tiek pievilkti līdz īpašuma robežai. Ir atsevišķi gadījumi, kad izmanto tikai kanalizāciju un lieto savu ūdeni, bet ir jāizmanto arī centralizētais ūdens, jo tur var nodrošināt kvalitāti. Sava urbuma ūdens noteikti būs vajadzīgs un ieteicams dārza laistīšanai vai kādām citām tehniskām vajadzībām. SIA “Jūrmalas ūdens speciālisti arī uzsvēra, ka kanalizācijas bedres, kuram būtu jābūt hermētiskām, ne vienmēr tādas ir. Tāpēc bieži vien spice iesūc arī piesārņots gruntsūdeņus un tāpēc rodas dažādi riski veselībai.

 

 

Noslēgumā tika parādīts salīdzinājums par tarifu (ūdensvads un kanalizācija kopā) pieaugumu pašvaldībās pēdējā pusgada laikā, kā arī, kurā līmenī ir Jūrmalā plānotais tarifu lielums. Kā bija redzams, tad procentuāli Jūrmalā ir aprēķināts salīdzinoši neliels pieaugums, bet tās pašvaldības, kurās iepriekš bija izteikti zemāks tarifs, tagad aizvien vairāk sāk tuvoties Jūrmalas izmaksām.

 

 

Izteiksmīga bija arī pēdējā tabula, kurā bija arī dažu to pašvaldību tarifi un to palielinājums pēdējā gada laikā, kur tarifus nosaka pašas pašvaldības. Un te nu, par nožēlu dažiem domes opozicionāriem, kuri gan nebija ieradušies, jāteic: Jūrmala ir ļoti tālu no tarifu rekordistēm. 


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt