Ceturtdiena,
2021.gada
22.aprīlis
Komentāri
109904

Jauno gadu sāksim ar jauniem, labiem darbiem


Apskatīt komentārus (21)


14.01.2020

Pietiek ņurdēt un lamāties virtuvē - paraksties par 13.Saeimas atlaišanu!

 

 

Jānis Vilnītis

 

 

Foto no "JV" arhīva

 


Jauno gadu ierasts sākt ar jauniem, noderīgiem darbiem. Es neesmu izņēmums un izpildīju lasītājiem pērn solīto – parakstījos par iniciatīvu “Saeimas atsaukšanas ierosināšana”. Pēdējās nedēļās ir sanācis uzklausīt daudzu cilvēku, maigi izsakoties, neapmierinātību gan par degvielas cenām, gan likumdošanas radītajām nejēdzībām. Kad to visu noklausījos, uzdevu jautājumu: “Vai Tu jau parakstījies par 13. Saeimas atlaišanu?” Lielākā daļa atbildēja noliedzoši. Tad nu viņiem atbildēju: “Ja pats neko nedari, tad negaidi, kad kāds cits Tavā vietā ko izdarīs.”

 


Beidziet laist burbuļus

 

 

Protams, ka gandrīz visi uzrunātie tālākā sarunā vaimanāja, ka nav jau jēgas, jo atkal tādus pašus vēžus vien ievēlēs, u.t.t. Bļāviens! Ja esi padevies un nemēģini pieķerties pie salmiņa, tad beidz kunkstēt un laist burbuļus – ievelc plaušās ūdeni un laidies uz grunti. Ja to nevēlies, tad paraksties!

 

 

Par tiem “pašiem vēžiem”. Atcerieties nabaga Valda Zatlera Rīkojumu Nr.2 – brīdī, kad Zatlers saprata, ka viņu tā brīža Saeimas deputāti otrreiz Prezidenta amatā neievēlēs, viņš izdeva savu slaveno “rīkojumu Nr.2” par Saeimas atlaišanu. Pēc sekojošajām vēlēšanām Saeimas sastāvs nomainījās maktenīgi – tobrīd bēdīgi slavenie oligarhu spēki palika bešā. Tikai pēc kāda gada Saeimas sastāvs sajutās visvarens un sāka taisīt stulbības – tātad atlaišana palīdzēja, kaut uz gadu.

 

 

Tie, kuri pauž, ka tas izmaksās pārāk dārgi, acīmredzot neaizdomājas, ka jaunais Saeimas sastāvs varētu atcelt šīs, lustīgās Saeimas, partiju finansēšanai paredzētos ikgada gandrīz 5 miljonus, kas jau vienā gadā segtu trīs vai četru Saeimas pārvēlēšanas izdevumus.

 

 

Par to, ka virtuvēs ņurdēšana ir visai ierasta parādība, liecina jaunākie SKDS pētījumi. Gada nogalē 19% Latvijas iedzīvotāju 2019.gadu Latvijai vērtēja kā labāku nekā iepriekšējo, 16% uzskatīja, ka tas ir bijis sliktāks, bet 60% domā, ka tas ir bijis tāds pats kā iepriekšējais, liecina pētījumu centra SKDS decembrī veiktās aptaujas dati.

 

 

Kā pausts portālā puaro.lv, SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš sacījis: šie vērtējumi ir sliktāki nekā 2018. gada nogalē iegūtie. Pirms gada pozitīvas atbildes sniedza par 10 procentpunktiem vairāk iedzīvotāju – 29% iedzīvotāju 2018.gadu Latvijai vērtēja kā labāku par iepriekšējo, bet tikai 10% to vērtēja kā sliktāku, kas bija mazāk nekā šī gada nogalē iegūtie 19% negatīvo vērtējumu.

 


Levits un Bordāns ir korumpēti?

 

 

Šādu jautājumu portālā draugiem.lv uzdeva Jānis Miežagrauds, kam, pēc paša vārdiem, riebjas korumpēti juristi. Tālāk viņa teksts.

 

 

“Beztiesiskuma koalīcija ir korumpēta

 

 

Jau vairāk kā gadu likumus Latvijā pieņem 13.Saeimas deputāti, pareizāk gan būtu jāsaka, ka likumus Latvijā pieņem koalīcijas deputāti, bet pārējie ir statisti, kuru viedoklis 13.Saeimā netiek ņemts vērā - viņi var runāt un var arī nerunāt, jo, ja koalīcijai apnīk klausīties opozīcijas viedokli, tad tā var mierīgi samazināt debašu laiku, lai runāšana debateēs kļūtu bezjēdzīga.

 

 

Šī koalīcija izceļa ar īpašu cinismu ne tikai pret opozīcijas deputātiem, bet arī pret vēlētājiem, kuri savas balsis atdeva par pārmaiņām:

 

 

- Plāna 3×500 realizācija: minimālā alga, ar IIN neapliekamais minimums algām un pensijām – 500€ mēnesī, minimālā pensija – 200€ mēnesī jau 2019. gadā.

 

 

- Ģimenes valsts pabalsts 50€ par pirmo bērnu, 100€ par otro un 150€ par trešo un katru nākamo bērnu.

 

 

- Saprātīga izmēra primārais mājoklis Latvijas pilsoņiem – bez NĪN.

 

 

Neviens no šiem solījumiem nav izpildīts, bet steidzamības kārtībā 6x ir palielināts partiju finansējums.

 

 

Šī ir koalīcija, kura nepilda pašu pieņemtus likumus par mediķu un pedagogu atalgojumu un fakti liecina, ka šī koalīcija ir caurcaurēm korumpēta. Atceramies kaut vai steigu kādā tika pieņemts likums par akcīzes nodokļa samazināšanu stiprajam alkoholam. Kariņš pat runāja par kara pieteikšanu Igaunijai, kad igauņi samazināja akcīzes nodokli alkoholam, un dažu dienu laikā 13.Saeimā tikai mainīts likums un nedomāju, ka bez materiālas motivācijas (lobija) no malas. Varam tikai minēt cik stiprā alkohola pārdevējiem izmaksāja šīs likuma izmaiņas.

 

 

Vai nav dīvaini, ka Igaunija jau ilgstoši ir priekšā Latvijai arī attiecībā uz minimālo algu, bet Kariņš vēl nav pieteicis igauņiem karu? Arī Lietuva ir krietni priekšā, bet Latvijas politiķi kā ūdeni mutē ieņēmuši klusē. Vai varētu būt tāpēc, ka par minimālās algas celšanu neviens nemaksā (nelobē) un tāpēc koalīcijas deputātiem nav nekāda pamata pat bez liekas steigas pacelt minimālo algu vismaz līdzīgu kā pie kaimiņiem igauņiem un lietuviešiem? Igaunijā 2019.gadā pirms nodokļu nomaksas minimālā alga bija 540 €/mēnesī, bet 2020.g.- 584 €/mēnesī. Lietuvā 2019.gadā minimālā alga bija 555 €/mēnesī, 2020.g.- 607 €/mēnesī. Kariņam laikam neviens nav pateicis, ka Latvijā minimālā alga gan 2019.gadā, gan 2020.gadā ir 430 €/mēnesī?

 

 

Latvija ar šeit noteikto minimālo algu ļoti atpaliek no saviem kaimiņiem, kaut cenas kaimiņu zemēs ir līdzīgas, ja ne zemākas. Faktiski ar šādu minimālo algu pirms nodokļu nomaksas Latvijā oficiāli tiek atzīta verdzība, jo izdzīvot strādājošs cilvēks pat viens par tādu algu nevar, un tas ir apstākļos, kad pie varas ir “tiesiskuma koalīcija” un prezidents ir izbijis tiesnesis, respektīvi, “tiesību eksperts”!

 

 

Labi, Kariņš ir lingvists un no matemātikas un tiesiskuma neko nesaprot, bet kur ir abi tiesiskuma pīlāri - Levits un Bordāns, kāpēc viņi klusē, laikam korumpēti?”Jau četras iniciatīvas

 

 

Pērn 13. decembrī, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) reģistrēja vēl vienu iniciatīvas grupu – politisko partiju apvienību “Jaunā Saskaņa” - parakstu vākšanai tautas nobalsošanas ierosināšanai par 13. Saeimas atsaukšanu. Tādējādi jau esošajai iniciatīvai tika pievienota ceturtā iniciatīvas grupa, kura ir tiesīga vākt parakstus tautas nobalsošanas ierosināšanai par Saeimas atsaukšanu. Šādu lēmumu CVK pieņēma, jo 6. decembrī saņemtais partiju apvienības “Jaunā Saskaņa” iesniegums bija par identisku ierosinājumu, par kādu paraksti jau tiek vākti, un vēlētāju interesēs ir nodrošināt parakstīšanos par vienu iniciatīvu, nevis vairākām atsevišķām vienādām iniciatīvām, jo tad arī paraksti būtu skaitāmi atsevišķi.

 

 

Pirms tam jau reģistrētajai iniciatīvai ar tieši tādu pašu mērķi tika pievienota Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) iniciatīva vākt parakstus 13.Saeimas atsaukšanas rosināšanai. Mediķu lēmums tika pieņemts vienbalsīgi. 

 

 

Vēl iepriekš, 14.novembrī, CVK reģistrēja divas iniciatīvas grupas parakstu vākšanai par esošās Saeimas atsaukšanas referenduma rosināšanu. Parakstu vākšanai tika reģistrēta biedrības "Varu Latvijas tautai" un Centra partijas iniciatīva. Ņemot vērā, ka abi iesniegumi bija par vienu un to pašu jautājumu, CVK lēma, ka vienai iniciatīvai reģistrējamas divas iniciatīvas grupas.  

 

 

Par iniciatīvu līdz šim ir parakstījušies vismaz 44 139 cilvēku. Tautas nobalsošanas sarīkošanai nepieciešams savākt vienu desmito daļu vēlētāju jeb 154 865 parakstu.

 


Kā parakstīties?

 

 

Parakstīties var internetā https://www.latvija.lv , atrodot sadaļu “Saeimas atsaukšanas ierosināšana” (visvieglāk atrast, ierakstot sadaļas nosaukumu meklētāja ailē sākumlapā), vai apliecinot parakstu pie zvērināta notāra, dzīvesvietas deklarēšanas vietā pašvaldībā, bāriņtiesā, kura veic notariālas darbības, vai novadā pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja. Parakstu vākšanas termiņš sācies 15. novembrī un ilgs līdz 2020. gada 14. novembrim.

 

 

VRAA lietošanas instrukcijas, kā sagatavot datoru un parakstīties elektroniski, atrodamas portālā Latvija.lv.

 


Saites uz jauno e-pakalpojumu un instrukciju:
E-pakalpojums „Parakstīšanās, lai rosinātu tautas nobalsošanu par Saeimas atsaukšanu” https://www.latvija.lv/lv/PV/
Kā sagatavot datoru darbam ar eID - https://www.latvija.lv/pamaciba-eid

 

 

Apliecināto parakstu iesniegšanas un iesūtīšanas adreses: 

Centra partija - Jūrmalas gatve 93 k-2 – 68, Rīga, LV-1029, e-pasts: centrapartija2019@gmail.com , tālr. 26667000.

"Varu Latvijas Tautai" - Daugavas iela 28, Mārupe, Mārupes nov., LV-2167, e-pasts: zemnieks@latnet.lv , tālr. 26347783.

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība - Bruņinieku iela 29/31-302, Rīga, LV-1001,  e-pasts: lvsada@lvsada.lv , tālr. 67847300.

"Jaunā Saskaņa" - Brīvības bulvāris 30-3, Rīga, LV-1050 jaunasaskana@gmail.com , tālr. 29525368.

 

 

Ja likumā noteiktajā termiņā tautas nobalsošanas ierosināšanai nepieciešamais parakstu skaits tiek savākts, jānotiek tautas nobalsošanai par šo jautājumu. Atbilstoši Satversmei, ja tautas nobalsošanā par Saeimas atsaukšanu nobalso vismaz divas trešdaļas no pēdējās Saeimas vēlēšanās piedalījušos vēlētāju skaita un vairākums no balsotājiem, tad Saeima uzskatāma par atsauktu.

 

 

Vairāk informācijas par parakstu vākšanas kārtību – Centrālās vēlēšanu komisijas interneta vietnē www.cvk.lv sadaļā “Vēlētāju iniciatīvas”.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt