Sestdiena,
2021.gada
19.jūnijs
Komentāri
116917

Ielu remontdarbi pārņem visu pilsētu


Apskatīt komentārus (0)


27.05.2021

Līdz ar Ūdenssaimniecības attīstības projekta realizāciju pašvaldība sakopj savu teritoriju

 

 

Kārlis Jansons

 


Jūrmala dažviet šobrīd izskatās pēc paliela būvlaukuma – realizējot Jūrmalas ūdenssaimniecības attīstības projektu, pilsētā viena pēc otras tiek uzraktas ielas. Patīkami, ka vienai daļai iedzīvotāju šis būvniecības laiks ir garām, jo daudzviet jau notiek asfaltēšanas darbi. Rezultātā daudzviet vairs nav saprotams, kuri ielu remonti attiecas uz SIA “Jūrmalas ūdens”, kuri ir pašvaldības plānotie ielu un ietvju remontdarbi.

 

 

Lai ieviestu skaidrību šajos jautājumos, vērsāmies pie domes deputāta, Pilsētsaimniecības un drošības komitejas priekšsēdētāja Jāņa Lediņa.

 

 

- Jā, iedzīvotājiem tā varētu būt problēma, jo ielu remontu un pārbūvju darba apjoms ir liels. Kopsummā šiem darbiem budžetā šogad atvēlēti gandrīz 5,5 miljoni eiro. Šajā summā ir arī to ielu remonti, kas saistītas ar "Jūrmalas ūdens" aktivitātēm. Lai iedzīvotājiem būtu skaidrāks, piebildīšu, ka ūdenssaimniecības projekta skartajās ielās ir strikti jāievēro ES Kohēzijas fonda nosacījumi. Tie paredz, ka būvniekiem ir jāatjauno ielu segums tikai tajā platumā un garumā, kāds bija nepieciešams būvdarbu veikšanai. Taču, tā kā pilsētai jau ir liela pieredze šādu projektu realizēšanā, tad laikus apzinājām tās ielas, kurās pēc cauruļvadu ieklāšanas nepieciešams atjaunot ielu segumu pilnībā. Būtu tikai dīvaini, ja būvnieki atjauno segumu pusei no ielas, bet otru pusi mēs pēc tam remontētu. Kopumā pilsēta uzreiz kopā ar ūdenssaimniecības projekta nobeigumu pilnā platumā atjaunos 19 ielas.

 

 

Ja runājam par pilsētā paredzētajiem šā gada ielu segumu kapitālajiem remontiem, tad tiem ir atvēlēti gandrīz divi miljoni latu. Vispirms jānodala jau pērn iesāktie un šogad pabeidzamie remonti: Aizputes ielas pārbūve no Rēzeknes pulka ielas līdz Brīvības prospektam un Brīvības prospektā no Vienības prospekta līdz Aizputes ielai – abos gadījumos darbi ir uzsākti, un izpildes termiņš ir novembris. Tad ir Baltezera iela (no Strēlnieku prosp. līdz Poruka prosp.) – darbi uzsākti, izpildes termiņš ir jūlijs. Daudzus noteikti iepriecinās Mežsargu ielas asfaltēšanas darbi no dzelzceļa līdz Vasaras ielai. Arī tur darbi ir uzsākti un tie jāpabeidz līdz jūlijam. Tāpat arī Katedrāles iela no E. Dārziņa ielas līdz Durbes ielai – darbi uzsākti, izpildes termiņš ir jūlijs.

 

 

Pagājušajā gadā jau uzsākām projektēšanas darbus un šogad jāpabeidz autostāvvietu izbūve un gājēju ietvju paplašināšana no Viestura ielas līdz Aizputes ielai (pie PII “Saulīte”) un autostāvvietu izbūve un brauktuves seguma atjaunošana Gleznotāja Miervalža Ķemera gatvē no Durbes ielas līdz E. Dārziņa ielai. Šogad remontdarbus uzsāks vēl vairāk nekā desmit ielās. Ja tiks saņemts Valsts Kases aizdevums, tad rudenī uzsāks darbus autostāvvietas izbūvē pie Mellužu estrādes. Autostāvvietas tiks izbūvētas arī daudzos daudzdzīvokļu namu iekšpagalmos.

 

 

Daļai iedzīvotāju noteikti vairāk interesē gājējiem domātā infrastruktūra - gājēju celiņi un ietves. Te būvdarbi paredzēti Dubultu prosp. no Līgatnes līdz Gaujas ielai; Strēlnieku prosp. no Kļavu ielas līdz Strēlnieku prosp. 5; Poruka prosp. no F. Brīvzemnieka ielas līdz Lielupes ielai; Lielupes iela no Strēlnieku prosp. līdz Poruka prospektam. Minētajās vietās darbi tiks uzsākti vasarā.

 

 

Ja tiks piešķirts aizdevums, tad gājēju celiņš tiks izveidots kāpās no E. Birznieka-Upīša ielas līdz 20. līnijai. Tas pats attiecas uz Raiņa ielas ietvi pie Kauguru vidusskolas.

 


Daļa iedzīvotāju pirms kāda laika sociālajos tīklos pauda neapmierinātību par veloceliņiem. Lielā mērā tas bija saistīts ar to, ka Babīte savā teritorijā pārbūvēja Jūrmalas - Rīgas veloceliņu, bet Jūrmalas robežās palika vecais segums.

 

 

- Iespējams, ka veloceliņa remonts jau būtu pilnībā pabeigts arī Jūrmalas teritorijā, taču mums to veikt kavēja fakts, ka daļa veloceliņa iet nevis pa pašvaldības īpašumā esošo zemi, bet "Latvijas Dzelzceļam" piederošo teritoriju. Šobrīd visas nesaskaņas, problēmas ir atrisinātas, un varēsim uzsākt projektēšanas darbus. Tos 400 metrus, kas ir Jūrmalas īpašumā, noasfaltēsim jau šovasar - darbi tiks uzsākti jūnijā. Pārējo gan, visticamāk, nāksies darīt nākampavasar. Šovasar veloceliņu sāksim būvēt gar Talsu šoseju no Līņu ielas līdz Atbalss ielai, tāpat arī Tūristu ielā no Tūristu 2A līdz Jaunķemeru pludmalei. Šogad ieplānots arī veloceliņš no Mūzikas ielas līdz Kāpu ielai.

 


Nu jau pirms vairākiem gadiem domes sēdēs aktualizēja jautājumu par videonovērošanas kameru uzstādīšanu. Tagad šis jautājums vairs nav cilāts, bet vai kaut kas no tolaik runātā ir arī īstenots?

 

 

Šis jautājums aktuāls ir bijis visu laiku. Ne vien no iedzīvotāju drošības viedokļa, bet arī, lai pasargātu labiekārtotās teritorijas un objektus no vandāļiem. Šogad šai ziņā vairāk ir padarīts Ķemeros. Kā zināms, tad pilsēta ir ieguldījusi milzīgu darbu Ķemeru centra un parka sakārtošanā. Tie ir daudz dažādi objekti - tornis, tiltiņi un salas. Lai pašvaldības policija varētu veikt nepārtrauktu drošības kontroli, Ķemeros ir uzstādītas vairāk nekā 30 videokameras. Domāju, ka tas palīdzēs saglabāt padarīto arī nākamajiem gadiem.

 

 

No drošības viedokļa svarīgi bija uzstādīt kameras arī Kauguros bērnu rotaļlaukumā Zīmuļu parkā. Tāpat kameras jau ir un vēl tiks uzstādītas arī citviet pilsētā.Šogad uzsākt plānotie ielu seguma atjaunošanas un pārbūves darbi (daudziem gaida Valsts Kases aizdevumu):

Darbi tiks uzsākti vasarā: 

- Dubultu satiksmes mezgls no Baznīcas ielas līdz dzelzceļa stacijai “Dubulti” 

- Teātra iela no Jūras ielas līdz izejai uz pludmali (arī ietve);

- Smilšu iela no Jomas līdz Jūras ielai;

- Grantētās ielas asfaltēšana: Ausekļa iela no Ezeru ielas līdz Kanālu ielai;

- Grantētās ielas asfaltēšana: Tirzas iela no Tērbatas ielas līdz Apes ielai;

- Grantētās ielas asfaltēšana: Andreja iela no Mellužu prosp. līdz Kāpu ielai.

Darbi tiks uzsākti rudenī:

- R. Blaumaņa iela no Baznīcas ielas līdz Ceriņu ielai, Ceriņu iela no R. Blaumaņa ielas līdz Ievu ielai;

- Kļavu iela no Dubultu prosp. līdz Strēlnieku prosp. un Strēlnieku prosp. no Kļavu līdz Ogres ielai;

- Darba iela no Salnas ielas līdz Ventspils šosejai;

- 1. līnija no Meža prosp. līdz Edinburgas prosp.;

- Vidus prosp. no 9. līnijas līdz 8. līnijai;

- Varoņu iela no Ventspils šosejas līdz Dzirnavu ielai.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt