Ceturtdiena,
2021.gada
22.aprīlis
Jūrmalnieki
109132

Tēja ar dzīvās vēstures faniem


Apskatīt komentārus (0)


28.11.2019

Piektdien, 22. novembrī, Jūrmalas Pilsētas muzejā uz cikla noslēdzošo, septiņpadsmito tikšanos pulcējās Latvijas Televīzijas raidījuma "Ielas garumā" klubiņš "Tēja ielas garumā". 

 


Guna Vilnīte

 

 

Foto: Tatjana Lejiņa 

 

 

Parasti tikšanās noritēja, skatoties kādu no žurnālistes Lilitas Eglītes sagatavotajiem raidījumiem un to apspriežot, daloties atmiņās un stāstos, aplūkojot arhīvu fotogrāfijas. Kā klātesošajiem pauda cikla organizatores Inese Ābola un Diāna Jaunzeme-Meistere, tad šie stāsti ir par mums pašiem. Šoreiz uz tikšanos bija aicināta pati raidījumu autore, kura pastāstīja par raidījumu tapšanas gaitu.

 

 

Viena no grūtībām, ar ko sastapusies žurnāliste, ir latviešu noslēgtība un kautrība. Daudzi nevēlas stāties televīzijas kameras priekšā, citi nav droši par sava atmiņu stāsta vērtību vēl kādam citam. "Izstāsta man savu stāstu un saka: kameras priekšā stāstiet pati! Bet man žēļ, ka tad zūd tā īpašā intonācija, tas pārdzīvojums un emocijas. Un tā arī ir raidījuma veiksme, ka tur ienāk tik ļoti daudz šīs dažādās emocijas, piedzīvotais un pārdzīvotais," tā Lilita Eglīte.

 

 

Jādomā, ka daudzās mājās visa ģimene sapulcējas pie TV ekrāna, kad rāda "Ielas garumā", īpaši jau nu par Jūrmalu. Tagad gandrīz visi raidījumi ir atrodami un skatāmi LTV mājaslapā https://ltv.lsm.lv/lv/kultura/ielas-garuma/ jeb https://ej.uz/hdb2.

 

 

Par Jūrmalu runājot, Lilita Eglīte stāsta, ka liels pārsteigums viņai bijusi Priedaine, kas arī ir Jūrmalas sastāvdaļa, bet par to plašākai sabiedrībai maz kas zināms. Savukārt Robežu iela Ķemeros, Jūras un Jāņa Pliekšāna ielas Majoros, Baznīcas iela Dubultos  jūrmalniekiem labi zināmas, bet droši vien stāsti par tām, īpaši jau no aculiecinieku, "īsto jūrmalnieku" mutes, varētu būt gana pārsteidzoši un interesanti.

 

 

Šķiet, ka raidījumam ir vesels fanu klubs, un Jūrmalā šim fanu klubiņam ir bijusi iespēja iepazīties savā starpā un labi pavadīt laiku. Pēdējā tikšanās reizē - arī apliecināt cieņu raidījuma autorei, žurnālistei Lilitai Eglītei. Un, kas zina - varbūt taps vēl kāds raidījums par Jūrmalu.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt