Piektdiena,
2020.gada
7.augusts
Jūrmalnieki
84659

Jūrmalas Alternatīvās skolas skolotājs iegūst Ekselences balvu


Apskatīt komentārus (0)


12.03.2018

21. februārī Latvijas Universitātes Mazajā aulā tika pasniegtas Ekselences balvas matemātikas, ekonomikas, bioloģijas, fizikas un ķīmijas skolotājiem. Starp Ekselences balvas laureātiem bija arī Latvijas Universitātes Frīdriha Candera Kosmosa izpētes muzeja vadītājs, Jūrmalas Alternatīvās skolas fizikas skolotājs Ilgonis Vilks, informē dome.

 

 

Ziņu dienests

 

 

PUBLICITĀTES FOTO: TOMS GRĪNBERGS. Ilgonis Vilks (no labās) saņem Ekselences balvu.Konkurss norisinājās trīs kārtās, finālā iekļuva 25 dalībnieki, kuri vadīja stundas, veidoja stundu plānus un veica dažādus metodiskus uzdevumus. Skolotāju prasmi novadīt stundu aizraujoši, iesaistot mūsdienu tehnoloģijas un liekot skolēniem domāt, vērtēja īpaša žūrija – katrā zinātņu nozarē pieci žūrijas locekļi.

 

 

Ilgonis Vilks, pedagoģijas zinātņu doktors, ir jūrmalnieks un daudzus gadus arī fizikas skolotājs Jūrmalas Alternatīvajā skolā.

 

 

Stundas ar skolotāju Ilgoni ir īpašas. Neviena stunda nelīdzinās citām, tās aizved skolēnus tālā, vēl neatklātā pasaulē, kur viņi reizē ir pētnieki, eksperimentētāji un atklājēji. Skolēni meklē risinājumus, noskaidro un atklāj jaunas lietas, mēģina izskaidrot un izpētīt sev nezināmo un nesaprotamo. Katra stunda ir kā eksperiments, piedzīvojums un neaizmirstams pārdzīvojums, pauž skolas pārstāve  Ineta Bērziņa.

 

 

Fizikas stundās skolēni bieži vien dodas ārpus skolas telpām, piemēram, mācību ekskursijās uz Jūrmalas slimnīcu vai PSIA “Jūrmalas siltums”. Skolotājs Ilgonis Vilks vada arī āra nodarbības, piemēram, skaņas ātruma noteikšanā. Viņš rīko Zinātnes projekta dienu, kurā tiek iesaistīti pilnīgi visi skolas audzēkņi, kā arī piedalās skolas Projektu nedēļas organizēšanā. Ja starpbrīžos kādreiz “pazūd” skolēni, tad skaidrs, ka viņus var atrast, drūzmējoties Zinātnes kabinetā, kur skolotājs Ilgonis ļauj katram kļūt par pētnieku, atklājēju vai kāda neliela eksperimenta dalībnieku.
Stundās skolēni nevis saņem gatavu informāciju, bet paši formulē fizikas likumsakarības, “atklāj” Oma likumu un noskaidro dažādas citas lietas. Tāpat skolēni izstrādā pētnieciskos projektus. Skolotāja vadībā viņi ir uzbūvējuši mūzikas instrumentu “trubafonu”. Mācību stundas paskrien nemanāmi, un šādā veidā iegūtās zināšanas ir daudz noturīgākas, ko pierāda arī skolas audzēkņu augstie rezultāti konkursos un olimpiādēs.

9. klases skolēni regulāri piedalās valsts fizikas olimpiādē, kur gūst atzinības vai ieņem godalgotas vietas. 2017. gadā skolotāja vadītā skolas komanda konkursā “Fizmix eksperiments” Rīgas reģiona finālā ieguva 2. vietu.

 

 

Skolotājs Ilgonis Vilks ir pieklājīgs un izturēts, ar lielisku humora izjūtu, vienmēr gatavs izpalīdzēt. Ilgonis ir zinošs, lielisks un asprātīgs ceļojumu biedrs. Viņš nereti aicina kolēģus, vērojot naksnīgās debesis, aizceļot tālu kosmosā un ieraudzīt ko nezināmu un pārsteidzošu.

 

 

 
Mēs skolotājam sakām paldies par apbrīnojamo darbu, entuziasmu, neatlaidību, zinātkāri un lieliskām cilvēciskām īpašībām, kuras viņu padara par brīnišķīgu kolēģi un izcilu skolotāju.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

  

 

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt