Piektdiena,
2021.gada
16.aprīlis
Jūrmalnieki
115546

Jaunietes apgūst dzīvei nepieciešamās prasmes projektā “Future Heroes”


Apskatīt komentārus (0)


14.01.2021

22.decembrī sociālais aprūpes centrs “Zemgale” Ziemassvētkos dāvanā saņēma unikālu dāvanu - eglīti, izdekorētu ar rotājumiem no lietotiem džinsiem. Idejas autores ir piecas 14-17 gadu jaunas meitenes no dažādām Latvijas pilsētām mentores Marikas Ģedertes vadībā, kuras piedalās līderības programmā “Future Heroes”. Viņu vidū arī - jūrmalniece Beata Girvica. Programmas mērķis ir izglītot jaunietes, attīstot dažādas dzīvei nepieciešamās prasmes.

 

 

Ziņu dienests

 

 

Publicitātes foto 

 

 

Lai liktu lietā apgūtās prasmes un apliecinātu vēlmi būt pārmaiņu veidotājām, meitenes īsteno dažādus sociālos projektus pieredzējušu mentoru vadībā. Kā zināms, džinsi ir viens no vispopulārākajiem apģērbiem pasaulē, un katru gadu miljoniem tonnu džinsu tiek izmesti atkritumu poligonos. Tā kā jaunietēm ļoti rūp vide un tās ilgtspēja, viņas ir veikušas tirgus analīzi un nolēmušas izveidot sociālu uzņēmumu, dodot džinsiem otru dzīvi - gan iznomājot, gan mainot, gan arī pārstrādājot ikdienā noderīgās precēs, kā, piemēram, izturīgās iepirkumu somās un ari Ziemassvētku rotājumos, kuri kā pirmā projekta rezultāts nonāca aprūpes centrā Ozolniekos. Lai gada nogales svētki senioriem būtu izdevušies, aprūpes centrs kopā ar Ziemassvētku eglīti saņēma arī 32 kg kafijas, saldumus un grāmatas no sadarbības partneriem - Starptautiskās Kosmetoloģijas koledžas Studentu pašpārvaldes un Paulig Coffee Latvia. SAC "Zemgale" komanda sacīja lielu paldies par dāvāto prieku!

 

 

Programmas "Future Heroes" galvenais mērķis ir izglītot jaunietes - nākamās līderes un pārmaiņu veidotājas, stiprinot viņās pašapziņu, empātiju, izturību un attīstot tādas dzīvei nepieciešamās prasmes kā komunikācija, sadarbība, vadība, uzņēmējdarbība, finanšu, digitālā un mediju pratība. Programma jau četrus gadus tiek veiksmīgi īstenota Igaunijā un to finansiāli atbalsta British Council pārstāvniecības Latvijā un Igaunijā. Sešus mēnešus 50 jaunietes no dažādiem Latvijas reģioniem piedalās 10 darbnīcās, lai, praktiski darbojoties un sevi pilnveidojot, rastu iedvesmu jaunām idejām, kas pieredzējušu mentoru vadībā rezultētos veiksmīgā sociālā vai biznesa projektā savā kopienā. Mācības notiek angļu valodā.Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt