Piektdiena,
2020.gada
7.augusts
Pilsētā
44325

Jūrmalas ūdenskrāna ūdens ir tīrs


Apskatīt komentārus (0)


14.04.2014

Dzintaru ūdens sagatavošanas ietaises.

 

Izpētot Veselības Inspekcijas ziņojumu, jāsecina, ka labākais risinājums ir pieslēgties SIA “Jūrmalas ūdens” apgādei

 

 

Bruno Aldermanis

 

Pavisam nesen ne vienu vien jūrmalnieku šokēja valsts Veselības Inspekcijas (VI) ziņojums, ka Jūrmalā ir otrs netīrākais ūdens Latvijā. Izpētot Veselības ministrijas Veselības inspekcijas ziņojumu, nākas secināt, ka tas galīgi nav saistīts ar pašvaldības SIA “Jūrmalas ūdens” darbību, bet gan ar tām iestādēm, kas dažādu iemeslu dēļ, nevēlas vai šobrīd nevar izmantot šī uzņēmuma pakalpojumus. Par to ne reizi vien ir informējis arī “JŪ” pārstāvis Aleksejs Volkovs.

 

Par to var pārliecināties arī VI ziņojumā, kur norādīts, ka “salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, Jūrmalā uz pusi ir samazinājusies dzeramā ūdens ķīmiskās kvalitātes rādītāju neatbilstība. Kopš 2013. gada maija Jūrmalā ekspluatācijā tika nodotas četras dzeramā ūdens sagatavošanas ietaises, kurās papildus atdzelžošanas iekārtām uzstādītas arī nanofiltrācijas iekārtas, kas novērš ūdens cietību, samazinot sulfāta, magnija, kalcija jonu koncentrāciju ūdenī. Tomēr 5 no 10 Jūrmalas pilsētā audita laikā ņemtajos ūdens paraugos tika konstatēts, ka sulfātu koncentrācijas norma tomēr ir pārsniegta. Jāatzīmē, ka neatbilstības tika konstatētas objektu ūdens apgādes sistēmas (ŪAS) paraugos, nevis centrālās ŪAS, kurā tika veikti uzlabošanas darbi. Līdzīga situācija ir arī Jēkabpilī un Rēzeknē, kur ķīmisko rādītāju normu neatbilstības konstatētas objektu, nevis centrālās pilsētas sistēmās.

 

Kā sacīts VI atbildē  „Jūrmalas Vārdam”: „ (..) normatīvie dokumenti neparedz obligātu prasību pieslēgties pie pilsētas centralizētas ūdensapgādes sistēmas publiskām ēkām, tostarp bērnu uzraudzības iestādēm un veselības aprūpes iestādēm, jo prasības tiek izvirzītas ūdens kvalitātei, nevis dzeramā ūdens ieguves un piegādes veidam.  

 

Ja bērnu uzraudzības iestādēs un veselības aprūpes iestādēs ūdensapgāde tiek nodrošināta no autonomas ūdensapgādes sistēmas, ūdens kvalitātei ir jāatbilst dzeramā ūdens obligātām nekaitīguma un kvalitātes prasībām, kā arī jāievēro ūdens monitoringa un kontroles kārtība (Prasības ir noteiktas 29.04.2003. noteikumos Nr. 235 „Dzeramā ūdens obligātās nekaitīguma un kvalitātes prasības, monitoringa un kontroles kārtība”).

 

Veselības inspekcija, ja vien tas ir iespējams, rekomendē publiskām ēkām izvēlēties centralizētu ūdensapgādes sistēmu.”

 

Ļoti cerams, ka jau tuvākajā laikā tiks rasts risinājums un arī šīs piecas iestādes saņems kvalitatīvu ūdeni.

 


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

  

 

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt