Pirmdiena,
2021.gada
10.maijs
45474

Jauni deputāti, nomnieki un vīzijas


Apskatīt komentārus (0)


27.05.2014

Domes sēdes sākumā vecie jaunie deputāti ar aplausiem sveica veco jauno deputātu Aigaru Tampi. Foto autors: Jānis Vilnītis.

 

Ziņu dienests

 

Lai arī nesen notikušajā domes sēdes darba kārtībā bija 75 jautājumi, tā noritēja visai raiti un, kā jau tas ierasts šajā sasaukumā, bez sevišķi lielām diskusijām. Viens no iemesliem šādam ātram darbam (aptuveni divas stundas) bija tas, ka daudzi jautājumi bija, tā teikt, par vienu tēmu. Līdz ar to deputāti varēja balsot uzreiz par vairākiem dokumentiem.

 

Vispirms gan deputātiem tika stādīts priekšā „jaunais” deputāts Aigars Tampe, kurš nāk Guntas Liepiņas vietā (viņa kļuvusi par Saeimas deputāti). Pirmajā sēdē šajā sasaukumā deputāts izcēlās ar savdabīgu humoru, vairākkārt uzdodot jautājumus pēc ievada, ka viņš kā jaunais deputāts nesaprotot lēmumu projektus. Klātesošajos viņa izteikumi izsauca smaidu, jo kā zināms, tieši viņam domes darbā ir vislielākā pieredze.

 

Deputātu „rotācija” izsauca arī izmaiņas komiteju sastāvos. A. Tampe šobrīd ir apstiprināts Sociālo un veselības komitejas sastāvā.

 

 

Pludmale zem izsoles āmura

 

Pludmales nogabalu izsoles rezultātu apstiprināšana bija 19 punktos (balsoja par visiem uzreiz). Jāatzīmē, ka šogad pirmo reizi brīvās vietas pludmalē (ir nogabali, kuros iepriekš līgumi par nomu ir noslēgti uz vairākiem gadiem) piešķīra izsoles kārtībā. Kā laikrakstam atzina deputāts Jānis Lediņš, tad šāds risinājums pieņemts, izvērtējot iepriekšējo gadu pieredzi, kad nogabalus piešķīra pēc sistēmas „kas pirmais brauc...” par domes noteiktu maksu, kas bieži vien bijusi ne pārāk liela. Tad bijuši gadījumi, ka jau nākamajā dienā pēc nomas līguma noslēgšanas internetā parādījušies sludinājumi par to, ka firma X pārdod nomas tiesības - bet jau par krietni lielāku summu, kā noteikusi dome. Tagad šādas spekulācijas diezin vai būs iespējamas, uzskata deputāts.

 

 

Koncerti „bez maksas”

 

Apmēram puse no izskatāmajiem jautājumiem bija saistīti būvniecību un detālplānojumu izstrādi, sabiedriskās apspriešanas izsludināšanu, utt. Tā deputāti vienbalsīgi apstiprināja lēmumu par detālplānojuma projekta izstrādes uzsākšanu zemesgabalam Konkordijas ielā 66, kas labāk zināma kā Majoru muižas teritorija. Kā uzsvēra domes Pilsētplānošanas nodaļas vadītāja Vita Zvejniece, tad muižas teritoriju plānots attīstīt pēc iepriekš apstiprinātās koncepcijas. Tas nozīmē, ka Jūrmalā pēc gadiem būs viens sabiedriskais centrs vairāk.

 

Nelielas diskusijas deputātiem raisījās, apspriežot detālplānojuma projekta Smiltenes ielā 1 nodošanu sabiedriskajai apspriešanai (deputāti patiesībā nemaz nedrīkst atteikt šādu procedūru). Tam par iemeslu ir tas, ka šis zemesgabals atrodas tieši aiz Dzintaru koncertzāles, un uz tā paredzēts būvēt piecstāvīgu viesnīcas kompleksu. Saskaņā ar Teritorijas plānojumu šajā vietā drīkst būvēt tikai kūrortobjektus. Atsevišķus deputātus uztrauca, vai viesnīcnieki nesāks mēģināt ietekmēt koncertzāles darbību, jo viņiem varētu nepatikt skaļā mūzika. Domes priekšsēdētājs gan atzina, ka nekādu pretenziju nedrīkstētu būt, jo Dzintaru koncertzāle šajā vietā atrodas jau vairāk kā 100 gadus. Līdz ar to jaunbūves attīstītājiem jārēķinās ar vietas īpatnībām un piebilda, ka viesnīcas iedzīvotāji vismaz varēs neiet uz koncertzāli, bet visu par velti klausīties savos numuriņos.

 

Sabiedriskajai apspriešanai nodots arī lokālplānojums teritorijai starp Ērgļu ielu, Madonas ielu, dzelzceļu un pludmali.

 

 

Celiņa vietā rotaļlaukums?

 

Starp lēmumiem par nekustamajiem īpašumiem kā dīvainākais jāmin lēmums par zemesgabala Majori 5106 atsavināšanu. Tas ir tas pats zemesgabals, ko pirms salīdzinoši neilga laika deputāti iznomāja uzņēmēja Jūlija Krūmiņa firmai, kas blakus Turaidas ielā būvē vairākas ēkas. Ja toreiz lēmumā tika noteikts, ka nomniekam ir ne tikai jāsaglabā, bet arī jāuzlabo gājēju celiņš, kas no Turaidas ielas ved uz autobusa pieturu „Dzintaru koncertzāle” Lienes ielā, tad tagad diezin vai kāds varēs ietekmēt zemes īpašnieka lēmumu, kā zemes gabalu izmantot. Kā domes sēdē jau zināja stāstīt Jūrmalas aizsardzības biedrības pārstāvis Guntis Grūba, tad pēc viņa rīcībā esošās neoficiālās informācijas J. Krūmiņa firma iecerējusi izveidot bērnu rotaļlaukumu jaunbūvēs dzīvojošajām ģimenēm. Juridiskā nodrošinājuma nodaļas vadītāja p.i. Aivars Paegle deputātiem klāstīja, ka domei neesot tiesību atteikt nomniekam pārdot konkrēto zemesgabalu, jo šajā vietā netiek veiktas pašvaldības funkcijas. Uz deputāta Arņa Ābelīša jautājumu, vai gājēju celiņa uzturēšana neietilpst šajās funkcijās, A. Paegle tā arī neatbildēja. Šis lēmums - ja vien gājēju celiņš netiks saglabāts - var radīt visai nepatīkamas sekas. Kā novērots, tad pēc koncertiem (it sevišķi pilsētas rīkotajiem bezmaksas pasākumiem, kā, piemēram, ielīgošanas pasākuma) uz autobusu pieturu plūst milzīgas tautas masas. Ja uz platā gājēju celiņa Turaidas ielā visiem pietiek vietas, un daudzi aiziet uz pieturu pa minēto gājēju celiņu, tad vienalga pie krustojuma jau notiek drūzmēšanās un stumdīšanās starp tiem, kuri iet uz dzelzceļa staciju vai autobusa pieturu otrā ielas pusē. Jāpiemin, ka arī gājēju ietve Lienes ielā ir visai šaura, un vairāk kā divi cilvēki blakus nemaz nevar paiet. Atsevišķi deputāti pēc domes sēdes, uzklausot redakcijas pārstāvja paustās bažas, atzina, ka nebija iedomājušies par šādām iespējamām problēmām.

 

 

Visu nosaka nauda un politika

Visai amizantu, bet loģisku lēmumu deputāti pieņēma par nekustamo īpašumu Slokas ielā 57A (bijusī sociālā dzīvojamā māja). Tā kā eksperts Uldis Šulcs ēkas tehnisko stāvokli novērtēja kā kritisku, bet ēkas remonts izmaksātu tikpat daudz, cik jaunas būvniecība, tad dome pieņēma lēmumu ēku pārdot izsolē (nosacītā cena EUR 1,43). Ja neviens nepieteiksies, tad lēmums nosaka, ka pilsētas Būvniecības nodaļai būs jāveic visas nepieciešamās darbības ēkas nojaukšanai. Jāpiebilst, ka zeme zem šīs ēkas pieder Vairai Leiškalnei.

 

Naudas lietas tika aktualizētas, arī skatot grozījumus pilsētas budžetā. Vislielākie iebildumi pret izmaiņām bija deputātam A. Ābelītim un tikko deputāta statusu saņēmušajam Aigaram Tampem (skatīt 1. lpp). Viņiem lielākie iebildumi bija pret finansējuma piešķiršanu tādiem pasākumiem kā „Starptautiskais mūzikas festivāls „Dziedošais Kivins”” (EUR 27 918) un „Comedy Club” (EUR 4 653). A. Tampe pauda, ka ja tie „dziedošie kivini” neņirgājas par himnu, tad lai brauc un dzied, bet pašvaldībai viņi finansiāli neesot jāatbalsta. Pārējie deputāti gan šos iebildumus neņēma vērā.

 

 

Pilnu tekstu (1134 vārdus) lasi "Jūrmalas Vārda" 19. (56.) numurā. 

Laikraksta elektroniskā versija pieejama šeit.

Iegādāties  tuvākajā tirdzniecības vietā Jūrmalā - skatīt sarakstu.

 

 Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt