Ceturtdiena,
2021.gada
22.aprīlis
Jaunā
Jūrmala
82616

Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone apmeklē Vaivaru pamatskolu


Apskatīt komentārus (0)


28.11.2017

Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone novembra sākumā viesojās Vaivaru pamatskolā - vienā no pirmajām skolām Latvijā, kas sāka īstenot iekļaujošās izglītības programmu. Ar skolas direktori Inesi Kārkliņu, skolotāju Sarmīti Nicmani, biedrības "Es redzu" vadītāju Aiviju Bārdu, skolas absolventu neredzīgo Georgu Bārdu un projekta „Draugs manam un īpašam bērnam” dalībniekiem tika apspriesti Latvijas iekļaujošās izglītības izaicinājumi un perspektīvas, kā arī izvirzīti kopējās darbības plāni.


 

 

ZIŅU DIENESTS 

 

 

PUBLICITĀTES FOTO MARENDA ZAPOĻ­SKA 

 

 

"Latvijai ir vajadzīgs ikviens cilvēks," – teica prezidenta kundze Iveta Vējone, kad pagājušajā gadā piekrīta kļūt par Vaivaru pamatskolas iekļaujošās programmas patronesi. Viņa apliecināja, ka arī turpmāk sniegs atbalstu skolas aktivitātēm iekļaujošās izglītības jomā. 

 

 


Šogad biedrība "Es redzu" uzsāka projektu "Draugs manam un īpašam bērnam", kura ietvaros vairāki Latvijas bērni ar īpašām vajadzībām ieguva savus jaunos draugus -- suņus-pavadoņus, kas dodas pie jaunajiem saimniekiem jau kucēna vecumā. Piemērotusbērniem suņus, kuriem piemīt nepieciešamās rakstura īpašības un spēja būt pavadonim, palīdz atrast biedrības piesaistītie eksperti.

 

 

Petterapija jeb ārstnieciskā kinoloģija ir ļoti nozīmīga bērnu ar īpašām vajadzībām attīstībā, tā palīdz pārvarēt sociālo atstumtību, ceļ pašvērtējumu, mazina neirozes un stiprina psiholoģisko noturību. Īpaši svarīgi ir tas, ka kucēni izaug ar bērniem un profesionāli kinologi veic suņu speciālu apmācību arī kopā ar bērniem. Latvijā petterapija ir jauna iniciatīva, citur pasaulē ar labiem panākumiem tā tiek īstenota jau vairākus gadus. Šis interesantais un Latvijā inovatīvais projekts guvis lielu interesi gan kinologu, gan īpašo bērnu vecāku vidū.

 

 


Atzīmējot projekta "Draugs manam un īpašām bērnam" pirmo gadadienu un prezentējotprojekta un programmas kalendāru, kas veltīts 2018. gadam, 6. decembrī Vaivaru pamatskolā ar Valsts prezidenta kundzes līdzdalību tiks atvērta fotoizstāde "Pasaule visiem Latvijā", tādā veidā uzsākot biedrības "Es redzu" ceļojošās fotoizstādes un diskusiju projektu, kas tapis iekļaujošās izglītības un vides pieejamības programmas "Pasaule visiem Latvija" ietvaros. Pirms Ziemassvētkiem ceļojošā izstāde pārceļos uz Babītes vidusskolu, kurā atbalstu turpmākai izglītības iegūšanai vidusskolas programmā guvuši neredzīgi jaunieši Georgs Bārda un Līva Paleja.

Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt