Ceturtdiena,
2021.gada
22.aprīlis
Jaunā
Jūrmala
102756

Slokas internātpamatskolā bērniem mācīs burāšanu


Apskatīt komentārus (66)


25.10.2018

Pagājušajā nedēļā Slokas internātpamatskolā notika svinīgs pasākums, kurā pie skolas tika atklāta jauna koka skulptūra - „Pūce”, kā arī ūdenī nolaista tikko iegādātā jaunā un skaistā buru laiva Hansa 303. Bet par visu pēc kārtas. 

 

 

Tatjana Lejiņa, Guna Vilnīte

 

 

Skolas direktors Indulis Skudra teic: „Šeit stāsts ir par sapņiem, par uzdrīkstēšanos un ideju realizāciju. Šīs varbūt ir tādas mazas, bet ļoti nepieciešamas idejas.”

 

 

Skolas programmā burāšana tagad ir patstāvīgs mācību priekšmets. Skolas pārstāve svinīgajā uzrunā pauda cerību, ka laiva palīdzēs skolas audzēkņiem trenēties, lai uzrādītu labus rezultātus, iespējams, pat Eiropas mērogā. Ideja par pašiem savu, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām piemērotas laivas iegādi dzimusi pirms aptuveni diviem gadiem, kad skola sāka sadarboties ar burāšanas treneri Guntaru Eistreiķi.

 

 

G. Eistreiķis pateicās skolas direktoram par atbalstu idejai par šādas laivas iegādei un deva laivai vārdu - „Primus”, kas tulkojumā no latīņu valodas nozīmē „pirmā”.

 

 

Mazliet lielāks sapnis, ko lolo skolas darbinieki un skolēni, ir krastmalas sakārtošana (skola atrodas pašā Lielupes krastā). Gan I. Skudra, gan G. Eistreiķis pauda pārliecību, ka ar laiku arī šim sapnim ir lemts īstenoties, jo krastmalas sakārtošana ietverta pilsētas Attīstības plānā.

 

 

Pūces skulptūra izveidota no nokaltuša koka, domājams, vīksnas vai papeles, kas reiz audzis pie skolas. Jāteic, ka pūcei, ko uzskata par gudrības simbolu, vieta blakus skolai ir tiešām piemērota. Saistībā ar šo - Latvijas jubilejas gadu, arī pūces skulptūrā iekļauta Latvijas simtgades zīme. Skolas direktors sacīja, ka skolai nepieciešama renovācija, taču arī tā ir pilsētas plānos, tāpēc viņš domā, ka arī tas tuvākā vai tālākā nākotnē notiks.

 

 

Skulptūras autori Ivars un Aigars Rūrāni ir rīdzinieki, pieredzējuši koktēlnieki. Viņu darbi priecē pasūtītājus Norvēģijā, Vācija, Krievijā, un, protams, Latvijā. Koku vispirms apstrādā ar motorzāģi, smalkāko darbu veicot ar kaltiem. Kā tēlnieki pastāstīja „Jūrmalas Vārdam”, darba procesā pats koks mēdz diktēt savus noteikumus, kā veidot skulptūru –  zari, dažreiz kokā ir ieaugušas kādas šķembas vai patronas no kara laikiem. Slokas pūce, domājams, ir lielākā koka pūce Latvijā. Tēlnieki teic, ka pūce reizi gadā jāpārklāj ar īpašu šim nolūkam paredzētu laku, tad tās mūžs būs ilgāks – to arī mēs tai novēlam.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt