Otrdiena,
2020.gada
7.jūlijs
Jaunā
Jūrmala
73807

Pumpuru vidusskolas skolēni Eiroparlamentā


Apskatīt komentārus (0)


27.10.2016

Pumpuru vidusskolas skolēni, EUROSCOLAS konkursa uzvarētāji, 13.oktobrī ar autobusu devās 8 dienu ceļojumā pa Eiropu ar galveno mērķi - Eiroparlaments Strasbūrā

 

Aija Meiere

 

 Jaunieši tur varēja gūt ieskatu likumu izstrādāšanas procesā Eiroparlamentā, iejusties deputātu lomā, iepazīties ar demokrātijas idejām, diskutēt par šobrīd tik aktuālo drošību, migrāciju, darba iespējām Eiropā un citiem jautājumiem. Sēdes laikā skolēni stāstīja par savu skolu, pilsētu un valsti. Pumpuru vidusskolu prezentēja Kristers Bērzs un Relda Vītola. Lepojamies, ka ,,Pūt, vējiņi!’’ Reldas izpildījumā saviļņoja visus 500  dalībniekus.

 

Pateicoties ES finansējumam, mūsu jauniešiem bija iespēja redzēt un uzzināt, gūt pieredzi valodu jomā un komunikācijā, apgūt dažādas dzīves prasmes. Lūk, skolēnu atziņas par ceļojumu.

 

Ričards: "Ja kādam interesē politika, tad Eiroparlamentā varēja izmēģināt praksē savas spējas diskutējot, izsakot argumentus, balsojot." 

 

Ralfs: "Es sapratu, ka 800 deputāti nevar nonākt pie viena kopsaucēja, jo to nespēja arī 500 skolēni, balsojot par kādu jautājumu."

 

Rolands: "Man radās pārliecība, ka mēs visi kopā veidojām ieteikumus labākai Eiropai." 

 

Ieva A.: "Apceļojām septiņas Eiropas valstis. Visskaistākie skati bija Zakopanē, kad kāpām Tatru kalnos, apsnigušos un pasakainos. Piedzīvoju pārsteidzošu paradoksu - kalnos biju 1000 m virs, bet Veļičkas sāls raktuvēs - 1000 m zem jūras līmeņa." 

 

Ērika: "Unikāla bija 1000 gadu senā katedrāle Strasbūrā un izsmalcināti greznā Hābsburgu dinastijas radītā Šēnbrunnas pils Vīnē ar franču dārzu." 

 

Liene: "Mani uzrunāja Nirnbergas vecpilsēta, labsirdīgie, atvērtie cilvēki." 

 

Ieva P.: "Es piedalījos ,,EUROGAME’’ spēlē internacionālā piecu skolēnu komandā, un mēs uzvarējām." 

 

Elīza: "Man elpa aizrāvās, ieraugot Veļičkas sāls raktuvēs baznīcu, kroņlukturus, mazu koncertzāli, kur skanēja mūzika - tas viss dziļi zemzemes alā."  

 

Kristiāns: "Aušvicas koncentrācijas nometne atgādināja  vēsturi un holokaustu, ko nedrīkst aizmirst." 

 

Mārtiņš: "Eiroparlamentā bija interesanti, ka varēju izteikties un tiku uzklausīts." 

 

Tik daudz vēsturiskas, politiskas, ģeogrāfiskas informācijas 8 dienās!

 

Izsakām pateicību konkursa ,,EUROSCOLA’’ organizatoriem par iespēju apmeklēt Eiroparlamentu.11.a klase un audzinātāja izsaka īpašu pateicību skolas absolventei Evijai Cibuļskai par ieguldījumu šajā projektā.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

  

 

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt