Otrdiena,
2020.gada
7.jūlijs
Jaunā
Jūrmala
45345

Noslēdzies divus gadus ildzis skolēnu apmaiņas projekts NordPlus


Apskatīt komentārus (0)


22.05.2014

Ināra Andžāne, Majoru vidusskolas skolotāja

 

Majoru vidusskolā no 23.01. – 29.01. viesojās apmaiņas skolēni no Lietuvas un Norvēģijas, lai visu nedēļu aktīvi darbotos – slidotu, sportotu, ietu rotaļās, zīmētu, līmētu un iepazītu mūsu kultūras tradīcijas un dižgarus – Raini un Aspaziju, kā arī gatavotu vārdnīcu un video projektam. Kopīgi tika izveidotas arī trīs laika kapsulas, kurās ievietoja projekta dalībnieku vēstules, kuras dalībvalstīm atvērt projekta noslēguma dienā. 

 

Skolēni iepazinās ar skolu, Jūrmalu un Jūrmalas Pilsētas muzeju. Projekta darbs neaprobežojās tikai ar aktivitātēm skolā, 25. janvārī triju valstu skolēni devās uz Rīgu, lai apskatītu Vecrīgu un apmeklētu Saules muzeju un Kuģniecības un vēstures muzeju. 27. Janvāris pagāja Raiņa un Aspazijas vasarnīcā, kur tika iepazīta latviešu lielāko dzejnieku dzīve un daiļrade. Rainis, Aspazija, Ibsens un Lietuva – pieturas punkti jaunu zināšanu apguvē. Interesanti bija tas, ka Raiņa mātes senči nākuši no Lietuvas. Muzejā notika latviešu valodas un matemātikas stundas, dienas gaitā bērni iemācījās Raiņa dzejoli ”Visi desmit”. Raiņa mājas pagalmā, neskatoties uz bargo salu, pie ugunskura bija pusdienas. 28.janvārī Majoru vidusskolā notika noslēguma pasākums, kurā piedalījās Lietuvas un Norvēģijas vēstniecības pārstāvji un arī pārstāvji no Jūrmalas pašvaldības.

 

Divu gadu garumā (2012.08.20. – 2014.08.19) ilgušais interesantais projekts –  Nord Plus Junior projekts SEAL: Sea in our Life, kas apvienoja triju valstu – Latvijas, Lietuvas un Norvēģijas – jauniešus, ir gandrīz noslēdzies. Projekta mērķis bija skolēnu savstarpējās sadarbības veicināšana un kultūru dažādību tolerances veidošana. Projekta darbības laikā veidojās sadarbība starp pirmsskolām, pamatskolām un vidusskolām dalībvalstīs, tika veicināta kvalitātes, radošuma un innovāciju attīstība izglītībā, kā arī skolēnos veidojās izpratne par partnervalstu kultūru un valodām. 2012.gada oktobrī  projekta dalībnieki bija Lietuvā, 2013.gada februārī – Norvēģijā, bet 2014.gada janvārī nedēļa aizritēja kopīgos darbos un gaitās Latvijā, Jūrmalā.

 

2014. gada 16.maijs - pēdējā zvana diena 9. un 12. klasēm Majoru vidusskolā, taču šī diena ir nozīmīga arī ar to, ka projektu grupa atvēra savu laika kapsulu, tādējādi atzīmējot projekta noslēgumu. Projekta Nord Plus Junior dalībnieku dzīvē šie kopā pavadītie brīži noteikti ir paliekoši – ceļojums kultūrā un zināšanu pasaulē, jauni iespaidi un jaunas draudzības, ko paņemt līdzi turpmākajās gaitās. Pasaulē ir daudz lietu, kas šķir dažādas tautas, bet daudz vairāk ir vienojošu faktoru – kopīgi nodziedāta dziesma, pastaiga Dzintaru Meža parkā, kopīgi uzzīmēta jūra, prieks jauniegūta drauga balsī, šķiršanās asaras un ar roku rakstīta vēstule, ko glabāt kā lielu dārgumu.