Ceturtdiena,
2020.gada
4.jūnijs
Jaunā
Jūrmala
40911

Kļūsti par aktieri vai...


Apskatīt komentārus (0)


16.12.2013

Foto: www.photl.com

 

 

...vienkārši Jūrmalas Jauniešu teātra studijā iegūsti jaunu dzīves pieredzi

 

 

Anita Mihaeljana

 

Jauniešiem Jūrmalā ir daudz iespējas lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku pilnveidojot sevi. Viena no šādām iespējām ir Jūrmalas Jauniešu teātra studija, kurā jaunieši var radoši attīstīties, iegūt zināšanas par aktiera meistarības pamatiem, iepazīt teātra mākslu, apgūt prasmi prezentēt sevi plašākai publikai.

 

Jaunietes, kuras jau apmeklē teātra studiju, pozitīvi izsakās par apgūtajām prasmēm, kuras noder arī ikdienā. Annemarijai teātra nodarbībās apgūtā prasme palīdzējusi koncentrēt uzmanību, kad skolā, citu skolēnu priekšā bija jārunā runa. Viņa uzskata, ka  arī augstskolā viņai būs vieglāk runāt publikas priekšā, prezentējot darbus, jo viņa jau ir apguvusi pamatus, kā to darīt. Diāna: ”Dzīve gadās visādi, piemēram, ja vajadzēs uzstāties  daudzu cilvēku priekšā, kaut ko stāstīt.”

 

Iemesli, kāpēc meitenes izdomāja iesaistīties teātra studijā ir dažādi. Diāna pagājušajā gadā sāka apmeklēt Jūrmalas Valsts ģimnāzijas teātri un iepatikās. Šogad viņa avīzē izlasīja informāciju par Jūrmalas Jauniešu teātra studiju un izlēma, ka pamēģinās apvienot abu teātru nodarbības. Tagad Diāna apmeklē gan Jūrmalas Valsts ģimnāzijas teātra nodarbības, gan Jūrmalas jauniešu teātra studiju.

 

Annemarijai ļoti patīk teātris. Viņa jau no bērnības ir sākusi darīt, kaut ko saistītu ar teātri. Annemarijai iepriekš nesanāca tikt uz teātra nodarbībām, bet tagad izdevās, tāpēc viņa izlēma apmeklēt teātra studiju.

 

Kā ieguvumus meitenes min balss attīstīšanu, prasmi koncentrēt uzmanību, lai varētu uzstāties publikas priekšā, kā arī  t eātra pamatu apgūšanu.

 

Jautājot, vai jaunietes domā nākotnē profesionāli nodarboties ar teātri, Annemarija domīgi nosaka: „Tad redzēs, dzīve rādīs!”

 

Viņas arī iesaka citiem jauniešiem apmeklēt teātra studiju. Diāna saka: „Tie, kuri nav piedalījušies var  vienkārši pamēģināt, kaut ko jaunu. Jo no sākuma citiem liekās, ka viņi nemācēs tēlot, bet pirmo reizi, ka tu atnāc, tu saproti, ka tev patīk.”  Annemarija piebilst: „Tas ir ļoti labs laika pavadīšanas veids. Tas ieguvums ir noderīgs dzīvē, tāpēc es ieteiktu pamēģināt visiem.”

 

Nodarbības pasniedz profesionāls, pieredzes bagāts  režisors Imants Jaunzems. Imanta Jaunzema iestudētās izrādes  Jūrmalas teātrī ir A.Strinberga „Pelikāns”, pēc M.Meterlinka lugas „Aglavena un Selizete” motīviem - „Noskūpsti mani”, H.Paukša „Kas norāva lācītim kāju?”, L.Sēles "Zvaigznes no Kaķpēdiņu bulvāra", kā arī Aspazijas "Sidraba šķidrauts".

 

 Pēc Imanta Jaunzema domām, teātrī apgūtās prasmes jauniešiem ikdienā palīdzēs komunikācijas procesā, kā arī radīs atbrīvotības sajūtu.

 

Jūrmalas Jauniešu teātra studijā var piedalīties jaunieši no 15 gadu vecuma gan ar priekšzināšanām, gan bez priekšzināšanām par teātri. Studijā zināšanas par teātri tiek mācītas no nulles.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt