Ceturtdiena,
2020.gada
4.jūnijs
Jaunā
Jūrmala
40948

Kauguru bērni uzvar Čehijā


Apskatīt komentārus (0)


17.12.2013

Kolektīva dalībnieces Stefānija Grīnvalte, Justīne Kalniņa, Angelīna Ohohonina, Karolīna Karukovska, Katrīna Kovaļova, Kristina Anaņjeva un Viktorija Jeļisejeva. Publicitātes foto.Mazie jūrmalnieki pārsteidz ārzemju žūriju ar savu māksliniecisko varējumu

 

 

Ziņu dienests

 

Bērnu deju kolektīvs „Juventa”, kurā lielākā daļa bērnu nāk no Kauguriem, bet mēģinājumi notiek KRC „Jaunķemeri”, ar lieliskiem panākumiem piedalījies starptautiskajā bērnu un jauniešu muzikālās mākslas festivālā „Rudens Zvaigžņu Lietus”, kurš novembra sākumā norisinājās Čehijas galvaspilsētā Prāgā. Kolektīvs šajā Prāgas festivālā piedalījās jau otro reizi.

 

Šogad kolektīvs „Juventa”, kura direktore ir Alla Merkulova, bet māksliniecisā vadītāja Irina Merkulova, ieguva augstu savas mākslas vērtējumu no žūrijas puses - 1., 2 un. 3. pakāpes laureāta titulu, kā arī visi trīs priekšnesumi tika ievēlēti festivāla noslēguma koncertā, kas kolektīvam ir ļoti liels gods. Festivālā piedalījās ļoti daudz dažādu žanru kolektīvu: vokālais, horeogrāfiskais, cirka un teatrālais. Tātad priekšnesumi ir ieguvuši ļoti augstu vērtējumu, kā arī uz skatītājiem esam atstājuši neaizmirstamu iespaidu. Kolektīvs „Juventa” mājās atgriezās ar diplomiem, balvām, pateicības rakstiem no festivāla organizatoriem. Pateicību no viņiem saņēma arī kolektīva vadītāji un Jūrmalas pilsētas mērs G. Truksnis. Citāts no pateicības vēstules mēram: „jebkura māksla - tas ir mēģinājums blakus īstajai pasaulei izveidot citu, daudz cilvēcīgāku pasauli, tāpēc mēs esam pārliecināti, ka jūsu darbi veicina draudzības un savstarpējas saprašanas pastiprināšanu starp cilvēkiem no dažādām valstīm”.

 

Pirmo reizi, 2012. gadā, šajā festivālā konkursa skatē kolektīvs „Juventa” ieguva 1. un 2. pakāpes laureāta titulu un tika izvēlēta no 119 priekšnesumiem dalībai gala koncertā. Konkursa žūrijas priekšsēdētājs toreiz atzina: „Mūsu festivālā ir daudz talantīgu priekšnesumu, bet Jūrmalas pilsētas kolektīva „Juventa” priekšnesums „Meitene un Putns” nebija vienkārša deja, bet mazs teatrāls priekšnesums, kurš pārsteidza skatītājus un žūrijas locekļus, liekot viņiem aizmirst par pašu konkursu, un just līdzi priekšnesuma galvenajiem varoņiem”.

 

Festivāls Prāgā notiek jau sesto gadu ar Prāgas pilsētas senāta atbalstu. Festivāla galvenais mērķis ir draudzības un savstarpējas saprašanas uzlabošana starp cilvēkiem no dažādām pasaules valstīm.

 

Kā 2012. gada konkursa uzvarētājs, „Juventa” ieguvauzaicinājumu piedalīties konkursā arī nākamajā – šā gada festivālā. Toreiz „Juventa” vērsās Jūrmalas pilsētas domē pēc atbalsta mēģinājumiem un dalībai nākamajā festivālā, lai spētu doties uz to pilnā sastāvā un sniegt skatītājiem vēl vairāk priekšnesumus, un šo atbalstu arī saņēma.


Viktorija Jeļisejeva un  Justīne Kalniņa. Publicitātes foto.


Konkursa žūrijas sastāvā ietilpst godalgoti Čehijas Republikas un citu valstu kultūras eksperti. Līdz ar to uzstāties šādā festivālā kolektīvam, kurš pārstāvēja Jūrmalas pilsētu, bija ļoti liels gods. Saņemot Domes materiālo atbalstu, kolektīvs „Juventa” uzstājās lielākā sastāvā un izpildīja trīs priekšnesumus.