Ceturtdiena,
2021.gada
22.aprīlis
Jaunā
Jūrmala
86205

Jūrmalas jaunieši gūst panākumus fizikas konkursā


Apskatīt komentārus (0)


25.05.2018

8. un 9. klašu erudīcijas konkursā “FIZMIX Eksperiments” Jūrmalas Alternatīvās skolas komanda “Konstantie krekeri” Rīgas reģionā izcīnījusi augsto 2. vietu, savukārt Jūrmalas pilsētas Jaundubultu vidusskolas komanda “AVC” – godalgoto 3. vietu 

 


Ziņu dienests

 

Publicitātes foto

 Šogad konkursā startēja rekordliels dalībnieku skaits – 226 komandas no visas Latvijas. Spēcīgākie dalībnieki 12. maijā tikās Rīgā, kur piedalījās arī Latvijā pirmajā fizikas festivālā.

 


Vērienīgā konkursa noslēgumā Rīgā, kurā startēja 360 konkursa finālisti no visas Latvijas, Jūrmalas jaunieši mērojās spēkiem ar stiprākajām Rīgas reģiona komandām no Siguldas, Tukuma un Ikšķiles. Parādot teicamu sniegumu, Jūrmalas Alternatīvās skolas komanda “Konstantie krekeri” (skolotājs Ilgonis Vilks, komandas sastāvā Edvards Jānis Treijs, Kārlis Boldans, Marģers Liepiņš, Emīls Millersons, Ēriks Virvinskis)  finālā ieguva 51 punktu un Jaundubultu vidusskolas komanda “AVC” (skolotāja Jevgenija Gaileša, komandā bija Ilze Graumane, Rolands Konstantinovičs, Ričards Galvāns, Alisa Pavloviča un Arsenijs Serjogins) – 48 punktus.

 


Kopā ar konkursa finālu – Latvijā pirmais fizikas festivāls

 


Kamēr komandas sacentās zināšanās, fināla norises vietā Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 notika arī Latvijā pirmais fizikas festivāls, pulcējot vairāk nekā divus tūkstošu apmeklētāju. Dienas garumā gan konkursa dalībnieki un līdzjutēji, gan visi citi apmeklētāji festivālā bez maksas baudīja plašu izglītojoši izklaidējošu programmu – tika veikti neparasti eksperimenti ar gravitāciju, skaņu, gaismu un elektrību, būvētas raķetes, laivas un ar sauli vadāmie auto, apgūti akrobātu triki, darbināts hidrauliskais robots, pārbaudīti dažādi fizikas likumi un zināšanas elektrodrošībā.  

 


Interaktīvās atrakcijas un radošās darbnīcas piedāvāja mācību portāls “FIZMIX”, zinātniskais teātris “Laboratorium”, zinātkāres centrs “Zinoo”, “Rīgas cirka skola”, Latvijas Universitātes “Jauno Fiziķu skola”, Cietvielu fizikas institūta “Saules Kauss”, uzņēmumi “Tomega” un “Baltic 3D.eu”, AS “Sadales tīkls”, izglītības uzņēmums “Lielvārds” un vēl daudzi citi tehniski radošie prāti. Uz festivāla lielās skatuves ar iedvesmas stāstiem par fiziku dažādās jomās dalījās pašmāju ultravieglo lidaparātu ražotāju inženieris Pēteris Pavlovskis, šefpavārs Māris Astičs, robottehnikas skola “AlfaRobot” un lidotājs Ingus Augstkalns, kurš veicis pasaulē pirmo lēcienu ar izpletni no drona. Centrālais festivāla notikums bija konkursa “FIZMIX Eksperiments” fināla noslēdzošā kārta.

 


Par konkursu “FIZMIX Eksperiments”

 


Erudīcijas konkursu “FIZMIX Eksperiments” Latvenergo koncerns rīko jau vairāk nekā 20 gadu garumā ar mērķi jauniešiem saistošā veidā radīt interesi par fiziku, parādīt, kā teorētiskās zināšanas iespējams izmantot praksē, izglītot elektrodrošības jautājumos un mudināt apgūt inženiertehniskās profesijas. Konkursa dalībnieku skaits pēdējos gados ir audzis, un šogad tajā piedalījās vairāk nekā 1000 jauniešu jeb katra ceturtā Latvijas skola, kurā mācās 8. un 9. klašu skolēni. 


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt