Ceturtdiena,
2020.gada
4.jūnijs
Jaunā
Jūrmala
40619

Jūrmalai ir jauns pasaules čempions


Apskatīt komentārus (0)


05.12.2013

Pēdējās sacensības Vācijas ADAC čempionātā pilsētā Durenā. Publicitātes foto.

 

Nikita Lijcs: "Laivas ir mans profesionālais sports, pārējais ir izklaide" 

 

 

Jānis Vilnītis

 

Ūdens motosporta sezonas noslēguma pasākums šogad notika Apšuciemā - „namatēvi” bija „Jūrmala Racing Team” komanda. Ieradās ap 150 cilvēkiem no visas Latvijas, kā arī Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. Jaunākajiem aktīvajiem sportistiem bija desmit gadu, vecākajiem pāri 70. Ar ātrumlaivām, izrādās, brauc gan sirmi vīri, gan mazi zēni, gan skaistas meitenes. Pārsteidzošs šai pasākumā bija biedriskums, neviltotā sirsnība un draudzība, kas bija acīm redzama un gandrīz rokām sataustāma. Visi priekšstati par mūžīgo sāncensību sportā izkūpēja kā nebijuši. Sen nebija nācies pabūt tik jaukā pasākumā!

 

Viens no noslēguma pasākuma galvenajiem varoņiem bija 18 gadus vecais sportists Nikita Lijcs, kurš šīs sezonas laikā uzrādījis ļoti labus rezultātus un kā īpaši tika uzsvērts, ar ļoti strauju augšupeju.

 

Pieļaujam, ka daudzu jūrmalnieku uzmanībai garām pagājušās Nikitas uzvaras starptautiskajā līmenī, nevienam vien liedz apzināties, ka mums Jūrmalā atkal ir jauni un ļoti talantīgi jaunieši. Redakcijas darbinieku viedoklis ir pat, ka Nikita būtu pelnījis Gada sportista titulu. Tieši tāpēc aicinājām viņu uz interviju, lai lasītājus vairāk iepazīstinātu ar šo, visticamāk, nākamo lielo sporta zvaigzni.

Foto autora.

 

Cik zinām, tad tu esi ne tikai sportists, bet arī sabiedriski aktīvs cilvēks.

 

Nezinu vai tā to var definēt, bet, jā, esmu arī Jūrmalas Jaundubultu vidusskolas prezidents. Tas nozīmē, ka esmu skolēnu pašpārvaldes priekšsēdētājs.

 

 

Vai tas ir reāls darbs, vai tikai goda amats?

 

Darba pietiek! Organizēju dažādus pasākumus, pats piedalos skolā visādos pasākumos. Nesen biju domē izglītības nodaļas sēdē. Mani tas interesē – pārstāvēt savu skolu, darboties. Ir tāda Jūrmalas jauniešu dome, arī tur es piedalos.

 

 

 Bieži vien gan pieaugušie, gan jaunieši saka – ai, es nevaru, man nav laika. Tev iznāk?

 

Man iznāk otrādi – es visu laiku kaut kur eju, piedalos.

 

 

Cik zinu, tikko esi saņēmis autovadītāja tiesības. Vai nav kaut kā dīvaini – jau vairākus gadus brauc ar ātrumlaivām, bet tagad jāiet vēl mācīties braukt ar auto?

 

Varu braukt gan ar ātrumlaivu, gan auto, gan traktoru. Atnākot uz autoskolu, es jau mācēju braukt. Vajadzēja tikai iemācīties teoriju un nolikt eksāmenu.

 

 

Bet vai nav tā, kā, arī vadot auto uzreiz gribas piedot ātrumu?

(Smejas) Ir jau tā, bet jāseko ātruma robežai, lai viss ir tā, kā noteikumos noteikts. Ja gribas braukt ātri – ej uz trasi un brauc tur.

 

 

 Vairāk patīk braukt ar laivām vai auto?

 

Laivas ir mans profesionālais sports, ar ko es nodarbojos, nekad to nepametīšu. Pārējais ir izklaide.

 

 

Domāju, ka vidusmēra lasītājs nesaprot, ko nozīmē traukšanās ar ātrumlaivām. Tāpēc pastāsti, kāds ir vidējais ātrums, ar kādu tu parasti brauc?

 

 Šai klasē, kurā tagad braucu, maksimālais ātrums ir ap 120 km stundā. Ūdenī braucot, šīs sajūtas pastiprinās reizes divas, tas ir, sajūti apmēram divreiz lielāku ātrumu nekā uz asfalta.

No jauniešu klases esmu izaudzis, jo tiem ir gan gadu ierobežojums - no 10 līdz 16 gadiem, - gan arī mazās laiviņas (ar 15 zirgspēku motoriem). Tagad es piedalos Formula 4, laivas tips – katamarāns, tur brauc visu vecumu sportisti, sākot no 16 gadiem.

 

 

Spriežot pēc tā, kas par tevi mūsu avīzē rakstīts, tu esi daudz sasniedzis. Kāds varētu būt nākamais solis – esi par to domājis?

 

 

 

 

Pilnu tekstu (2054 vārdus) lasi "Jūrmalas Vārda" 35. numurā.

 

Laikraksta elektroniskā versija pieejama šeit. 

 

Iegādāties  tuvākajā tirdzniecības vietā Jūrmalā - skatīt sarakstu.