Ceturtdiena,
2020.gada
4.jūnijs
Jaunā
Jūrmala
40213

Jaunieši apgūst uzņēmējdarbības pamatus


Apskatīt komentārus (0)


21.11.2013

Zviedru un latviešu jaunieši projekta ietvaros apgūst dažādas prasmes, iepazīst otras tautas kultūru un, protams, interesanti pavada laiku. Foto no BJIC arhīva.

 

 

Dainida Gerasimenko

 

 „Solis ilgtspējīgā uzņēmējdarbībā” - tā saucas nesen atklāts projekts, kura pirmā daļa norisinājās viesu namā Lielupē. Gandrīz nedēļu kopā mācījās un praktiski darbojās 11 jaunieši no Latvijas un 10 jaunieši no Zviedrijas.

 

Sešu dienu laikā viņiem izdevās izprast atšķirības starp biznesa un sociālo uzņēmējdarbību, definēt mūsdienu uzņēmēja tēlu, attīstīt katram savu uzņēmējdarbības ideju un radīt tai finansiālo plānu, un to prezentēt citiem. Pēc intensīva darba bija iespēja iepazīt vienam otru neformālākā gaisotnē - baudot  gan zviedru, gan latviešu kultūras vakarus.

 

Seminārā jauniešiem bija iespēja tikties ar Jūrmalas pilsētas domes deputātu A. Ābelīti, uzņēmēju M. Čudu un eksperti radošajos un inovāciju jautājumos V. Brakovsku, kuri dalījās savā pieredzē un motivācijā, un tajā, kā viņi ir sākuši savu ceļu, pārliecinot, ka realizēt var dažādas trakas idejas. M. Čuda no sava skata punkta stāstīja par „Zīmuļu parku”, kuru varam apskatīt Kauguros. Sākumā esot licies - tas nav iespējams, jo „drošs” ir gandrīz tas pats, kas „garlaicīgs”, bet bērniem vajag lietas, kas nav garlaicīgas.

 

Jaunatnes lietu speciāliste Alma Brinkmane stāsta, ka projekta doma bija aicināt jauniešus, kuriem ir vēlme attīstīt savas idejas, tādēļ daļa jauniešu nāca ar jau gatavām idejām.

 

 

Pilnu tekstu (562 vārdus) lasi "Jūrmalas Vārda" 32. numurā.

 

Laikraksta elektroniskā versija pieejama šeit

 

Iegādāties  tuvākajā tirdzniecības vietā Jūrmalā - skatīt sarakstu.

 


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt