Ceturtdiena,
2020.gada
4.jūnijs
Jaunā
Jūrmala
41047

Jaunais ātrumlaivu pilots Nikita Lijcs sezonu noslēdz ar uzvaru sacensībās Apvienotajos Arābu Emirātos


Apskatīt komentārus (1)


20.12.2013

Publicitātes foto.

 

Baiba Veisa, Jurmala Racing team

 

Šīs sezonas pēdējās ātrumlaivu Formula 4s sacensībās jaunais ātrumlaivu talants Nikita Lijcs izcīnīja 1.vietu fināla braucienā, iegūstot 2.vietu sacensību kopvērtējumā Apvienotajos Arābu Emirātos, tādējādi nesot Latvijas un Jūrmalas vārdu pasaulē.

 

Pirmajā sacensību dienā Nikita gan brīvajos treniņbraucienos gan arī kvalifikācijā uzrādīja labākos rezultātus, tādejādi izcīnot Pole Position pirmajam sprinta braucienam.  Sacensību braucienā Nikitam neveiksmīgs izrādījas pirmais pagrieziens, kurā viņš zaudēja līdera pozīciju, paliekot trešajā vietā aiz zviedra Niklas Freiberga un vācieša Maika Šimuras. Turpat visu sacīksti Nikita turējās kopā ar līderiem pa apli, tomēr divus apļus pirms finiša tehniskas kļūmes dēļ Nikita krietni atpalika un pēdejā aplī zaudēja trešo pozīciju Ķīnas sportistam, tādējādi finišējot kā ceturtais.

 

Nākamajā sacensību dienā Lijcs atkal uzrādīja labākos apļa laikus kvalifikācijas braucienos un izcīnīja Pole position otrajam sprinta braucienam. Jau startā Nikita bija ātrākais pie pirmās pagrieziena bojas un veiksmīgi atrāvās no saviem konkurentiem. Brauciena laikā „dzeltenā karoga” situācijāiegūtais pārsvars tika zaudēts, taču atsākot sacīksti Nikita noturēja līdera pozīciju, finišējot pirmajā vietā.Apkopojot abu dienu rezultātus Nikitam pietrūka 1 punkts, lai svinētu uzvaru posma kopvērtējumā.

 

2013.gadā Nikita Lijcs piedalījās F1 sērijas ietvaros notiekošajās Eurofin Trophy Formula 4s sacensībās starptautiskās ātrumlaivu F1 komandas MAD-CROC BABA Racing Team sastāvā. Sezonas griezumā, nepiedaloties divos no sešiem sērijas posmiem, Lijcs ierindojās 4.vietā, tikai par 4 punktiem atpaliekot no 3.vietas ieguvēja.

 

Sacensību formāts paredz divu dienu atsevišķu sacīksti, kur 20 minūšu treniņbraucieniem seko īss 10 minūšu pārtraukums un tam seko 20 minūšu kvalifikācija. Arī sacīkste norit aptuveni 20 minūtes, kur apļu skaits katrā sacensību posma var mainīties atkarība no trases garuma.

 

Ātrumlaivu Formula 1 sacīkstes Sardžas emirātā šoreiz bija spriedzes pilnas, jo visu komandu uzmanība tika vērsta uz F1 sezonas kopvērtējuma līderiem, kurus vienu no otra šķīra tikai divu punktu starpība. Vēl jo lielāka spriedze bija jūtama arī MAD-CROC BABA Racing Team komandas tehniskajā zonā, jo komandas līdera soma Sami Selio uzdevums bija izcinīt Pole Position, uzvarēt braucienu un noturēt savas līdera pozīcijas arī sezonas kopvērtējumā.

 

Cīnoties par sekundes simtdaļām kvalifikācijā, Selio piedzīvoja smagu avāriju. Veicot pēdējo ātro apli, viņš nesavaldīja laivu pagriezienā, kuru veica ar aptuveni 190 km/h lielu ātrumu.  Lai gan pat sportists tikai cauri sveikā, viņš zaudēja izcīnīto kvalifikācijas rezultātu, kā arī iespēju cīnīties par savu trešo Pasaules F1 čempiona titulu. Selio laiva nebija salabojama nākamās dienas sacīkstēm, tāpēc viņa komandas biedrs Filips Roms, kas necīnījās par godalgotam vietām, iedeva savu sporta tehniku Selio,dodot iespeju viņam startēt sacīkstē. Tomēr tehnika neizturēja un Selio no brauciena izstājās. Par 2013.gada ātrumlaivu F1 Pasaules čempionu kļuva 28 gadus jaunais itāļu sportists Alekss Karella, kam šis ir trešais F1 Pasaules čempionāta zelta tituls pēc kārtas. Jāatzīmē, savulaik ka savu pirmo uzvaru ātrumlaivu Formula 2 klasē Karella izcīnīja tieši Rīgā notiekošajā posmā.

 

Komanda saka paldies Jūrmalas pilsētas domei par atbalstu un laikrakstam Jūrmalas vārds par informatīvo atbalstu un sadarbību 2013.gada sezonā. 

 Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt