Ceturtdiena,
2021.gada
22.aprīlis
Jaunā
Jūrmala
80320

Eiropas latviešu bērni Jūrmalā


Apskatīt komentārus (0)


15.08.2017

Bulduros nometnē pulcējas gan vietējie, gan diasporas bērni

 

 

Jānis Vilnītis

 

 

Autora foto 

 

 


Augusta pirmajā nedēļā Bulduros norisinājās bērnu dienu nometne “Sajūti Latviju mūzikas un mākslas pilsētā Jūrmala”, kuru organizē Jūrmalas Latviešu biedrība. Jūrmalā šāds projekts tiek realizēts pirmo reizi, un to finansē Sabiedrības integrācijas fonds – bērniem dalība šajā nometnē ir bez maksas, un atsevišķos gadījumos tika atmaksāti pat ceļošanas izdevumi.

 

 

Projekta ideja ir atbalstīt diasporas bērnus, lai viņi veidotu saikni ar Latviju, ar savām dzimtajām mājām. Nometnē puse no bērniem ir no Latvijas (Jūrmalas skolām, tai skaitā no Mežmalas un Kauguru vidusskolām) un puse no ārzemju mītnes zemēm. Šajā reizē no diasporas bērniem 6 pārstāvēja Angliju,  Austriju - 4, Skotijas - 1, Spānijas - 3, Vācijas - 1 un Īrijas – 1. 

 

 

Starp bērniem no ārzemēm ir arī tādi, kas dzimuši un auguši ārzemēs, bet, kā atzina projekta koordinatore Anžela Zubkovska, runā izcilā latviešu valodā, jo ģimenē ir saglabātas nacionālās tradīcijas. Ģimenes ir tās, kas meklē saikni ar savu dzimto pusi.

 

 

Anžela Zubkovska: “Bērni ir ļoti atsaucīgi un lielākoties grib aktīvi piedalīties nometnes darbā (protams gadās arī atsevišķi izņēmumi). Ideja mums ir vairāk iepazīt tieši Jūrmalu, ar ko mēs šeit varam lepoties, kādas vairāk šeit ir iespējas tieši bērniem un jauniešiem, kāpēc šeit ir vērts atgriezties vai vismaz atkal atbraukt.”

 

 

Lielu pateicību nometnes vadītāja izteica arī Jūrmalas Latviešu biedrības vadītājai Guntai Liepiņai, kura uzreiz ir atbalstījusi šo ideju. Kā partneris nometnei ir Jūrmalas pilsētas dome un Mežmalas vidusskola, lai arī mazākumtautību skolas audzēkņi nestu tālāk šo latvisko ideju – latviešu valodu, latviešu tradīcijas, izpratni par latviskajiem simboliem un protams par Raini un Aspaziju. Tāpat bērniem ir izšūšanas, mezglošanas, zīmēšanas un daudzas citas nodarbības, tais skaitā tādas, kas saistītas ar vecajiem amatiem. Fantastisku ekskursiju pa Bulduru tehnikumu novadījuši tās darbinieki, un kā atzina nometnes vadītāja, tad tehnikuma muzejs bija liels pārsteigums arī viņai pašai.

 

 

Viņa arī atzina, ka nometnē ir bērni, kuri vasarā uz Latviju atbrauc tikai uz šīm nometnēm (līdzīgas nometnes iepriekš tika organizētas citviet Latvijā), līdz ar to tās ir palikušas kā vienīgā saikne ar Latviju. Vecāki jau tagad interesējas vai būs šāda iespēja savus bērnus atsūtīt uz nometni arī nākamgad. Organizatori cer, ka vecāku vēlmes piepildīsies, un nākotnē šī nometne varētu vairāk saistīties ar Jūrmalas pilsētu. Jau tagad pēc pilsētas ieteikuma nometnes komandā iekļautas nometnes vadītāja Ramona Liepiņa-Krauja un vairākas pilsētas skolotājas - Austra Purviņa (Jauniešu iniciatīvu centrs), Baiba Asmiņa un Vineta Fedosenko.

 

 

Nometnes vadītāju Ramonu Liepiņu satieku pie nometnes karoga veidošanas. Sākotnēja ideja nu esot mainīta un tagad katrs bērns uz nometnes karoga malām zīmē savu simboliņu, kas ir saistībā ar viņu, viņa šī brīža sajūtam, vai viņa pārstāvēto mītnes zemi.

 

 

Ramona sarunā arī smēja, ka šajā nometnē, kā jau kārtīgā bērnu nometnē, īstā dzīve sākas pēc tam, kad teorētiski izsludināts miega laiks. Cik nojaušams, tad pedagogi uz šo “teorētisko miega laiku” skatās caur pirkstiem, jo visticamāk, ka vietējie bērni ar ārzemju bērniem tieši šajā laikā visvairāk satuvināsies un sadraudzēsies – blēņas satuvina vairāk kā nodarbības.

 

 

Ar bērniem kopā bija arī Gunta Liepiņa, kura iepazīstoties ar bērniem, pauda: “Ja runā par sajūtām jūsu fantastiskajā atmosfērā, tad es jūtos lepna. Lepna par to, ka pirmoreiz Jūrmalā notiek šāda nometne, kurā latviešu bērni, kuri kādu laiku nedzīvo Latvijā, ir kopā ar bērniem, kas šeit Latvijā dzīvo vairāk nekā citur. Tas ir pirmais lepnums.

 

 

Otrais lepnums ir par to, ka šo nometni sapulcējies vadīt vien fantastisks pedagogu kolektīvs, no kura, mīļie bērni, ņemiet visu, ko vien variet, jo šiem skolotājiem ir milzīga pieredze, ļoti laba griba. 

 

 

Trešais lepnums ir par to, ka Jūrmala, Aspazijas un Raiņa pilsēta, kuras nozīmi ar savu darbību pastiprina arī Jūrmalas Latviešu biedrība.” Gunta novēlēja bērniem ņemt par pamatu Raiņa vārdus un “mainīties uz augšu”, lai arī nākamajā un vēl tālākos gados atkal satiktos mūsu pilsētā: “Es to ļoti novēlu.”

 

 

Nometnes apmeklējuma laikā bērni kopīgiem spēkiem radīja nometnes himnu un kārtējo uzdevumu vislabāk (pēc kopējā skaļākā aplausu vērtējuma) paveica 5. grupa. Tad nu arī viņiem pajautāju, kā patīk šī nometne?

 

 

Jānis no Jūrmalas: “Man ļoti patīk šī nometne. Pirmajā dienā varbūt drusku bailīgi, bet šodien jau bija ļoti daudz pozitīvu emociju, un es priecājos, ka iepazīstu daudz jaunu cilvēku, arī no citām valstīm.”

 

 

Sofija no Jūrmalas: “Mācos Jūrmalā, Mežmalas vidusskolā, un man te ļoti patīk – jauni cilvēki, jauni draugi. Emocijas ir ļoti labas – daudz radošā darba... man te ļoti patīk.”

 

 

Madara no Anglijas: “Man ļoti patīk šī nometne, jo iedod daudz jaunu draugu, un iepazīstu daudz jaunus cilvēkus.”

 

 

Gustavs no Anglijas: “Man ļoti patīk šitā nometne, jo es dabūju redzēt daudz jaunus cilvēkus un dabūju jaunus draugus.”

 

 

Kristers: “Es nāku no Latvijas, taču trīs gadus jau dzīvoju Austrijā. Šeit es varu iepazīt daudz jaunus draugus.”

 

 

Tikpat vienbalsīgi bērni atzina, ka nometnē nekas neesot par grūtu, un visi kā viens atzina, ka ļoti vēlētos šādā nometnē piedalīties arī nākamajā gadā.

 

 

Lai piepildās viņu vēlmes!

Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt