Otrdiena,
2020.gada
7.jūlijs
Jaunā
Jūrmala
45431

Bulduros „zaļie” piedalās Baltijas jūras saglabāšanas akcijā


Apskatīt komentārus (1)


26.05.2014

Līga Bulmeistere

 

Baltijas jūras ekoloģiskās problēmas nav tikai Latvijas, bet visa Baltijas jūras reģiona problēma, kas visām Baltijas jūras valstīm jārisina kopā.

 

Zivju resursu straujais samazinājums, ķīmiskās un fizikālās klimata pārmaiņu radītās izmaiņas ekosistēmās, piesārņojums ar organiskajām vielām un plastmasas atkritumiem, ietekme uz piekrastes biotopiem. Tās ir tikai zināmākās Baltijas jūras problēmas, kas rada virkni citu, atstājot ietekmi gan uz sauszemes ekosistēmām, gan citu nozaru sektoriem-zivsaimniecību, tūrismu, tradicionālo piekrastes dzīves telpu un kultūru.

 

Lai vērstu sabiedrības uzmanību uz nozīmīgākajām problēmām Baltijas jūras reģionā, 2014. gada 18.maijā, „zaļie” no Latvijas, Lietuvas, Somijas, Zviedrijas un Vācijas organizēja vienotu kampaņu Baltijas jūras saglabāšanai.

 

Kampaņas ietvaros akcijā iesaistīto valstu pārstāvji, 18.maijā, laika posmā no plkst. 10.00 līdz 12.00 divpadsmit vietās gar Baltijas jūru, gāja Baltijas jūrā peldēt, lai pievērstu sabiedrības uzmanību esošajām jūras problēmām un uzsāktu dialogu par Baltijas jūras aizsardzību arī politiskajā telpā.

 

Latvijā kampaņas pelde notika Jūrmalā pie Bulduru glābšanas stacijas. Tajā piedalījās vides draugi, kam rūp Baltijas jūras liktenis, tai skaitā Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars, Vides aizsardzības kluba prezidents Arvīds Ulme un uzņēmējs Valdis Kalnozols. Neskatoties uz to, ka temperatūra ārā pārsniedza +20 grādus pēc Celsija, Baltijas jūras ūdens bija auksts ( tikai +6 grādi pēc Celsija!), tāpēc liels paldies atsaucīgajiem veselīga dzīvesveida un ziemas peldes piekritējiem, tautā sauktiem par „roņiem”, kas dodoties ar kampaņas plakātu rokās ļāva pilnvērtīgi realizēt šo akciju arī Latvijā. Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

  

 

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt