Ceturtdiena,
2020.gada
4.jūnijs
Jaunā
Jūrmala
40660

Autori satiekas sociālajos tīklos


Apskatīt komentārus (0)


07.12.2013

Agnese: "Darbi top, kad uznāk iedvesma, bet tad pamatīgi!"

 

 

 

Agnese Koha zīmē tikai brīvajā laikā, bet daži zīmējumi jau kļuvuši par ilustrācijām dzejas krājumam

 

 

 

Dainida Gerasimenko

 

 

Starp jūrmalniekiem ir daudz personību, kuras it kā pazīstam, bet par, kuru vaļaspriekiem un veiksmēm nemaz nenojaušam, un tur ne sociālie tīkli, ne kopīgie  paziņas nelīdz.  Tieši to es arī atskārtu, ierodoties uz interviju ar Agnesi Kohu - meiteni, kura nodzīvojusi Jūrmalā jau ceturtdaļgadsimtu - mācījusies te, un viņas labākie draugi ir te un ģimene arī te, par to, ko viņa patiesībā dara, uzzinām tikai šoreiz.

 

Bet šis nebūs stāsts gluži par viņu - ar Agneses acīm palūkosimies uz dzejnieka Jana Ikes dzejas krājumu „Vilka gars” ar daudzām skaistām ilustrācijām,  kurā iekļautas arī Agneses zīmētās. Viņa pati to dēvē par „tīri veiksmīgu sagadīšanos”.

 

 

 

Vai tu pati pazīsti autoru?

 

Personīgi ne, viņš mani uzmeklēja draugiem.lv. Atrada caur zīmētāju domubiedru grupu un, paskatījies manus zīmējumus, vēstulē aicināja veltīt dažus savus darbus viņa topošajam projektam - grāmatai  „Vilka gars”.  Aktīvi viņš raksta tikai pēdējos 3 gadus, bet jau izdotas vairākas grāmatas, un šī ir tāda kā izlase. Tur  atlasīti tie dzejoļi, kas izpelnījušies lielāko atzinību, protams, arī tie, kas pašam labāk patīk.

 

 

 

Pastāsti vairāk par grāmatu...

 

Grāmatā savu darbu ieguldījuši 38 mākslinieki no dažādām Latvijas pilsētām. Pie katra dzejoļa ir kāda jaunā mākslinieka zīmēta ilustrācija. Jaunākajai zīmētājai ir deviņi gadi.

Autoram vēlējās iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku un atklāt jaunus  māksliniekus, kuriem ir vēlme sevi parādīt plašākai publikai.  Ar šo projektu Jānis  dod viņiem iespēju, ka kāds cits arī pēc tam viņus pamanīs. Es iesūtīju visus darbus, kas man bija. Citi mākslinieki zīmēja speciāli kādiem noteiktiem dzejoļiem, bet, tā kā man tam nebija laika, ļāvu autoram izvēlēties pēc viņa ieskatiem, ko viņš var piemērot savai grāmatai.

Šāda veida projekts, kas tapis sadarbībā ar tik daudziem māksliniekiem,   viņam ir pirmais. Grāmata dosies arī ārpus Latvijas robežām - uz Apvienoto Karalisti - tur dzīvojošajiem latviešiem. Tirāža nav liela, pārdošanā pieejama draugiem.lv internetveikalā - managramata.lv.

Darbs arī pēc grāmatas izdošanas nav apstājies, piemēram, 24. novembrī norisinājās grāmatas prezentācija Lielvārdes pilsētas bibliotēkā.  Tur pulcējās arī daudzi ilustrāciju autori.

 

 

 

Pilnu tekstu (512 vārdus) lasi "Jūrmalas Vārda" 35. numurā.

 

Laikraksta elektroniskā versija pieejama šeit. 

 

Iegādāties  tuvākajā tirdzniecības vietā Jūrmalā - skatīt sarakstu.