Ceturtdiena,
2020.gada
4.jūnijs
Jaunā
Jūrmala
40989

Aicina pieteikties NVA Jauniešu garantijai


Apskatīt komentārus (0)


18.12.2013

Ziņu dienests

 

Tie  jaunieši (no 15 līdz 24 gadu vecumam) , kuri nestrādā vai nemācās un šobrīd nav reģistrējušies Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA), „Jauniešu garantijas" ietvaros tiek aicināti to darīt, jo NVA jau šobrīd  piedāvā informatīvo atbalstu īsās motivācijas un apmācības programmās, kā arī plānots no 2014.gada papildus piesaistīt mentorus, psihologus, sociālos darbiniekus, vienaudžus - izglītotājus. Ar mērķi iesaistīt  neaktīvos jauniešus, iepriekš minēto reģionos plānots realizēt  sadarbībā ar pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām, kas darbojas jaunatnes, izglītības, nodarbinātības un sociālajā jomā.

 

17. decembrī Labklājības ministrija iesniedza valdībai ziņojumu par turpmāko 4 gadu "Jauniešu garantijas" realizāciju. Izstrādājot priekšlikumus, LM ir ņēmusi vērā Eiropas Komisijas (EK) ieteikumu veicināt atbalsta pasākumus ar mērķi sekmēt integrāciju darba tirgū, pilnveidojot jauniešu zināšanas, atbalstot sociālās atstumtības riskam vairāk pakļautos.

 

No  2014.gada sākuma jaunieši, kuri nemācīsies vai nestrādās, varēs pieteikties pasākumam,  reģistrējoties NVA kā bezdarbnieki vai mācību iestādē, kas sniedz iespēju piedalīties 1 - 1,5 gadus ilgās profesionālās izglītības programmās jaunas profesijas apguvei.

 

Un ir iespēja  ne vēlāk kā pēc četriem mēnešiem kopš mācību pārtraukšanas vai bezdarbnieka statusa iegūšanas, saņemt triju veidu atbalstu savu pozīciju nostiprināšanai darba tirgū - darbu, apmācību piedāvājumu vai praktisku apmācību darbavietā.

 

Visiem jauniešiem NVA piedāvās atbalstu darba meklēšanā un pamatkompetenču apgūšanā, karjeras konsultācijas, kā arī atbilstoši profilēšanas rezultātiem ļaus iesaistīties atbilstošākajā pasākumā. Jaunieši varēs piedalīties gan īstermiņa apmācību programmās, kuras administrē NVA, gan 1 - 1,5 gadus ilgās profesionālās izglītības programmās jaunas profesijas apguvei, kuru administrēšanu nodrošina Valsts izglītības attīstības aģentūra valsts profesionālās izglītības iestādēs.

 

Tāpat būs iespējams gūt praktiskas iemaņas pasākumā „Pirmā darba pieredze jaunietim", „Brīvprātīgais darbs" un izmantot citus NVA pakalpojumus. Uzņēmīgākajiem jauniešiem piedāvās atbalstu pašnodarbinātības vai komercdarbības uzsākšanai.

 

Latvijai pieejamais finansējums vēl nav precīzi zināms, jo atkarīgs no gala lēmumiem Eiropas Savienības (ES) līmenī.  Paredzēts, ka „Jauniešu garantija" darbosies  no 2014. līdz 2020. gadam.

 
Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt