Sestdiena,
2020.gada
15.augusts
Atpakaļ

Par jaunu ekociemu izveidošanu un attīstībuBiedrība "Undīne" un "Latvijas Valsts Agrārās Ekonomikas Institūts" kopā ar radošās iniciatīvas grupām, biedrībām, pagastu pārvaldēm un profesionāliem savas nozares speciālistiem veidojam kultūras, izglītības, amatniecības, ekotūrisma, jaunu tehnoloģiju, biopārtikas, zemes, informācijas un citu resursu apmaiņas tīklu "Mūsu Zemes Ekociemi".

"Mūsu Zemes Ekociemi" ir sabiedriska labuma organizāciju, Latvijas zemes īpašnieku un pašvaldību apvienība ar mērķi īstenot ilgtspējīgas attīstības principus Latvijas novados, radīt un saglabāt izglītības un darba iespējas lauku pagastu iedzīvotājiem, veicināt pilsētnieku atgriešanos laukos.

Ekociemu apvienība, ar statūtos skaidri definētiem mērķiem un uzdevumiem, ir nepieciešama, lai palīdzētu pārvarēt pārmērīgās birokrātiskās barjeras idejas attīstības sākumposmā, veicinātu individuālu atbildību, savstarpēju uzticēšanos un ilgtermiņā nodrošinātu visu apvienībā iesaistīto pušu tiesisku aizsardzību.

Pilsētās ir daudz enerģisku un izglītotu cilvēku, kuriem pietrūkst savas vietas un zemes Latvijas laukos.

Lauku novados, savukārt, ir pamesta zeme un ēkas, kas pieder īpašniekiem, kuri savus īpašumus apsaimniekot nespēj, un daudzos pagastos ļoti pietrūkst cilvēku nākotnē nepieciešamajai attīstībai.

Lai sekmīgi atrisinātu šo problēmu, veidojam jaunu sadarbības modeli, kurā iesaistītajām pusēm būtu pieejama visa informācija un iespēja izvēlēties tieši savai specifikai visatbilstošāko vienošanos uz savstarpēji atbildīgiem pamatiem.

Ekociemu apvienības valdē vienādas tiesības ir visu iesaistīto organizāciju pārstāvjiem, pienākumi pēc spējām un brīvprātīgas izvēles, biedri ir visu iesaistīto organizāciju biedri, kuri atbalsta statūtos apstiprinātos apvienības mērķus un uzdevumus. (Statūti no 01.11.2011 pieejami www.ekociemati.lv vai www.undine.lv, vai arī nosūtīsim uz elektronisko pastu pēc jūsu pieprasījuma.)

Mēs piederam zemei, bet abpusēji piepildītas savstarpējās attiecības veidojas tad, kad ar prieku varam sacīt: "Mūsu Zeme". Paiesim pirmo pussoli viens otram pretī un nemaz nemanīsim, kā kopīgi būsim apceļojuši pasauli un atgriezušies mājās. Piepildīsim mums atvēlēto laiku un telpu ar mīlestībā darītiem darbiem, Latvijas zemei un cilvēkiem. Mums viņa ir visskaistākā.....

Apvienība - "Mūsu zemes ekociemi" - ir atvērta.

Tikšanās - 12. novembrī 15.00, Dubultos, Parka ielā 1.

Pasts- undine@undine.lv; īsziņas- 20203120, tālrunis - 67769273, mobilais tālr. - 26478836.

Cerībā uz radošu sadarbību, biedrības “Undīne” vadītājs Ingus Zālītis.


Rakstu ievietoja: Ingus Zālītis
     Komentēt ->
Sludinajums;)
Datums: 2011-11-08

12. novembrī no pl. 11:00 Dubultu laukumā un Pasaku mājā “Undīne” – Radošās iniciatīvas darba grupas.

“Par ekociematu - kā dabai un cilvēkam draudzīgu, radošam darbam piemērotu kultūrizglītības centru izveidošanu un attīstību Latvijas lauku novados” tikšanās.

12. novembrī, pl. 15.00 - Dubultos - biedrības “Undīne” bibliotēkā "Apvienības "Ekociemati"" dibināšanas sapulce.
.
No pl. 17:00 - Pasaku mājas Saules kalendāra svētku zālē Mārtiņdienai, Lāčplēša dienai un apvienības “Ekociemati” dibināšanas dienai veltīts svētku koncerts.

pl. 17:00 - Austrasbērnu un kristīgās autormūzikas grupas “Levīti” uzstāšanās,
pl. 18:00 - Dienvidindijas klasisko deju grupa “Bharatnatjam”,
pl. 18: 30 - Folk grupa “Dārdi”, dziesminieki Mikus Straume, Elīna Līce, Einārs Kvilis, folkloras kopa “Skance”, seno mūzikas instrumentu meistars Eduards Klints un Dabas ģitārmūzikas grupa “13 Ēnu Mērkaķēni”.Atpakaļ

Komentēt:

vārds:

[b]text[/b] text; [i]text[/i] text [url]http://testlink.lv[/url] http://testlink.lv; [img]http://testlink.lv/bilde.jpg[/img]


 

  

  

   

 

  

  

 

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt