2021. gada 17. septembris, piektdiena

Русский

Guntars Ķirsis: Es saprotu, ka Maestro jubileja aizēno Dzintaru koncertzāles 85 gadu jubileju

Jūl 23, 2021 | Pilsētā

Jau informējām, ka šogad Dzintaru koncertzāle svin nozīmīgu jubileju – 85 gadus kopš Mazās zāles – pirmās slēgtas konstrukcijas koncertzāles Latvijā – atklāšanas 1936. gadā. Par godu šim notikumam Dzintaru koncertzāle aicina klausītājus uz krāšņu “Jūrmalas festivālu”, kas klātienē priecēs klausītājus no 27. līdz 31. jūlijam ar pieciem izciliem koncertiem.

Lai informētu par plānotajiem pasākumiem un klātienē tiktos ar festivāla zvaigznēm, šodien, 22. jūlijā, Dzintaru koncertzālē norisinājās preses konference, kurā piedalījās Maestro Raimonds Pauls, operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko, operdziedātāja Zanda Švēde, Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis, Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis, “Olainfarm” valdes loceklis Jānis Leimanis, diriģents Ainārs Rubiķis, dziedātāja Dināra Rudāne un pianiste Agnese Egliņa.

Koncertzāles vadītājs Guntars Ķirsis:

Man kā koncertzāles vadītājam ir liels lepnums sēdēt šādā kompānijā, kur ir gan mākslinieki, gan atbalstītāji, gan arī domes priekšsēdētājs, un pavēstīt to, ka Jūrmalas festivāls notiks, neraugoties uz visu, ka tik nav noticis līdz šim. Gluži kā pagājušajā gadā, arī šogad veselu nedēļu mūs priecēs daudzi pasaulē zināmi mākslinieki un tas mūs ļoti, ļoti priecē, ka šī mākslinieku virkne, kas muzicēs Jūrmalas festivālā, tie visi ir mūsējie. Mēs, protams, varam teikt, ka Ainārs ir no Berlīnes, mēs varam teikt, ka Zanda ir no Frankfurtes, ka Ksenija mums brauc no Barselonas, un Agnese Egliņa ir Dienvidāfrikas populārākā pianiste. Un Aleksandrs Antoņenko un … vispār ir pasaules pilsoņi, nemaz nerunājot par Maestro, kurš ir pasaules pilsonis. Domāju, viņi paši pavēstīs par programmu. Es gribu pateikt milzīgu paldies Jūrmalas pilsētas domei, kura tikpat operatīvi kā mēs, sekojot valdības lēmumiem, pieņēmām lēmumu un varējām izveidot festivāla programmu. Paldies visiem mūsējiem, paldies domei, kura arī operatīvi pieņēma lēmumus par atbalstu. Paldies arī Jānim Leimanim un Olainfarm par atbalstu, kas arī tika ļoti operatīvi pieņemts, un arī paldies, protam, visiem Dzintaru koncertzāles darbiniekiem par to milzīgo darbu, kas ir ieguldīts. lai festivāls varētu notikt un zāle būtu gatava uzņemt klausītājus, žurnālistus un arī māksliniekus.

Es ļoti, ļoti ceru, ka mēs varēsim rudenī jau uzsākt un būs šī projekta, “Dzimuši Latvijā” un Latvijas simtgades simfoniskais orķestra, jauniešu simfoniskais orķestra, turpinājums – ja mums ļaus arī turpmāk piedalīties, un ja Jūrmalas pilsēta iegūs Eiropas Kultūras galvaspilsētas statusu 2027. gadā, tad šis būs viens no centrālajiem notikumiem, jau pulcējot ne tikai Latvijas mūziķus, bet arī plašākā mērogā jaunos mūziķus, bet pilnīgi noteikti šim orķestrim noteikti ir ļoti liela nozīme Latvijas mūzikas attīstībā, un es tiešām ar nepacietību gaidu, kad mēs varēsim atkal to atsākt, bet arī Aināra pieminētais Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, kuram arī es esmu ļoti pateicīgs, kas ir faktiski simfoniskās mūzikas mugurkauls šajā festivālā, viņam būs ļoti liela nozīme un ar ļoti nozīmīgiem koncertiem – gan runājot par Māleru, gan arī “Dzimuši Latvijā”, bet ir arī kaut kas tāds, arī kas ir kļuvis jau Jūrmalas festivāla vizītkarti, un tas, protams, ir Ivetas Apkalnas koncerts rītausmā jūras krastā. Piektdien no rīta. Tas bija paredzēts saullēktā, bet tur bija tā, ka mēs nedrīkstējām to darīt, jo nez kādēļ laikam bija tāda sajūta, ka cilvēki, kas nāk uz ērģeļmūzikas koncertu, paliek tādi nemierīgi un var izraisīt kaut ko, tāpēc ir septiņos šogad. Es ļoti, ļoti ceru, ka nākamgad viņš atgriezīsies tur, kur viņam jābūt un tiešām būs reizē ar saules lēktu. Bet tagad saulīte būs uzlēkusi, un Iveta atkal spēlēs jūras krastā.

Es saprotu, ka Maestro jubileja aizēno Dzintaru koncertzāles 85 gadu jubileju (visi smejas), bet jā, Dzintaru koncertzāle arī svin 85 gadu dzimšanas dienu šogad.

Mums, abiem jubilāriem, ir ļoti labas attiecības – Dzintaru koncertzālei un Maestro Raimondam Paulam. Vienmēr tā ir bijis un vienmēr tā arī būs. Īpaši jau šogad, kad mums ir tiešām ļoti.. tādos īsos terminos mēs spējam plānot savu darbu. Mēs izlēmām, ka Dzintaru koncertzālei 85 gadu dzimšanas dienu svinēs visu gadu. Un līdz ar to vēl kāds lielāks… Grūti iedomāties, ko mēs vēl lielāku varētu uzvest. Koncerti būs, un arī rudens sezona jau plānojas, un arī Gidons Krēmers gatavo jau koncertam programmu – Gidona Krēmera festivāla programmu šeit. Protams, mēs domājam arī par to, kas notiks Mazajā zālē arī ziemas sezonā, bet es tiešām ļoti, ļoti vēlos, un es ceru, ka mēs visi to vēlamies, lai šī koncertdarbība tiešām paliek un mūziķi satiek klausītājus ne tikai internetā vai tiešraidēs, bet arī klātienē – tas ir pats, pats svarīgākais. Tā būs vislielākā dāvana koncertzālei, ja mēs varēsim strādāt.

Katru reizi tiek runāts par to, kā tas kalendārs piepildās. Kā tas tagad izskatās?

Ja mēs runājam par vasaru, tad, protams… Īstenībā mums šobrīd ir 2022. gads saplānots, un tur vairs nav nevienas brīvas dienas, jo dauzi, kuri rīko koncertus šeit, saprot, ka nespēs tik ātri noreaģēt, sevišķi jau ir ļoti daudz notikumu, kas saistās ar tūristu klātbūtni. Arī mūsu festivāls allaž ir bijis iecienīts, sevišķi Rietumeiropas tūristu vidū, arī no Baltkrievijas, Ukrainas, Krievijas, no kurienes tūristu plūsma pašlaik ir apsīkusi, bet, neraugoties uz to, jāsaka, diemžēl, Maestro, uz jūsu koncertu biļetes vairs nopirkt nevar, tā kā būs jāspēlē vēl viens koncerts pēc tam, divpadsmitos vakarā. Nav tā kā citus gadus, bet es domāju, ka tie notikumi, kas šeit notiek un kas jau ir notikuši, – es domāju, ka šajos apstākļos mēs varam būt lepni, ka tie vispār var notikt.

Atklāts atjaunotais Ķemeru vēsturiskais parks

Atklāts atjaunotais Ķemeru vēsturiskais parks

Piektdien, 13. augustā, atklāts atjaunotais un pārbūvētais Ķemeru vēsturiskais parks – valsts nozīmes kultūras un arhitektūras piemineklis. Atjaunošanas darbi veikti vairāk nekā 20 hektāru platībā, saglabājot parka kultūrvēsturiskās un ainaviskās...

Dzimtsarakstu nodaļā (09.08. – 15.08.) reģistrēti:

Dzimtsarakstu nodaļā (09.08. – 15.08.) reģistrēti:

12 bērni – 8 meitenes (Adele, Alisa, Amanda, Amelia, Amēlija, 2 Emmas, Olivia) un 4 zēni (Adrians, Kirills, Mirons, Samuels) 12 laulības.11 mirušie - Mihails Bogopriimecs (1935), Velta Buivida (1933), Leokādija Fedosejeva (1931), Zigrīda Indriksone (1943), Varvara...

Latviešu mākslinieku darbi izstādē Meža mājā Ķemeros

Latviešu mākslinieku darbi izstādē Meža mājā Ķemeros

Borisa Bērziņa, Rūdolfa Piņņa, Vijas Maldupes, Helēnas Heinrihsones un citu izcilu latviešu mākslinieku jūras iedvesmoti darbi izstādē Meža mājā Ķemeros Šogad 3.starptautiskā jūras tematikai veltītās biennāles “Marīna 2021” ietvaros atklājam jaunu izstāžu galamērķi –...

Ūdenssaimniecības attīstības plānotie darbi šonedēļ

Ūdenssaimniecības attīstības plānotie darbi šonedēļ

Plānotie darbi no 09.08. līdz 14.08. Visu informāciju par aktuālajiem darbiem var uzzināt arī uzņēmuma mājaslapā www.jurmalasudens.lv , kā arī Facebook un Twitter. Jautājumus, kas ir saistīti ar būvdarbiem, varat uzdot darbu vadītājiem, kas ir norādīti virs konkrēto...

Pilsētas autobusu saraksts