Otrdiena,
2020.gada
2.jūnijs
Pilsētā
106750

Viss noslēpums - īpašnieku attieksmē


Apskatīt komentārus (0)


04.06.2019

Tikai paši dzīvokļu īpašnieki kopā ar apsaimniekotāju var paveikt remontus

 

 

INFORMĒ SIA “JŪRMALAS NAMSAIMNIEKS”

 


Foto: Māja Ceriņu ielā 31, lietuviešu projekts, 36 dzīvokļi, celšanas gads - 1969. 

 

 

Daudzdzīvokļu mājai Dubultos nupat nomainīti logi kāpņu telpām un blakus durvīm padomju laika stikla bloku ārsienas, otrās ieejas durvis un pagraba durvis nomainītas pret jaunām, plastmasas durvīm, gan vēl gaida apdari. Šogad iespējams, vēl varētu veikt arī kāpņu telpu remontus.

 

 

Jumts, kāpņu telpu logi, ārdurvis ir nomainītas, vēl pagraba logus jānomaina, un tad varēs ķerties pie fasādes remonta. Visi šie uzskaitītie darbi veikti aptuveni piecu pēdējo gadu laikā.

 

 

"Šī māja ir labs piemērs, šeit dzīvokļu īpašnieku sadarbība ar apsaimniekotāju ir veiksmīga," teic Kaspars Drubazs, SIA "Jūrmalas namsaimnieks" ekspluatācijas departamenta vadītājs. "Ir gana daudz daudzdzīvokļu māju, kuru dzīvokļu īpašnieki grib taupīt uz mājas remontu rēķina, nesaprotot, ka, piemēram, arī jumts ir viņu kopīgais īpašums. Tā sakot, dzīvoklis ir mans privātais, bet jumts ir valsts - vai vēl kāda cita - atbildība." Savukārt, ja mājas iedzīvotāji vēlas sarunāties ar apsaimniekotāju, vēlas uzturēt māju labā kārtībā, ir pozitīvi aktīvi un rod kompromisus un vienošanās arī savā starpā.

 

 

 Ir dzirdēts, ka pirmā stāva iedzīvotāji uzstāj uz pagraba logu nomaiņu, augšstāva - uz jumta remontu, bet vēl ir arī tādi, kuri domā, ka vajag tikai uzrakstīt sūdzību pietiekami lielam priekšniekam (piemēram, valsts prezidentam), un viss notiks bez maksas un pats no sevis. Un tad ir tā, ka blakus, vienā ielā, ir divas mājas - apmēram vienā laikā celtas pēc viena projekta, bet viena tiek palēnām sakopta un ar katru gadu izskatās aizvien labāk, kamēr otra tāpat palēnām iet bojā. "Protams, šeit nedzīvo miljonāri, cik var atļauties, tik dara," bilst K. Drubazs. "Ir beidzot jārod sapratne, ka neviens cits par jūsu māju nesatrauksies. Tikai paši dzīvokļu īpašnieki kopā ar apsaimniekotāju var paveikt remontus." Jāatceras, ka dzīvē mēdz būt dažādi, - ja dzīvokli pēkšņi tādu vai citu iemeslu dēļ izlemts pārdot, kopīgi veiktajiem remontiem kāpņu telpā vai jumta nomaiņai var būt būtisks iespaids uz īpašuma vērtību.

 

 

Katru gadu oktobrī "Jūrmalas namsaimnieks" izsūta paredzēto darbu tāmju piedāvājumi un atbilstošu apsaimniekošanas maksu, un tām mājām, kuru iedzīvotāji saprot, ka mājas noveco un par tām ir jārūpējas, darbi tad arī tiek veikti. Aicinām dzīvokļu īpašniekus rīkoties racionāli, domājot par namu apsaimniekošanu.Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt