Ceturtdiena,
2021.gada
22.aprīlis
Pilsētā
51207

Uzmanību - gripas epidēmija!


Apskatīt komentārus (0)


03.02.2015

Ziema, kā jau ierasts, nāk ar gripas epidēmiju. Katru gadu tai ir cits raksturs, veids, saslimšanas simptomi. No kā jāsargājas un kas jāievēro, jautājām Dubultu poliklīnikas ģimenes ārstei Dzintrai Homkai.

Kā pastāstīja Dz. Homka, šobrīd valstī Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) izsludinājis gripas epidēmiju. Tas nozīmē, ka saslimuši ne mazāk kā 100 cilvēku uz katriem 100 000 iedzīvotājiem.

„Šogad vakcīna bija paredzēta vienam gripas paveidam, bet „atnāca” cits, līdz ar šogad vakcinācija nebija īpašo sekmīga,” sacīja ārste. Viņa uzsvēra, ka vakcinēties vajadzētu cilvēkiem, kas ietilpst riska grupā, tas ir: cilvēki vecumā virs 65 gadiem, cilvēki ar hroniskām saslimšanām - kardioloģiskām, pulmonālām, plaušu saslimšanām, u.tml., cilvēki, kas strādā vietās, kur pastāvīgi uzturas daudz cilvēku.

Ārste iesaka epidēmijas laikā profilaktiski lietot oscilokokcīna tabletes - pa vienai dražejai vienu reizi nedēļā, ja jau jūtami pirmie gripas simptomi, tad divas reizes nedēļā. „Protams, ja ir augsta temperatūra - virs 38o, kas vispār gripai ir raksturīga, sauss, kairinošs klepus, sāpes kaklā, sāpes acīs, tad jau vairs neiztikt bez temperatūru pazeminošiem līdzekļiem, - paracetamols, aspirīns, - to  jūsu ārsts jums pateiks. Pats galvenais - dzert daudz šķidruma, lietot vitamīnus, lai stiprinātu organisma dabisko imunitāti,” teic Dz. Homka.

Svarīgi ievērot personisko higiēnu, īpaši cilvēkiem, kas strādā tirdzniecībā, skolās, bērnudārzos, arī medicīnas darbiniekiem, kuriem katru dienu ir saskare ar plašu iedzīvotāju loku. Noteikti vajadzētu mazgāt rokas, cik vien bieži iespējams.

Visiem nav vienādi izteikti gripas simptomi, mēdz būt jauktas saslimšanas formas: varbūt ir stipras iesnas; varbūt temperatūra nav tik liela, bet cilvēks jūtas izteikti noguris, bez spēka. Jebkurā nepieciešams konsultēties ar ārstu, taču saslimšanas gadījumā tiek ieteikts piecas dienas palikt mājās un mēģināt neaplipināt mājiniekus. Šim nolūkam vajadzētu lietot tikai savus traukus, varbūt nēsāt vienreizējo medicīnisko sejas masku, īpašie cilvēkiem, kas nav vakcinēti.

„Gripas vīrusa avots ir tikai cilvēks, - aplipt var, pieskaroties priekšmetiem, no šķaudīšanas līdz pat 4 metru attālumam. Protams, palīdz arī ķiploku ēšana, kas ir dabisks fitoncīds (tiem piemīt spēja iznīcināt vai nomākt baktērijas - red. piez.). Kad cilvēks ir inficējies, parasti gripa attīstās 48 līdz 72 stundu laikā, bet tas var būt arī ātrāk - pat pēc 3-4 stundām,” stāsta Dz. Homka.

 

Laikraksta elektroniskā versija pieejama šeit.

Iegādāties  tuvākajā tirdzniecības vietā Jūrmalā - skatīt sarakstu


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt