Ceturtdiena,
2021.gada
22.aprīlis
Pilsētā
46813

Skolām pievienojas arī bērnudārzi


Apskatīt komentārus (0)


18.07.2014

 Foto: no Jūrmalas domes arhīva

 

No septembra Jūrmalas pašvaldības bērnudārzos būs bezmaksas ēdināšana

 

ZIŅU DIENESTS

 

Jaunajā mācību gadā līdztekus skolām arī visi Jūrmalas pašvaldības bērnudārzu izglītojamie saņems bezmaksas ēdināšanu. Ēdināšanas maksas atvieglojumi 100% apmērā tiks piešķirti ikvienam pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes bērnam no pusotra gada vecuma. Skolās brīvpusdienas no 1.līdz 12. klasei ieviestas jau pagājušā mācību gadā. Jūrmala ir vienīgā pašvaldība Latvijā, kas, atbalstot savus iedzīvotājus, sedz ēdināšanas pakalpojumu izmaksas tik plašai mērķgrupai, informē dome.

 

Jau veidojot 2014. gada budžetu, par vienu no svarīgākajām prioritātēm tika izvirzīts sociālā atbalsta jautājums. „Domāju, Jūrmalā mums ir izdevies izveidot vienu no labākajām sociālā atbalsta sistēmām valstī – mums ir bezmaksas sabiedriskais transports skolēniem, studentiem un pensijas vecuma cilvēkiem, izglītības iestādēs visi bērni līdz 12. klasei saņem bezmaksas pusdienas. Līdz ar to, sākot ar 1. septembri, bezmaksas ēdināšana būs arī pilnīgi visiem pirmsskolas izglītības iestāžu bērniem. Vidēji rēķinot, katra Jūrmalas ģimene ar bērniem ik mēnesi saņem apmēram 60 eiro atslogu no ikmēneša tēriņiem,” uzsver Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis.

 

Tāpat 10. jūlijā Jūrmalas pilsētas domes apstiprinātie saistošie noteikumi “Par ēdināšanas maksas atvieglojumiem Jūrmalas pilsētas izglītības iestādēs” paredz ēdināšanas maksas segšanu bērnu vasaras nometņu dalībniekiem un sporta profesionālās ievirzes izglītības programmas nometņu dalībniekiem, kā arī sporta profesionālās ievirzes programmu dalībniekiem, ja sacensības notiek citā pašvaldībā Latvijas teritorijā.

 

Noteikumos definēts ēdināšanas maksas un atvieglojumu apmērs. Piemēram, pirmsskolas izglītības iestādēs, kur ēdināšanu nodrošina pati iestāde, paredzēti 1,9 eiro dienā katram bērnam. Skolās pusdienu ēdienreizei paredzēti līdz 1,15 eiro 1.-4. klašu skolēniem, bet 5.–12. klašu skolēniem 1,4 eiro. Savukārt diennakts nometnēs atbalsta apmērs nepārsniegs 7 eiro. Cenas atšķirība starp 1.-4. klašu un 5.-12. klašu izglītojamajiem ir saskaņā ar uztura normām, kas vecāko klašu bērniem ir par 20% lielākas.Bezmaksas ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanai no 2014. gada septembra līdz decembrim Jūrmalas pilsētas domes budžetā papildus nepieciešami 102 tūkstoši eiro. 


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt