Sestdiena,
2020.gada
15.augusts
Pilsētā
107159

Šķirojot atkritumus, samazini rēķinu un saudzē dabu


Apskatīt komentārus (0)


09.07.2019

Atkritumu šķirošana ir veids, kā ikviens Jūrmalas iedzīvotājs var rūpēties par dabas resursu taupīšanu, jo pareizi sašķiroti atkritumi tiek pārvērsti ražošanas izejvielās, kas ir izmantojamas atkārtoti. Tādējādi mazāk atkritumu nonāk atkritumu noglabāšanas poligonos. Šķirošana ir arī teicams veids, kā samazināt rēķinus par atkritumu izvešanu, jo šķirotajiem atkritumiem paredzētie konteineri, ja tajos nav sadzīves atkritumu piejaukumu, tiek iztukšoti bez maksas. Pirms izmest atkritumus, lūdzam uzmanīgi iepazīties ar informāciju, kas izvietota uz konteineriem – uz tiem ir norāde, kādam materiālam kurš konteiners paredzēts

 

 

INFORMĒ SIA “JŪRMALAS NAMSAIMNIEKS"

 

 

Sadarbībā ar SIA "Jūrmalas namsaimnieks", "Clean R" piedāvā divu veidu dalītās vākšanas konteinerus - papīra, plastmasas un metāla iepakojumam un stiklam. Lai novietotu konteineru pie daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājiem jāsazinās ar "Jūrmalas namsaimnieks”. 

 

 

Dzeltenie konteineri ir paredzēti sausam papīra, plastmasas un metāla iepakojumam. Šajos konteineros drīkst mest avīzes, žurnālus, biroja papīru, grāmatas, iepakojuma papīru, kartonu un kartona kastes. Kartona kastes pirms izmešanas ir jāsaplacina. Nedrīkst izmest slapju un netīru papīru vai kartonu, ar pārtikas atliekām piesārņotu iepakojumu, kā arī nesaplacinātas kartona kastes. Šeit jāpiebilst, ka tetrapakas ir jāizmet kopā ar sadzīves atkritumiem. Šajos konteineros drīkst mest arī plastmasas iepakojums - PET pudeles, iepakojuma plēves un maisiņus, kā arī izmazgātu plastmasas taru, piemēram, jogurta, krējuma, salātu u.c. iepakojumu. Dzērienu pudeles nav jāmazgā, tās var būt arī ar korķiem un etiķetēm, taču tās ir jāsaplacina. Konteineros nedrīkst mest netīru, ar pārtikas atliekām piesārņotu taru, sadzīves preces, rotaļlietas, kā arī vienreizējās lietošanas traukus. Šajos konteineros izmetamas arī saplacinātas dzērienu skārdenes un tīras konservu kārbas.

 

 

Stiklam paredzētajos zaļajos konteineros atļauts mest tikai stikla iepakojumu – tīras pudeles un burkas. Tajos nedrīkst atbrīvoties no saplēsta stikla, porcelāna un keramikas traukiem, spoguļiem un logu stikla.

 


Ja ir jautājumi par atkritumu šķirošanu, aicinām sazināties ar "Clean R", zvanot pa tālruni  67111001 vai sūtot e-pastu: kc@cleanr.lv

 


Kā pastāstīja Guntis Eizenbergs, SIA “Jūrmalas namsaimnieks” uzkopšanas darbu vadītājs, tad jebkuras “Jūrmalas namsaimnieka” apsaimniekotās mājas iedzīvotāji var pasūtīt konteinerus atkritumu šķirošanai. Protams, ir labāk, ja to dara mājas vecākais vai arī iedzīvotāju pārstāvis, ja mājas vecākais nav oficiāli ievēlēts. Pasūtīšanu var veikt pa tālruni 20125651, rakstot uz e-pastu guntis.eizenbergs@jn.lv vai klientu servisam pa tālr. 67811002,  e-pasts klientuserviss@civinity.lv, kā arī "Jūrmalas namsaimnieka" klientu apkalpošanas centros Strēlnieku prospektā 16 un Rūpniecības ielā 19, uzrakstot iesniegumu brīvā formā.

 

 

Piesakot šķirošanas konteineru, jānorāda tā vēlamais izvešanas biežums, tas ir, cik bieži šis konteiners tiks piepildīts. Konteiners atkritumu šķirošanai ir standarta tilpuma, tas ir, 0,66 kubikmetri, un tajā drīkst mest tikai atbilstoši nošķirotus atkritumus. Ja, piemēram, stikla konteinerā pie iztukšošanas atrodas kaut viens sadzīves atkritumu maiss, viss konteinera svars tiek pieskaitīts sadzīves atkritumiem.

 

 

Jāteic, ka jūrmalnieki šķirošanas konteinerus pasūta salīdzinoši aktīvi. Iepriekšējā nedēļā vien tādus pieteica trīs māju iedzīvotāji.
Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

  

  

   

 

  

  

 

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt