Ceturtdiena,
2021.gada
22.aprīlis
Pilsētā
45901

Rudenī izsolīs SIA „Jūrmalas namsaimnieks”


Apskatīt komentārus (0)


12.06.2014

Nopietnā konkurence grantē, ka apsaimniekotāja klienti pēc iespējamās īpašnieka maiņas necietīs

 

Jānis Vilnītis

Privatizējamās SIA „Jūrmalas namsaimnieks” privatizācijas komisija pirms nedēļas pieņēma lēmumu par Jūrmalas pašvaldībai piederošās uzņēmuma „Jūrmalas namsaimnieks” kapitāla daļu izsoli 30. septembrī.
Lēmums par privatizējamās SIA „Jūrmalas namsaimnieks” nodošanu privatizācijai pieņemts vēl 2014. gada 20. februāra Jūrmalas pilsētas domes sēdē, izpildot Administratīvas rajona tiesas 2008. gada 17. marta spriedumu. Lai arī 2006. gadā Jūrmalas pilsētas dome pieņēma lēmumu, kas paredzēja, ka SIA „Jūrmalas namsaimnieks” netiks nodots privatizācijai, tas tika pārsūdzēts tiesā un 2008. gadā ar Administratīvas rajona tiesas spriedumu tika noteikts, ka SIA „Jūrmalas namsaimnieks” privatizācijas process tomēr ir jāuzsāk.
Kā informē dome, tad rudenī pašvaldībai piederošās 100 % kapitāla daļas tiks pārdotas atklātā mutiskā izsolē ar augšupejošu soli ar pretendentu atlasi. Pirmās izsoles sākumcena ir vienāda ar kapitāla daļu paketes novērtēto nosacīto cenu – 2 959 461 eiro; izsoles solis – 20 000 eiro. Pretendenti izsolei varēs pieteikties Jūrmalas pilsētas domes Apmeklētāju apkalpošanas centrā Jomas ielā 1/5 līdz 23. septembrim pēc paziņojuma par izsoli publicēšanas oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis”.
Patlaban „Jūrmalas namsaimnieks” pārvalda un apsaimnieko 385 pašvaldības valdījumā esošās dzīvojamās mājas. Kā uzsver domes vadība, tad pašvaldība turpinās pildīt savu funkciju un uzraudzīt namu pārvaldīšanu arī pēc „Jūrmalas namsaimnieka” privatizācijas un pārraudzīs, lai nesamazinātos apsaimniekošanas kvalitāte un nenotiktu nepamatots cenu kāpums. Dzīvokļu īpašnieki, kuru namu apsaimniekošanu patlaban veic „Jūrmalas namsaimnieks”, faktiski nejutīs šo īpašnieka maiņu, jo noslēgto apsaimniekošanas līgumu darbība turpināsies arī pēc privatizācijas. Domes viedoklim par to, ka nav sagaidāma pakalpojuma maksas paaugstināšana, piekrīt arī privatizējamā uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Daugavvanags: “Par to nebūtu jāuztraucas, jo šinī biznesā nav iespējams uztaisīt nepamatotu cenu kāpumu, jo tad pastāv risks, ka uzņēmuma klienti atradīs citu apsaimniekotāju. Neviens normāls uzņēmējs neies riskēt ar savu biznesu tikai tāpēc, lai ar viņam vien zināmām metodēm paaugstinātu cenu. Cilvēki izvēlas to apsaimniekotāju – lai tas būtu namsaimnieks vai kāds cits -, kas prot sabalansēt savus izdevumus ar pakalpojumu klāstu.”
Lai nodrošinātu namu apsaimniekošanas pakalpojumu kvalitāti, pašvaldība privatizācijas pretendentiem ir izvirzījusi noteiktas prasības gan attiecībā uz iepriekšējo pieredzi dzīvojamo māju apsaimniekošanā, gan uz tā finansiālajām iespējām, kā arī noteikusi citus atlases kritērijus. “Lai izbēgtu no riska, ka var nopirkt spekulants, kurš ir sasapņojies, ka, nopērkot namsaimnieku, viņš spēs pāris gados nopelnīt 20 vai 25% un tad pārpārdot, dome ir darījusi visu – ir noteikti pietiekami stingras prasības tiem pretendentiem, kas var piedalīties šajā izsolē. Nu nevarēs nopirkt “Jūrmalas namsaimnieku” kaut kāds cilvēks, kuram vienkārši ir daudz naudas, un pēkšņi ir izdomājis “nospēlēt” kādā nopietnā finanšu darījumā.  Kritēriji ir noteikti tādi, ka izsolē var piedalīties tie uzņēmumi, kam šis ir ilgtermiņa bizness,” pārliecināts par izsoles kritēriju atbilstību pilsētas iedzīvotāju interesēm ir J. Daugavvanags un piebilst: “Jāsaprot, ka uzņēmums kā tāds paliek un turpina strādāt, mainās tikai īpašnieks. Namsaimnieka darbība tiek regulēta ar likumu prasībām un daudz un dažādiem Ministru kabineta noteikumiem. Nu nav tā, ka notiks privatizācija un tad uzreiz sāksies kaut kādas šausmu lietas, kuras es pat nevaru iedomāties, bet izdomā daži panikas cēlāji. Es domāju, ka privatizācijas rezultātā pakalpojumu sniegšanas kvalitāte var tikai uzlaboties, jo bez tā nav nākotnes. Ja līdz šim uzņēmuma stratēģijas plānošanā bija domes aizmugure, politiskie nosacījumi, tad privātā biznesā ir jādomā tikai par to, kā piesaistīt jaunus un jaunus klientus, lai paplašinātu savu darbību. Normāls investors domās un strādās tā, lai klienti būtu apmierināti.”
Uzņēmuma vadītājs arī norāda, ka privatizācija nekādā veidā nemainīs attieksmi pret maksājumu kavētājiem. “Tam nebūs nekāda nozīme vai uzņēmumu pārdos vai nepārdos – darbs ar maksājumu kavētājiem turpināsies. Namsaimnieks nav ieinteresēts cilvēkiem nodarīt pāri, jo dzīvē situācijas mēdz būt dažādas, bet, ja ir kādas grūtības, tad ir jānāk un jārunā – pirms vai pēc privatizācijas – tā jau ir katra paša izvēle,” pauž J. Daugavvanags.
Neskaidrību gadījumos vai interesējušos jautājumus var sūtīt uz e-pastu: jn@jn.lv vai Jūrmala, Jomas iela 17, LV2015.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA 

    

 

  

 

 

  

 

ŠEIT VAR NOPIRKT

LAIKRAKSTA

ELEKTRONISKO VERSIJU

 

(pdf):JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

Laikrakstu arhīvs

Kur abonēt 

Kur nopirkt